Skip to main content

Levné letenky Soul

Akční letenky

Zajímavosti o

Celým názvem Soul tchukpjolsi, tedy Zvláštní město Soul. Hlavní a největší město státu Jižní Korea popisují jako město moderních technologií a prestižní módní scény, ale zároveň město, které si hluboce ctí svou kulturu a tradice. Říká se, že cokoliv potřebujete a chcete, v Soulu to seženete 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Město Soul funguje 24 hodin denně. Klidně můžete v časných ranních hodinách navštívit například i místní chrámy, nakupovat nebo jen tak popíjet drinky v těch nejvychytanějších barech jihovýchodní Asie.

Nevynechejte kousky historie. Poznejte příběh Fénixe a pungsu-jiri nebo to, čemu u nás říkáme feng-shui.

Hlavní město Korejské republiky se rozkládá na ploše 605,5 km2. Podle oficiálních údajů z roku 2010 má bez předměstí 9,7 milionů obyvatel, údaje zahrnující i předměstské oblasti hovoří až o 14 milionech.

Je to město kontrastů, kde se k nebi tyčí obrovské výškové budovy vedle starých královských paláců či klášterů. Zároveň je Soul nejdůležitějším politickým, ekonomickým a vzdělávacím centrem. Sídlí zde nejen vláda, ale i většina prestižních univerzit, řídící centra prosperujících obrovských koncernů atd. I proto je pro Korejce otázkou jakési "prestiže" mít na vizitce soulskou adresu, kterou dáváte najevo, že žijete ve městě považovaném za místo ekonomických příležitostí a šancí.

Levné letenky do Soul si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Super pohodlný přímý let z Vídně a Prahy zajišťuje letecká společnost Korean Air. Jeho délka je téměř 10 hodin. Velmi komfortně lze letět s jedním přestupem Vídně s aerolinkami Austrian Airlines, Aeroflot, LOT, Qatar Airways či Air France.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Soulu

Víza do Jižní Korei

K vaší cestě do Jižní Koreji potřebujete pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Mezi Českou republikou a Jižní Koreou platí "Dohoda o vzájemném zrušení vízové povinnosti pro občany České republiky a Jižní Koreje". A tak na návštěvu v trvání do 90 dní nepotřebujete víza.

Počasí v Jižní Korei

Podnebí je více vnitrozemské, než přímořské. V létě je průměrná teplota cca 30 °C a vlhkost vzduchu 55 %, přes zimu 0 až -5 °C místy až -20 a vlhkost vzduchu je 10 %.

SOUL Počasí

Ceny v Jižní Korei

Oficiální měnou Jižní Koreji je jihokorejský Won. Ceny ubytování jsou zhruba na evropské úrovni (takže vyšší, než v Asii obecně), Soul je výrazně dražší než zbytek země. Směnárny jsou v Jižní Koreji běžně k dispozici, tak jako i bankomaty. Bankomaty však mohou mít problémy s některými zahraničními kartami, proto je dobré hledat ty, které jsou označeny logem vaší karty.

Platby kartami jsou v Jižní Koreji (překvapivě) vcelku problém. Větší hotely a restaurace je přijímají, ale při platbách běžných výdajích lze s kartou narazit na problém. Platba kartou není možná ani na trzích nebo v metru. Naopak malé obchůdky s potravinami karty přijímají bez problémů.

Hledáte hotel v Soulu? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit automobil, doporučujeme přímo u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Jižní Korei

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

Aktuální čas v Soulu

V Koreji je o 8 hodin více než v České republice.

Tipy, co vidět v Soulu

10 zajímavostí o Jižní Korei

1
Korejci počítali své roky jinak. Narozeniny oslavují v den, kdy se narodili, ale o rok navíc si přidávají po příchodu nového roku hned 1. ledna. Pokud se dítě narodí, má ihned 1 rok, ale pokud se někdo narodí 31. prosince, tak den na to už má 2 roky.
2
V Koreji nenechávejte spropitné. Gesto, které je u nás vždy vítáno, mohou v Koreji pochopit jako urážku, protože zaměstnanci jsou placeni dobře.
3
V Koreji je zvykem popíjet alkohol na konci pracovního týdne, nejčastěji s kolegy. Pokud Vás pozve šéf, je skutečně nevhodné jeho návrh odmítnout.
4
Věková hierarchie je v Jižní Koreji velmi silná. Mladší člověk se vždy musí podřídit starším a v žádném případě nesmí být hrubý.
5
Pojídání hůlkami je pro Korejce typické, pozor však na to, jak s nimi zacházíte. Pokud jídlo hůlkami napíchnete, Váš hostitel nebo kuchař to bude považovat za osobní urážku.
6
V Jižní Koreji se lidé na tetování dívají jinak. Práce tatéra je tam totiž ilegální.
7
Hluboké výstřihy jsou v Jižní Koreji zakázány, naopak krátké sukně vítány.
8
V Koreji platí zákaz kouření a kouřit lze pouze ve vyhrazených zónách.
9
Na návštěvě je neslušné odmítnout jídlo a už vůbec byste neměli nechat jídlo na talíři. Korejci jsou schopni Vám za to pořádně vynadat.
10
Fotografovat někoho na ulici bez souhlasu může vyvolat velkou hádku a problém, Korejci si své soukromí přísně střeží.
Byly informace na této stránce užitečné?