Skip to main content

Levné letenky Argentina

Argentina - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Argentiny

Zajímavosti o Argentině

Argentina je kombinací evropské vznešenosti a latinské vášně. Dynamické sexy město Buenos Aires se vám dostane pod kůži jakmile vystoupíte z letadla. Masožravci si zde mohou pochutnat na těch nejlepších světových šťavnatých steacích v steakhousech "Parrillas", které zde najdete na každém rohu, a zapít je lze proslulým argentinským vínem - Malbec nebo Bonarda.

Milovníci architektury a památek si přijdou na své při procházkách různými čtvrtěmi města, kde najdete nejen francouzské a italské stavby, ale i současnou moderní architekturu. Nechte si však i energii na noc, nebo si odpoledne hoďte "šloflíka" a dvojité espresso, protože toto město nikdy nespí. Do restaurace nechoďte před 9 hodinou, bary začínají žít o půlnoci, kluby nejdříve o druhé ráno, a seriózní párty lidé se neukazují venku před 4 ráno. Ale nebojte, v Buenos Aires, je tak obrovská nabídka živých koncertů, klubů a barů, od elektra, přes jazz, po tango, že si zde přijdou na své všechny věkové kategorie.

Nejsilnější argentinskou drogu "dostanete" rovnou na ulici, či v kavárnách. Je jí TANGO, tanec, který je "milováním se vestoje". Levné letenky do Argentiny lze rezervovat i z našich končin, avšak objevují se jen velmi zřídka. Akční letenky se vyplatí sledovat od leteckých společností Air France / KLM, Lufthansa, Turkish Airlines, British Airways či Iberia. Přímý let do Argentiny z okolních letišť není možný.

Více Zobrazit méně

TOP města v Argentině

Buenos Aires

Buenos Aires je město s duší, štěstím, smutkem, staré a nové na jednom místě. Hlavní město Argentiny, je jedno z nejnavštěvovanějších míst Jižní Ameriky. Kosmopolitní metropole vás okouzlí na první setkání. Dokonale se zde mísí historická i moderní architektura s neopakovatelnou atmosférou městských čtvrtí a divokým nočním životem. V srdci města najdete množství historických budov z 19. století, postavených v evropském stylu.

Nejstarším veřejným náměstím v Buenos Aires je Plaza de Mayo, kde se odehrálo mnoho důležitých událostí. Z míst v Buenos Aires doporučujeme navštívit zejména nádherný park Bosques de Palermo, významný hřbitov Recoleta, který BBC označilo za jeden z nejkrásnějších na světě, nejmodernější čtvrt města Puerto Madero a také nejbarevnější ulici ve čtvrti Caminito La Boca. Levné letenky do Buenos Aires lze rezervovat i z našich končin, ale neobjevují se příliš často.

Sledujte na Pelikánu zejména akční nabídky společností Turkish Airlines, Air France / KLM, Lufthansa, British Airways či Iberia.

Užitečné info o Argentině

Cestovní doklady a víza do Argentiny

Na vstup do Argentiny a Brazílie je podmínkou cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců ode dne vstupu do země. Pro turistické cesty do 90 dnů postačuje platný cestovní pas, víza nepotřebujete. Ve všech ostatních případech (studijní pobyty, vykonávání výdělečné činnosti je potřeba příslušné vízum). Letecké společnosti při cestách vyžadují předložení zpáteční letenky, při níž v případě turistické cesty do 90 dní, nemůže datum návratu přesahovat 90-denní limit.

Migrační úředníci při vstupu do země mohou požadovat předložení finančních prostředků na pobyt (cca 50 USD na den). Při nezletilém dítěti, které cestuje v doprovodu jednoho z rodičů, je třeba předložit písemný a úředně ověřený souhlas druhého rodiče na cestu dítěte.

Souhlas musí být přeložen do španělského nebo anglického jazyka. Nebo sepsán přímo ve španělském jazyce.

Počasí v Argentině

V Argentině se můžete setkat hned s několika typy podnebí. Subtropické klima na severu postupně přechází do subpolárních na jihu. Pro sever jsou typická horká, vlhká léta a mírné zimy. Ve střední části země jsou léta horká a srážky občasné, zimy jsou chladnější než na severu. Jih je nejsušší. Na jižní polokouli jsou roční období obrácené. Lednové teploty se v průměru pohybují okolo 24ºC a červencové okolo 10ºC.

Ceny v Argentině

Oficiálním platidlem v Argentině je argentinské peso. Argentina při placení upřednostňuje hotovost a často jste při hotovostních platbách v obchodech či nákupních centrech odměněni slevami do 10%. Platit však můžete i evropskými platebními kartami, všechny typy jsou akceptovány. Výběry z bankomatů jsou omezeny na 2000 pesos a v centru se vám může stát, že vyberete pouze americké dolary.

Proto doporučujeme přiletět s eury či dolary a zaměnit hotovost po příjezdu na letiště. Ceny ubytování v Argentině se pohybují od 20 až 30 amerických dolarů na jednu noc. V Buenos Aires můžete najít levné ubytování v apartmánech, hostelech, ale také dražší a luxusní hotelové značky.

Ceny hotelů v Argentině si můžete zkontrolovat i přímo na Pelikánu. Pokud si plánujete půjčit auto v Argentině, doporučujeme tak učinit v předstihu a vyzvednout si ho po příletu přímo na letišti.

Aktuální čas v Argentině

V Argentině je o 4 hodiny méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Argentiny

Před vstupem do země se nevyžaduje žádné povinné očkování. Stačí, když si pohlídáte všechna povinná očkování v České republice

Tipy, co vidět a zažít v Buenos Aires

10 zajímavostí o Argentině

1
Úředním jazykem v Argentině je španělština, ale až šedesát procent populace má italské kořeny
2
Nejvyšší vrch Argentiny - Aconcagua má výšku až 6962 metrů
3
V roce 1977, Argentina poslala těhotnou matku na Antarktidu, ve snaze uplatnit nárok na část kontinentu. Chlapec se tak stal prvním známým člověkem, který se narodil na Antarktidě
4
Rozlohou je osmá největší země na světě
5
Argentina má největší počet psychiatrů na jednoho obyvatele na světě
6
Země drží dva teplotní rekordy Jižní Ameriky, nejteplejší i nejchladnější naměřené počasí v historii
7
Země měla v roce 2001 pěti prezidentů v průběhu deseti dnů
8
Máte rádi víno? Argentina je 5. největší výrobce a 6. největší spotřebitel vína na světě
9
Argentina je rozdělena do 23 provincií a jednoho autonomního města, které je zároveň federální oblastí - Buenos Aires
10
Hlavní postava kubánské revoluce, Ernesto "Che" Guevara, se narodil v Argentině
Byly informace na této stránce užitečné?