Skip to main content

Levné letenky Saudská Arábie

Saúdská Arábie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Saúdské Arábie

Zajímavosti o Saúdské Arábii

Saúdská Arábie oficiálně v roce 2019 otevřela dveře zahraničním turistům poprvé v historii. Tento krok je výsledkem tlaku na snížení ekonomické závislosti na ropě. Země má pět památek na UNESCO seznamu, velmi živou místní kulturu a dechberoucí přírodní krásu.

Cizinky nebudou muset mít oblečený celotělový plášť Abajo, který musí povinně nosit saúdské ženy na veřejnosti. Měly by však být decentně oblečené. Ženy bez doprovodu nebudou v zemi nijak omezeny.

Návštěva Mekky je však pro nemuslimských turisty nadále zakázána. V zemi si také nevychutnáte alkohol, ten je přísně zakázán. Plány otevřít krajinu jsou součástí programu ekonomické reformy prince Muhammada bin Salmána. Podle toho by měly domácí i zahraniční návštěvy království vzrůst na 100 milionů ročně do roku 2030. Turismus by tak měl tvořit namísto 3 procent až 10 procent hrubého domácího produktu.

V roce 2017 Saúdská Arábie oznámila obrovský rozvoj cestovního ruchu, v jehož rámci by mělo být 50 ostrovů a dalších míst v Rudém moři přeměněných na luxusní resorty.

Levné letenky do Saudské Arábie lze rezervovat i z našich končin. Stačí sledovat na Pelikánu akční letenky společností Saudi, Pegasus, Turkish Airlines nebo EgyptAir. Přímý let do Saúdské Arábie provozuje letecká společnost Saudi, trvá téměř 5 hodin.

Více Zobrazit méně

TOP města v Saúdské Arábii

Riyadh (Rijád)

Rijád, město obklopené pouští je hlavním městem Saudské Arábie. Jeho populaci tvoří více než 5 milionů obyvatel. Jde o velmi moderní město, ve kterém vedle sebe vidíte mrakodrapy, luxusní a nádherné zahrady a parky, s bujnou vegetací. Ropa nebo tzv. černé zlato, udělalo z metropole a ze země jednu z hospodářsky nejsilnějších zemí nejen v regionu, ale na celém světě.

Vždyť před 90 lety žilo ve městě pouze kolem 30 tisíc lidí. I proto se Rijád často přezdívá městem, které před 100 lety ještě nikdo neznal. Rijád je tedy hospodářským, politickým a kulturním centrem Saúdské Arábie. I přes svůj moderní vzhled a značné bohatství obyvatel Rijádu se zde hodně dbá na tradice. Levné letenky do Rijádu lze rezervovat i z našich končin.

Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností Saudi, Pegasus, EgyptAir nebo Turkish Airlines. Do Rijádu se lze dostat komfortně s jedním přestupem, přímý let z našich končin neexistuje.

Jeddah (Džidda)

Město Jeddah, vyslovováno jako Džidda, je druhé největší město Saudské Arábie. Zároveň hlavní metropole na západním pobřeží. Metropole je známá také pod přezdívkou "nevěsta Rudého moře" nebo "Paříž východu". Historicky se po otevření Suezského kanálu z malé vesnice stala zajímavá obchodní zastávka mezi Evropou a Blízkým východem. Stále je důležitým přístavem, ale účel se změnil - slouží zejména jako vstupní bod pro muslimské poutníky, směřujících do Mekky a Mediny. Za městem se rozkládá rozlehlá poušť, která tvoří většinu Saúdské Arábie.

Centrální část je utvořena plošinou a západní část je převážně hornatá. Pobřežní část tvoří pláž omývána zmiňovaným Rudým mořem, nazývaná Tihama. Pohoří, které obklopuje město nese název Hidžázu. V Jeddah najdete také mezinárodní letiště. Levné letenky do metropole lze rezervovat i z našich končin.

Stačí sledovat akční nabídky na Pelikánu od společností Saudi, Pegasus, EgyptAir a Turkish Airlines. Přímý let do Džidda zajišťuje letecká společnost Saudi a trvá téměř 5 hodin.

Užitečné info o Saudskej Arábii

Cestovné doklady a víza do Saudskej Arábie

Kráľovstvo sprístupnilo víza pre 49 krajín vrátane Slovenska, Česka, Poľska či Rakúska. Poplatok za víza je približne 107 eur (440 saudskoarabských rialov).

Pri cestovaní do Saudskej Arábie teda budete potrebovať vízum a platný cestovný pas. Turisti môžu požiadať o víza prostredníctvom webového portálu alebo ich môžu získať priamo pri vstupe do krajiny prostredníctvom elektronických kioskov a imigračných centier na letiskách v Saudskej Arábii.

Počasie v Saudskej Arábii

Na území Saudskej Arábie leží jedna z najvyprahnutejších púští sveta, kde teploty často vystupujú až na 45° C. Podnebie je tropické s miernejšou klímou v pohoriach. Na severnom pobreží je veľmi horúco s dažďami počas celého roku. Za obdobie sucha sa považujú mesiace od novembra do apríla a obdobie dažďov prichádza v máji a končí v októbri.

Ceny v Saudskej Arábii

Oficiálnym platidlom v krajine je saudský rial (SAR).

Najvýhodnejším spôsobom prepravy je požičanie auta. Benzín je tu lacnejší ako voda. Auto odporúčame rezervovať vopred a vyzdvihnúť priamo na letisku.

Lacné ubytovanie v Saudskej Arábii viete rezervovať aj prostredníctvom Pelikána. Ak nie ste manželská dvojica, nebudete ubytovaní spoločne - každý musí mať svoju vlastnú izbu a to bez ohľadu na typ ubytovania.

Aktuálny čas v Saudskej Arábii

V Saudskej Arábii sú o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Saudskej Arábie

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Pri púti do Mekky sa odporúča očkovanie proti meningokokovej meningitíde, púť však smú absolvovať len moslimskí veriaci.

Letecké statistiky o Saúdské Arábii

  • Počet mezinárodních letišť v Saúdské Arábii: 3.

  • Nejoblíbenější města v Saúdské Arábii jsou: Rijád, Jeddah, Zul, Abha, Jouf.

Tipy, co je vidět a zažít v Saúdské Arábii

10 zajímavostí o Saúdské Arábii

1
V zemi se ve velkém množství obchoduje s velbloudy, denně se zobchoduje přibližně 100 velbloudů
2
Počet obyvatel Saúdské Arábie je o něco větší než v Texasu
3
Největší skupinu obyvatelstva (47%) tvoří lidé do 24 let a nejmenší (5%) lidé nad 60 let
4
Saúdská Arábie je jedinou zemí, v níž mají ženy zakázáno řídit
5
Téměř 60% pracovní síly v Saúdské Arábii tvoří cizinci
6
Saúdská Arábie je největší zemí na světě bez jediné řeky
7
Saúdská Arábie staví nejvyšší budovu světa, která bude vysoká 1 kilometr
8
Ropné pole Ghawar v Saúdské Arábii má dostatek rezerv na vyplnění 4 770 897 olympijských bazénů
9
Ropný sektor v Saúdské Arábii tvoří 45% HDP
10
Oficiálním jazykem je arabština, oficiálním obchodním jazykem je angličtina
Byly informace na této stránce užitečné?