Skip to main content

Levné letenky Argentina

Akční letenky do Argentiny

ArgentIna

Argentina je kombinací evropské vznešenosti a latinské vášně. Dynamické sexy město Buenos Aires se vám dostane pod kůži jakmile vystoupíte z letadla. Masožravci si zde mohou pochutnat na těch nejlepších světových šťavnatých steacích v steakhousech "Parrillas", které zde najdete na každém rohu, a zapít je lze proslulým argentinským vínem - Malbec nebo Bonarda.

Milovníci architektury a památek si přijdou na své při procházkách různými čtvrtěmi města, kde najdete nejen francouzské a italské stavby, ale i současnou moderní architekturu. Nechte si však i energii na noc, nebo si odpoledne hoďte "šloflíka" a dvojité espresso, protože toto město nikdy nespí. Do restaurace nechoďte před 9 hodinou, bary začínají žít o půlnoci, kluby nejdříve o druhé ráno, a seriózní párty lidé se neukazují venku před 4 ráno. Ale nebojte, v Buenos Aires, je tak obrovská nabídka živých koncertů, klubů a barů, od elektra, přes jazz, po tango, že si zde přijdou na své všechny věkové kategorie.

Nejsilnější argentinskou drogu "dostanete" rovnou na ulici, či v kavárnách. Je jí TANGO, tanec, který je "milováním se vestoje". Levné letenky do Argentiny lze rezervovat i z našich končin, avšak objevují se jen velmi zřídka. Akční letenky se vyplatí sledovat od leteckých společností Air France / KLM, Lufthansa, Turkish Airlines, British Airways či Iberia. Přímý let do Argentiny z okolních letišť není možný.

Více Zobrazit méně

Argentina

Buenos Aires

Buenos Aires je město s duší, štěstím, smutkem, staré a nové na jednom místě. Hlavní město Argentiny, je jedno z nejnavštěvovanějších míst Jižní Ameriky. Kosmopolitní metropole vás okouzlí na první setkání. Dokonale se zde mísí historická i moderní architektura s neopakovatelnou atmosférou městských čtvrtí a divokým nočním životem. V srdci města najdete množství historických budov z 19. století, postavených v evropském stylu.

Nejstarším veřejným náměstím v Buenos Aires je Plaza de Mayo, kde se odehrálo mnoho důležitých událostí. Z míst v Buenos Aires doporučujeme navštívit zejména nádherný park Bosques de Palermo, významný hřbitov Recoleta, který BBC označilo za jeden z nejkrásnějších na světě, nejmodernější čtvrt města Puerto Madero a také nejbarevnější ulici ve čtvrti Caminito La Boca. Levné letenky do Buenos Aires lze rezervovat i z našich končin, ale neobjevují se příliš často.

Sledujte na Pelikánu zejména akční nabídky společností Turkish Airlines, Air France / KLM, Lufthansa, British Airways či Iberia.

Užitečné info o Argentině

Tipy, co vidět a zažít v Buenos Aires

10 zajímavostí o Argentině

1
Úředním jazykem v Argentině je španělština, ale až šedesát procent populace má italské kořeny
2
Nejvyšší vrch Argentiny - Aconcagua má výšku až 6962 metrů
3
V roce 1977, Argentina poslala těhotnou matku na Antarktidu, ve snaze uplatnit nárok na část kontinentu. Chlapec se tak stal prvním známým člověkem, který se narodil na Antarktidě
4
Rozlohou je osmá největší země na světě
5
Argentina má největší počet psychiatrů na jednoho obyvatele na světě
6
Země drží dva teplotní rekordy Jižní Ameriky, nejteplejší i nejchladnější naměřené počasí v historii
7
Země měla v roce 2001 pěti prezidentů v průběhu deseti dnů
8
Máte rádi víno? Argentina je 5. největší výrobce a 6. největší spotřebitel vína na světě
9
Argentina je rozdělena do 23 provincií a jednoho autonomního města, které je zároveň federální oblastí - Buenos Aires
10
Hlavní postava kubánské revoluce, Ernesto "Che" Guevara, se narodil v Argentině
Byly informace na této stránce užitečné?
Byly informace na této stránce užitečné?