Skip to main content

Levné letenky Laos

Laos - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Laosu

Zajímavosti o Laosu

Plánujete cestu do Asie a chcete zažít něco výjimečného a netradičního? Potom všemi deseti doporučujeme Laos.

Většina turistů navštíví Laos jen jako zastávku na své dlouhé cestě do jihovýchodní Asie. Není však mnoho těch, kteří sem přímo zamíří na dovolenou. Thajsko, Bali či Maldivy zůstávají nejoblíbenějšími asijskými rekreačními destinacemi.

Laos je místem, které obešel ten největší turistický shon a zůstává ideální destinací na relax v přírodě a můžete tak ochutnávat jeho výjimečnou kulturu a historii.

Levné letenky do Laosu lze rezervovat i z Prahy či Vídně. Přímý let do Laosu z našich končin neexistuje, avšak poměrně komfortně lze cestovat s jedním přestupem leteckými společnostmi jako EVA Air, Thai Airways či Austrian Airlines.

Více Zobrazit méně

TOP města v Laosu

Vientiane (Viang Čan)

Překrásné asijské město, s francouzskou koloniální architekturu a krásnými buddhistickými chrámy. Na rozdíl od mnoha hlavních měst v Asii má velmi uvolněnou atmosféru.

Oblíbeným orientačním bodem ve městě je jeho vlastní Arc de Triomphe - památník vítězství Patuxay, věnovaný těm, kteří bojovali za osvobození své země od Francie. Pha That Luang je zlatem pokrytý, buddhistický chrám, který je ze 16. století a je nejdůležitější buddhistickou památkou v Laosu. Xieng Khuan, také známý jako Buddha Park, se nachází přibližně 25 km jihovýchodně od Viang Canu. Je dalším místem, kde byste se při návštěvě hlavního města měli zastavit. Jak už název napovídá, tento park je domovem mnoha soch Buddhy, dohromady je v areálu parku rozprostřeno více než 200 náboženských soch.

Autobusy jsou hlavní formou veřejné dopravy v Laosu. I když se autobusový systém v posledních letech zlepšil, dopravní a silniční podmínky v Laosu jsou spíše špatné. Mnoho řidičů je tu nezkušených a dopravní nehody běžné.

Levné letenky do Viang Čan lze rezervovat i z našich končin. Doporučujeme sledovat nabídky leteckých společností jako EVA Air či Thai Airways.

Užitečné info o Laosu

Víza a cestovní doklady do Laosu

Pro vstup do země budete potřebovat platný cestovní pas a vízum. Čeští občané mohou požádat o vydání 30denního turistického víza na velvyslanectví v Praze, nebo ihned po příjezdu do země na letišti Wattay International Airport.

Cestovní pas musí být platný ještě alespoň 6 měsíců ode dne platnosti víz.

Počasí v Laosu

Pro Laos je typické velmi tropické podnebí. Stejně jako v mnoha dalších zemích jihovýchodní Asie, i zde mají dvě roční období - období sucha a období dešťů. Období dešťů trvá od května do října. V zimě se teploty pohybují kolem 20 ° C a v létě kolem 28ºC.

Ceny v Laosu

Hlavní měnou v zemi je Laonský kip, na placení však lze používat i americké dolary a thajské bahty. Pro české turisty je Laos velmi levnou zemí. Do sytosti se zde můžete najíst už za 2-3 dolary. Nejvyšší ceny v zemi má hlavní město Viang Čan.

1,5 litrová láhev vody vás vyjde 12 korun. Street-food či jídlo v rychlém občerstvení koupíte od 120 korun. Pivo stojí přibližně 25 korun, káva téměř 50 korun.

Aktuální čas v Laosu

V Laosu je o 6 hodin více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Laosu

Před vstupem do země není povinné žádné očkování. Je třeba si jen pohlídat očkování, které jsou povinná, případně doporučená i v České republice.

V zemi doporučujeme dodržování maximální hygienu a konzumaci výhradně tepelně upravených jídel. Nemocnice v Laosu nedosahují evropské kvality, proto v případě lékařské pomoci budete pravděpodobně cestovat do Thajska. Doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění.

Tipy, co vidět v Laosu

10 zajímavostí o Laosu

1
Laos je jednou z nejchudších zemí na světě
2
Pokud nepočítáme opium a heroin, jedinou devizou Laosu je díky vodním elektrárnám právě elektřina
3
Více než polovina obyvatelstva je negramotná
4
Lao Lao je místní rýžová whisky. Čirá a neochucená verze se 40% alkoholu je k dispozici za neuvěřitelně nízké ceny
5
Kouření opia, které má v Indočíně staletou tradici a pro mnohé je východiskem z těžkých poměrů
6
Laos je jednou z posledních bašt komunismu v jihovýchodní Asii
7
Od 14. století bylo Luang Prabang sídlem králů a původně zde stálo až 65 chrámů, dnes už se zachovala jen polovina
8
Laové jsou líní. Nikdy nikam nespěchají a všichni mají spoustu času
9
Laos získal nezávislost od Francie v roce 1953 po vítězné bitvě u Dien Bien Phu
10
Veletok Mekong, který protéká i přes Laos, je 13. nejdelší řeka světa, odhadem má délku 4023 kilometrů
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)