Skip to main content

Levné letenky Rio de Janeiro

Brazílie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Ria De Janeira

Zajímavosti o Riu De Janeiro

Rio je proslulé ikonickými plážemi plnými sexy těl, Copacabana a Ipanena, vášnivým fotbalem či pestrobarevným karnevalem. Je jedním z nejkrásnějších míst na světě. Víte, proč se nazývá Město Bohů? Je vystavěno na pahorcích, na jejichž vrcholu se budete cítit jako Bohové s nádhernými výhledy na město.

Dech se Vám zastaví při pohledu na kýčovitě krásnou scenérii města ze sochy Ježíše Krista na vrchu Corcovado i z Cukrového kopce (Pao de Açúcar). Když se lačně pokocháte výhledy, zajděte si doplnit energii do slavné 120-leté cukrárny Coinfentaria Colombo a klidně si dopřejte jakoukoliv kalorickou bombu, protože vše vytancujete v noci ve čtvrti Lapa, kde jsou ty nejlepší diskotéky s živou hudbou.

Znáte slavnou bossa nova písničku "Girl from Ipanena" (Dívka z Ipaneny)? Ipanena je jedna z nejkrásnějších a nejstylovějších plážových částí Ria, kde najdete kromě snědých krásek a vysportovaných krasavců i vynikající restaurace či originální butiky.

Přesně opačnou tvář Ria ukázal Michael Jackson ve svém videoklipu "Nezáleží jim na nás" (They do not care about us), který natočil ve favele Santa Marta. Na jeho počest zde postavili bronzovou sochu, jejíž návštěva je adrenalinovým zážitkem. Favely jsou totiž chudé slumy postavené na kopcích, které sousedí s bohatými obytnými městskými čtvrtěmi.

Po zdolání stovek schodů a desítek úzkých uliček, které mají často slepý konec, si vydychete - nejenže na malém náměstíčku s krásným výhledem na město stojí "bronzový vojáček" Michael, ale ho hlídá několik policistů.

Když Vás omrzí pláže, jeden den můžete relaxovat v rajské oáze Botanické zahrady z roku 1808, ztratit se v klikatých uličkách umělecké čtvrti z 18.století Santa Teresy, kterou nazývají Francouzi i Montmartrem Ria, nebo se dát do řeči s místními obyvateli při sklenici tvrdého místního drinku cachaça v hipsterské čtvrti Villa Isabella, nedaleko slavného stadionu Maracana.

Rio de Janeiro je jednou z nejnavštěvovanějších destinací světa. To dobře ví i cestující z České republiky, pro něž je stále více oblíbenou destinací. Levné letenky do Rio de Janeira se neobjevují příliš často, ale komfortní spojení si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Air France, KLM, Lufthansa, British Airways, Alitalia či Tap Air Portugal. Průměrná délka letu do Rio de Janeira je 15 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Rio de Janeiro

Víza do Brazílie

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země. Češi mají do Brazílie bezvízový vstup do 90 dní. Letecké společnosti při cestách vyžadují předložení zpáteční letenky, kdy v případě turistické cesty, nemůže datum návratu přesahovat 90ti denní limit. Migrační úředníci při vstupu do země mohou požadovat předložení finančních prostředků na pobyt (cca 50 USD na den, což je přibližně 1340 CZK).

Počasí v Brazílii

Brazílie leží v tropickém pásmu na jižní polokouli, proto jsou roční období obrácená. Léto přichází v prosinci a trvá do března. Toto období je suché a teploty se mohou vyšplhat až na 32 ºC, v Rio de Janeiru dokonce až na 40 ºC. Zimní období jsou vlhká a trvají od června do září. Teploty se pohybují mezi 13-18 ºC. V oblasti Amazonky je po celý rok velmi teplo a vlhkost vzduchu je vysoká.

Brazílie Počasí

Ceny v Brazílii

Oficiální měnou je Brazilský real, který se dělí na 100 centavos. Peníze si snadno zaměníte ve všech turistických oblastech. V bance většinou nabízejí výhodnější kurz než ve směnárně. Nejlepší je přijet do země s americkými dolary, které potom na místě zaměňujete

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Brazílie

Brazilské ministerstvo zdravotnictví doporučuje turistům očkování proti žluté zimnici. Zvažte také očkování proti hepatitidě A a B či tyfu. Pokud plánujete delší pobyt v rizikové amazonské oblasti, vhodné je podstoupit i antimalarickou léčbu.

Aktuální čas v Brazílii

V Brazílii je o 5 hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět v Rio de Janeiro

10 faktů o Brazílii

1
Brazílie je pátou největší zemí na světě.
2
Brazílie zabírá 47,3 % z Jižní Ameriky a sousedí se všemi zeměmi Jižní Ameriky, kromě Ekvádoru a Chile.
3
Brazílie je největším producentem kávy za posledních 150 let.
4
Brazílie je první zemí na světě, která zakázala používání solária.
5
Největší japonská komunita žijící mimo Japonska se nachází právě v Brazílii.
6
Má druhý nejvyšší počet letišť na světě, hned po USA!
7
Národním zvířátkem Brazílie je papoušek.
8
92% všech nových aut prodaných v Brazílii, používá etanol jako palivo. Vyrábí se z cukrové třtiny.
9
Rio de Janeiro bylo kdysi hlavním městem Portugalska. Díky tomu je z něj jediné evropské hlavní město, které se kdysi nacházelo mimo Evropu.
10
Rio de Janeiro znamená v překladu "lednová řeka". Tento název Rio však dostalo kvůli omylu portugalských mořeplavců.
Byly informace na této stránce užitečné?