Skip to main content

Levné letenky Osaka

Japonsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Osaka Itami

Zajímavosti o Osaka Itami

Když jsme o Tokiu říkali, že je mekkou japonské gastronomie, musíme říci, že Osaka má ještě o kousek navrch. Slovní spojení kuidaore Vás bude provázet během celého výletu do Osaky. Znamená: jez, dokud neodpadneš. Je to tak trochu i motto tohoto nádherného třetího největšího města v Japonsku.

Osaka si Vás získá svou jedinečnou architekturou, energickými nákupními zónami a tím vším, co se zde děje po půlnoci. Tehdy totiž všichni vyrážejí do ulic za zábavou a výborným jídlem.

Centrum Osaky je tvořeno dvěma hlavními čtvrtěmi, které jsou plné hotelů, restaurací a nákupních komplexů. Jádro starobylého obchodního města Namba najdete ve čtvrti Minami, kde jsou ty nejlepší podniky s jídlem a nápoji. V ulici Dotonbori máte možnost vidět růžové salony, karaoke bary, herny a levné restaurace. Namba je také centrem pěších nákupních zón, jako například America Mura nebo Eropedóri, což je známé centrum elektroniky.

Hrad Osaka, kde dnes sídlí historické muzeum, se nachází ve staré čtvrti Čúóku. Muzeum návštěvníkům přibližuje historii Osaky od starověku až po dnešní dny. Samotný hrad má za sebou divokou minulost, často býval napadán, ničen a znovu vystavěn. Dokonce ho zasáhl blesk a několikrát lehl popelem. Prohlédnout si v něm můžete sbírku brnění, ale spíše je známý tím, že když vyjedete výtahem do 8. patra, uvidíte úchvatný výhled na město. Děti si tu navíc mají možnost složit puzzle vyrobené ze starých keramických střepů. Čekají na ně také loutky z Národního divadla "Bunraku".

Velkým lákadlem Osaky je od roku 2001 i tematický park Universal Studios Japan. Je rozdělen do devíti tematických okruhů, kde se pravidelně konají nejrůznější vystoupení a živá zábava. Na své si zde přijdou návštěvníci všech věkových kategorií i národností.

Nezapomenutelným zážitkem pro Vás jistě bude také návštěva lázní Spa World. Lázně zvládnou obsloužit až 5 tisíc lidí. Vy se zde můžete oddávat všelijakým procedurám, koupat se v bazénu nebo vyzkoušet tradiční čínskou medicínu. Léčivá voda zde vyvěrá z hloubky až 900 metrů. Lázeňský komplex je rozdělen do několika hlavních zón, které představují lázně typické pro různé kraje světa.

Osaka možná není tak známá jako Tokio, ale také patří mezi nejnavštěvovanější destinace Asie. Postupně ji objevují i ​​Češi. Levné letenky do Osaky si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Emirates, Lufthansa a ANA, Qatar Airways, China Airlines, EVA Air, Air China či Korean Air. Průměrná délka letu do Osaky je 15 hodin. Češi většinou létající na letiště Kansai (KIX).

Letiště Kansai leží na umělém ostrově, 5 km od pobřeží města Osaka v Japonsku. Ročně toto letiště odbaví asi 160 000 letů a je hlavním centrem leteckých společností ANA a Japan Airlines. Recenzenti společnosti Skytrax ocenili zejména jeho moderní architekturu, nápomocný personál a vybavení.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Osace

Potřebuji víza do Japonska?

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země, Češi mají do Japonska bezvízový vstup na 90 dní.

Jaké je počasí v Japonsku?

Podnebí Japonska je ovlivňováno monzuny. Sever území má chladné, střed mírné a jih subtropické podnebí. Teploty v zimě se pohybují mezi -9 ° C až +16 ° C, a v létě od +20 ° C do +28 ° C. V létě postihují Japonsko silné deště, které v srpnu přecházejí až do monzunů. Průměrné množství srážek za rok v okolí Tokia je 1 405 mm, nejdeštivější je květen se 185 mm a nejsušší je leden pouze s 45 mm srážek.

Japonsko Počasí

Jaké jsou ceny v Japonsku?

V Japonsku se platí zejména hotovostí. Místní měnou je japonský jen. Upozorňujeme, že se vyskytují poměrně časté problémy s používáním zahraničních kreditních nebo debetních karet. Na poště, obchodech 7-eleven a bankách Citi Bank a HSBC je možné si v pracovních hodinách vybrat peníze zahraniční kartou z bankomatu.

Bankomaty na poště a v bankách jsou většinou otevřeny nejdéle do 21:00. 24 hodin denně jsou přístupné pouze bankomaty v obchodech 7-eleven a v některých nákupních centrech. Cizí měnu lze v Japonsku zaměnit většinou jen v bankách

Hledáte hotel v Japonsku? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikan.cz. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Japonska povinná?

Očkování se doporučuje pouze při dlouhodobých pobytech v oblasti epidemického výskytu japonské encefalitidy.

Jaký je aktuální čas v Japonsku?

V Japonsku je o 7 hodin více, než v ČR.

Tipy, co vidět v Osace

10 zajímavostí o Japonsku

1
Většina ulic v Japonsku nemá své jméno.
2
Japonština má více než 20 různých způsobů, jak říct promiň.
3
Největší japonská komunita mimo Japonska je v Brazílii.
4
V Japonsku existuje budova, kterou prochází dálnice.
5
Japonské vlaky jsou nejpřesnější na světě. Průměrný čas zpoždění je 18 sekund.
6
Nejčastější příčinou smrti japonských mužů ve věku 20-44 let je sebevražda. Přesto se Japonci dožívají nejvyššího průměrného věku na světě.
7
V Japonsku je spropitné pro číšníky považováno za neslušné.
8
Mnoho přírodních horkých pramenů a veřejných koupališť v Japonsku neumožňuje vstup potetovaným.
9
Téměř 98 % případů adopcí v Japonsku jsou adoptovaní dospělí muži. Aby vedení rodinné firmy zůstalo v rodině.
10
Spánek v práci? V Japonsku dovoleno.
Byly informace na této stránce užitečné?