Skip to main content

Levné letenky Macao

Macao - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Macau

Zajímavosti o Macau

Macao je součástí Čínské lidové republiky, ale vízum do něj nepotřebujete. Překvapí vás kombinací hypermoderní architektury, portugalské koloniální historie a gemblerského ráje. To vše na malém území, kde je největší hustota osídlení na světě.

Zapomeňte na Las Vegas, hlavní město hazardu se nachází v Číně a jmenuje se Macau. Že to není jen nějaká slovní hříčka potvrzuje i tento údaj: 7krát vyšší tržby z hazardu jako pověstné Las Vegas! Ale byl by to hazard zaškatulkovat Macau tak rychle. Toto město patřilo přes 500 let Portugalsku a od roku 1999 je administrativní oblastí Číny. I proto lze ve městě vidět jakýsi čínskoportugalský mix dvou kultur.

Zajímavostí Macau je například i přistávací dráha vybudována přímo na moři. A přímo ve městě najdete obchodní centrum Venetian postavené v benátském stylu a věřte-nevěřte jezdí tudy i gondoliér. P.S .: Návštěvu Macau můžete klidně spojit i s návštěvou Hongkongu, který je vzdálen lodí nebo vrtulníkem jen 70 km!

Letenky do Hongkongu bývají v sezóně levnější než například do Thajska a ačkoliv jsou obě země od sebe docela daleko, tak jsou navzájem poměrně dobře dostupné leteckou dopravou. Spolu s dovolenou v Thajsku tak můžete navštívit právě i obě zmíněná čínská území.

Macao jsou dva světy na velmi malém prostoru. Na návštěvu stačí dva dny, ale můžete podle chuti zůstat i mnohem déle a neprohloupíte.

Přestože má Macao vlastní letiště na ostrově Taipa, které je navíc zajímavé tím, že dráha je vybudována na moři, tak z Evropy přímo do Macaa žádné aerolinky nelétají. Nicméně z Thajska, Malajsie nebo Singapuru se do Macaa dostanete snadno a často i levně.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Macau

Víza do Macau

K vaší cestě na Macau potřebujete pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Při pobytu do 90 dnů na Macau vízum nepotřebujete.

Počasí v Macau

Panuje zde subtropické podnebí s velmi horkým létem, kdy se často vyskytují deště, převážně v odpoledních hodinách. Nejlepší sezóna na návštěvu je od října do prosince, dny jsou slunečné, vlhkost a teplota není velmi vysoká.

MACAO Počasí

Ceny v Macau

Po příchodu z Hongkongu není třeba řešit výměnu peněz. V celém Macau se běžně platí hongkongskými dolary, které mají s místní měnou Pataca hrubý kurz 1: 1. Při vrácení se prodavači zeptají, zda chcete vrátit v dolarech, nebo zda toužíte po místní měně. Stejný dotaz vám položí při výběru i většina bankomatů.

Ubytování je relativně levné, oproti Hongkongu často až o poloviční cenu. Noc v slušném moderním tříhvězdičkovém hotelu koupíte už od 20 eur, ale k dispozici jsou i superluxusní hotely světových řetězců. S vyššími cenami počítejte přes víkend, přes týden nabízejí hotely často výraznější slevy.

Hledáte hotel v Macau? V obrovské nabídce lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikan.cz. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak na letišti, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Macaa

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

Aktuální čas v Macau

V Macau je o 7 hodin více jak v Česku.

Tipy, co vidět v Macau

10 zajímavostí o Číně

1
Podle legend vznikla Čína před 4000 lety během obrovské potopy.
2
Číňané ročně spotřebují 45 miliard párů dřevěných paliček.
3
Na některých místech v Číně slunce vychází až v 10 hodin.
4
Herní konzole Playstation je v Číně zakázaná
5
V Číně platí cenzura na slovo "cenzura"
6
Čína uděluje tresty smrti 4krát častěji než všechny země světa dohromady.
7
V Číně žije dodnes více než 35 milionů lidí v jeskyních.
8
V Číně existuje most, na kterém se mění strana jízdy z pravé na levou.
9
Číňani jsou nerychlejší stavitelé na světě
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvůli jeho roli ve filmu Sedm let v Tibetu.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)