Skip to main content

Levné letenky Sao Paulo

Brazílie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Sao Paula

Zajímavosti o Sao Paulo

Obrovské ekonomické centrum Brazílie, Sao Paolo nebo "Sampa", jak ho přezdívají, Vás na první pohled ani zdaleka nezaujme svou krásou jako Rio de Janeiro, ale rozhodně stojí za návštěvu.

Lokální obyvatelé "Paulisté", jak je nazývají, si sice neustále stěžují na provoz, smog, ulice plné lidí, propastné rozdíly mezi bohatými a chudými, ale na druhé straně nedají na své město dopustit, a nikdy by nechtěli žít jinde.

Sao Paolo je totiž kulturním centrem, kde si můžete spolu s Paulisty vychutnat skvělou gastronomii, rušný noční život v části Vila Madalena, navštívit kulturní centra, galerie světového umění, vynikající muzea, neobvyklá kina, experimentální divadla, nebo si tu dejte umělecké dílo vytetovat rovnou na své tělo, jak je to nyní velkým trendem. Na ruch velkoměsta zapomenete při procházce nádherným městským parkem podobný Central Parku v New Yorku, jen s krkolomným názvem Ibirapuera.

Město si zamilují všichni Hipsteři. S atmosférou podobnou New Yorku či Tokiu je Sao Paolo jedno z najcoolovějších míst. Jsou zde nejlepší diskotéky na latinsko-americkém kontinentu, undergroundové bary, klubová scéna, která nikdy nespí, nejlepší světové restaurace, a luxusní nákupní centra.

S 20-ti miliony obyvateli je Sao Paolo třetím největším megaměstem na světě. Rozmanitost zaručují desítky různých etnických skupin, které zde žijí - je zde největší komunita Japonců, i Italů mimo Japonska, či Itálie, obrovská arabská komunita, hlavně Libanonců a Syřanů, německá, čínská, arménská, řecká, polská či maďarská.

Kromě toho je zde největší gay komunita v Latinské Americe, a podle časopisu Forbes zde žije 26 ze světových bilionářů - což je také jistě pro mnohé velkým lákadlem.

Sao Paolo je jednou z nejnavštěvovanějších destinací Brazílie. Levné letenky do Sao Paolo se neobjevují příliš často, ale komfortní spojení si můžete rezervovat z Prahy nebo Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Air France, KLM, Lufthansa, British Airways, Air Canada, Iberia, SWISS, zda Tap Air Portugal. Průměrná délka letu do Sao Paolo je 15 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Brazílii

Víza do Brazílie

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země. Češi mají do Brazílie bezvízový vstup do 90 dní. Letecké společnosti při cestách vyžadují předložení zpáteční letenky, kdy v případě turistické cesty, nemůže datum návratu přesahovat 90ti denní limit. Migrační úředníci při vstupu do země mohou požadovat předložení finančních prostředků na pobyt (cca 50 USD na den, což je přibližně 1340 CZK).

Počasí v Brazílii

Brazílie leží v tropickém pásmu na jižní polokouli, proto jsou roční období obrácená. Léto přichází v prosinci a trvá do března. Toto období je suché a teploty se mohou vyšplhat až na 32 ºC, v Rio de Janeiru dokonce až na 40 ºC. Zimní období jsou vlhká a trvají od června do září. Teploty se pohybují mezi 13-18 ºC. V oblasti Amazonky je po celý rok velmi teplo a vlhkost vzduchu je vysoká.

Brazílie Počasí

Ceny v Brazílii

Oficiální měnou je Brazilský real, který se dělí na 100 centavos. Peníze si snadno zaměníte ve všech turistických oblastech. V bance většinou nabízejí výhodnější kurz než ve směnárně. Nejlepší je přijet do země s americkými dolary, které potom na místě zaměňujete

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Brazílie

Brazilské ministerstvo zdravotnictví doporučuje turistům očkování proti žluté zimnici. Zvažte také očkování proti hepatitidě A a B či tyfu. Pokud plánujete delší pobyt v rizikové amazonské oblasti, vhodné je podstoupit i antimalarickou léčbu.

Aktuální čas v Brazílii

V Brazílii je o 5 hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět v Sao Paulu

10 faktů o Brazílii

1
Brazílie je pátou největší zemí na světě.
2
Brazílie zabírá 47,3 % z Jižní Ameriky a sousedí se všemi zeměmi Jižní Ameriky, kromě Ekvádoru a Chile.
3
Brazílie je největším producentem kávy za posledních 150 let.
4
Brazílie je první zemí na světě, která zakázala používání solária.
5
Největší japonská komunita žijící mimo Japonska se nachází právě v Brazílii.
6
Má druhý nejvyšší počet letišť na světě, hned po USA!
7
Národním zvířátkem Brazílie je papoušek.
8
92% všech nových aut prodaných v Brazílii, používá etanol jako palivo. Vyrábí se z cukrové třtiny.
9
Rio de Janeiro bylo kdysi hlavním městem Portugalska. Díky tomu je z něj jediné evropské hlavní město, které se kdysi nacházelo mimo Evropu.
10
Rio de Janeiro znamená v překladu "lednová řeka". Tento název Rio však dostalo kvůli omylu portugalských mořeplavců.
Byly informace na této stránce užitečné?