Skip to main content

Levné letenky Macao

Akční letenky do Macau

Macao

Macao je součástí Čínské lidové republiky, ale vízum do něj nepotřebujete. Překvapí vás kombinací hypermoderní architektury, portugalské koloniální historie a gemblerského ráje. To vše na malém území, kde je největší hustota osídlení na světě.

Zapomeňte na Las Vegas, hlavní město hazardu se nachází v Číně a jmenuje se Macau. Že to není jen nějaká slovní hříčka potvrzuje i tento údaj: 7krát vyšší tržby z hazardu jako pověstné Las Vegas! Ale byl by to hazard zaškatulkovat Macau tak rychle. Toto město patřilo přes 500 let Portugalsku a od roku 1999 je administrativní oblastí Číny. I proto lze ve městě vidět jakýsi čínskoportugalský mix dvou kultur.

Zajímavostí Macau je například i přistávací dráha vybudována přímo na moři. A přímo ve městě najdete obchodní centrum Venetian postavené v benátském stylu a věřte-nevěřte jezdí tudy i gondoliér. P.S .: Návštěvu Macau můžete klidně spojit i s návštěvou Hongkongu, který je vzdálen lodí nebo vrtulníkem jen 70 km!

Letenky do Hongkongu bývají v sezóně levnější než například do Thajska a ačkoliv jsou obě země od sebe docela daleko, tak jsou navzájem poměrně dobře dostupné leteckou dopravou. Spolu s dovolenou v Thajsku tak můžete navštívit právě i obě zmíněná čínská území.

Macao jsou dva světy na velmi malém prostoru. Na návštěvu stačí dva dny, ale můžete podle chuti zůstat i mnohem déle a neprohloupíte.

Přestože má Macao vlastní letiště na ostrově Taipa, které je navíc zajímavé tím, že dráha je vybudována na moři, tak z Evropy přímo do Macaa žádné aerolinky nelétají. Nicméně z Thajska, Malajsie nebo Singapuru se do Macaa dostanete snadno a často i levně.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Macau

Víza do Macau

K vaší cestě na Macau potřebujete pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Při pobytu do 90 dnů na Macau vízum nepotřebujete.

Počasí v Macau

Panuje zde subtropické podnebí s velmi horkým létem, kdy se často vyskytují deště, převážně v odpoledních hodinách. Nejlepší sezóna na návštěvu je od října do prosince, dny jsou slunečné, vlhkost a teplota není velmi vysoká.

MACAO Počasí

Ceny v Macau

Po příchodu z Hongkongu není třeba řešit výměnu peněz. V celém Macau se běžně platí hongkongskými dolary, které mají s místní měnou Pataca hrubý kurz 1: 1. Při vrácení se prodavači zeptají, zda chcete vrátit v dolarech, nebo zda toužíte po místní měně. Stejný dotaz vám položí při výběru i většina bankomatů.

Ubytování je relativně levné, oproti Hongkongu často až o poloviční cenu. Noc v slušném moderním tříhvězdičkovém hotelu koupíte už od 20 eur, ale k dispozici jsou i superluxusní hotely světových řetězců. S vyššími cenami počítejte přes víkend, přes týden nabízejí hotely často výraznější slevy.

Hledáte hotel v Macau? V obrovské nabídce lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikan.cz. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak na letišti, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Macaa

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

Aktuální čas v Macau

V Macau je o 7 hodin více jak v Česku.

Tipy, co vidět v Macau

10 zajímavostí o Číně

1
Podle legend vznikla Čína před 4000 lety během obrovské potopy.
2
Číňané ročně spotřebují 45 miliard párů dřevěných paliček.
3
Na některých místech v Číně slunce vychází až v 10 hodin.
4
Herní konzole Playstation je v Číně zakázaná
5
V Číně platí cenzura na slovo "cenzura"
6
Čína uděluje tresty smrti 4krát častěji než všechny země světa dohromady.
7
V Číně žije dodnes více než 35 milionů lidí v jeskyních.
8
V Číně existuje most, na kterém se mění strana jízdy z pravé na levou.
9
Číňani jsou nerychlejší stavitelé na světě
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvůli jeho roli ve filmu Sedm let v Tibetu.

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)