Skip to main content

Levné letenky Saudská Arábie

Akční letenky

Saudská Arábie

Saúdská Arábie oficiálně v roce 2019 otevřela dveře zahraničním turistům poprvé v historii. Tento krok je výsledkem tlaku na snížení ekonomické závislosti na ropě. Země má pět památek na UNESCO seznamu, velmi živou místní kulturu a dechberoucí přírodní krásu.

Cizinky nebudou muset mít oblečený celotělový plášť Abajo, který musí povinně nosit saúdské ženy na veřejnosti. Měly by však být decentně oblečené. Ženy bez doprovodu nebudou v zemi nijak omezeny.

Návštěva Mekky je však pro nemuslimských turisty nadále zakázána. V zemi si také nevychutnáte alkohol, ten je přísně zakázán. Plány otevřít krajinu jsou součástí programu ekonomické reformy prince Muhammada bin Salmána. Podle toho by měly domácí i zahraniční návštěvy království vzrůst na 100 milionů ročně do roku 2030. Turismus by tak měl tvořit namísto 3 procent až 10 procent hrubého domácího produktu.

V roce 2017 Saúdská Arábie oznámila obrovský rozvoj cestovního ruchu, v jehož rámci by mělo být 50 ostrovů a dalších míst v Rudém moři přeměněných na luxusní resorty.

Levné letenky do Saudské Arábie lze rezervovat i z našich končin. Stačí sledovat na Pelikánu akční letenky společností Saudi, Pegasus, Turkish Airlines nebo EgyptAir. Přímý let do Saúdské Arábie provozuje letecká společnost Saudi, trvá téměř 5 hodin.

Více Zobrazit méně

Saudská Arábie

Riyadh (Rijád)

Rijád, město obklopené pouští je hlavním městem Saudské Arábie. Jeho populaci tvoří více než 5 milionů obyvatel. Jde o velmi moderní město, ve kterém vedle sebe vidíte mrakodrapy, luxusní a nádherné zahrady a parky, s bujnou vegetací. Ropa nebo tzv. černé zlato, udělalo z metropole a ze země jednu z hospodářsky nejsilnějších zemí nejen v regionu, ale na celém světě.

Vždyť před 90 lety žilo ve městě pouze kolem 30 tisíc lidí. I proto se Rijád často přezdívá městem, které před 100 lety ještě nikdo neznal. Rijád je tedy hospodářským, politickým a kulturním centrem Saúdské Arábie. I přes svůj moderní vzhled a značné bohatství obyvatel Rijádu se zde hodně dbá na tradice. Levné letenky do Rijádu lze rezervovat i z našich končin.

Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností Saudi, Pegasus, EgyptAir nebo Turkish Airlines. Do Rijádu se lze dostat komfortně s jedním přestupem, přímý let z našich končin neexistuje.

Jeddah (Džidda)

Město Jeddah, vyslovováno jako Džidda, je druhé největší město Saudské Arábie. Zároveň hlavní metropole na západním pobřeží. Metropole je známá také pod přezdívkou "nevěsta Rudého moře" nebo "Paříž východu". Historicky se po otevření Suezského kanálu z malé vesnice stala zajímavá obchodní zastávka mezi Evropou a Blízkým východem. Stále je důležitým přístavem, ale účel se změnil - slouží zejména jako vstupní bod pro muslimské poutníky, směřujících do Mekky a Mediny. Za městem se rozkládá rozlehlá poušť, která tvoří většinu Saúdské Arábie.

Centrální část je utvořena plošinou a západní část je převážně hornatá. Pobřežní část tvoří pláž omývána zmiňovaným Rudým mořem, nazývaná Tihama. Pohoří, které obklopuje město nese název Hidžázu. V Jeddah najdete také mezinárodní letiště. Levné letenky do metropole lze rezervovat i z našich končin.

Stačí sledovat akční nabídky na Pelikánu od společností Saudi, Pegasus, EgyptAir a Turkish Airlines. Přímý let do Džidda zajišťuje letecká společnost Saudi a trvá téměř 5 hodin.

Užitečné info o Saudskej Arábii

Cestovní doklady a víza do Saúdské Arábie

Království zpřístupnilo víza pro 49 zemí včetně Česka, Slovenska, Polska či Rakouska. Poplatek za víza je přibližně 107 eur (440 saúdskoarabských riálů). Při cestování do Saúdské Arábie tedy budete potřebovat vízum a platný cestovní pas.

Turisté mohou žádat o víza prostřednictvím webového portálu nebo je mohou získat přímo při vstupu do země prostřednictvím elektronických kiosků a imigračních center na letištích v Saúdské Arábii.

Počasí v Saúdské Arábii

Na území Saúdské Arábie leží jedna z nejvyprahlejších pouští světa, kde teploty často vystupují až na 45 ° C. Podnebí je tropické s mírnějším klimatem v pohořích. Na severním pobřeží je velmi horko s dešti během celého roku. Za období sucha se považují měsíce od listopadu do dubna a období dešťů přichází v květnu a končí v říjnu.

Ceny v Saúdské Arábii

Oficiálním platidlem v zemi je saúdský rial (SAR). Nejvýhodnějším způsobem přepravy je půjčení auta. Benzín je zde levnější než voda. Auto doporučujeme rezervovat předem a vyzvednout přímo na letišti. Levné ubytování v Saúdské Arábii lze rezervovat prostřednictvím Pelikána.

Pokud nejste manželská dvojice, nebudete ubytováni společně - každý musí mít svůj vlastní pokoj a to bez ohledu na typ ubytování.

Aktuální čas v Saúdské Arábii

V Saúdské Arábii je o dvě hodiny více než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Saúdské Arábie

Před vstupem do země se nevyžaduje žádné speciální očkování. Při pouti do Mekky se doporučuje očkování proti meningitidě, pouť však smí absolvovat jen muslimští věřící.

Tipy, co je vidět a zažít v Saúdské Arábii

10 zajímavostí o Saúdské Arábii

1
V zemi se ve velkém množství obchoduje s velbloudy, denně se zobchoduje přibližně 100 velbloudů
2
Počet obyvatel Saúdské Arábie je o něco větší než v Texasu
3
Největší skupinu obyvatelstva (47%) tvoří lidé do 24 let a nejmenší (5%) lidé nad 60 let
4
Saúdská Arábie je jedinou zemí, v níž mají ženy zakázáno řídit
5
Téměř 60% pracovní síly v Saúdské Arábii tvoří cizinci
6
Saúdská Arábie je největší zemí na světě bez jediné řeky
7
Saúdská Arábie staví nejvyšší budovu světa, která bude vysoká 1 kilometr
8
Ropné pole Ghawar v Saúdské Arábii má dostatek rezerv na vyplnění 4 770 897 olympijských bazénů
9
Ropný sektor v Saúdské Arábii tvoří 45% HDP
10
Oficiálním jazykem je arabština, oficiálním obchodním jazykem je angličtina
Byly informace na této stránce užitečné?
Byly informace na této stránce užitečné?