Skip to main content

Levné letenky Čína

Čína - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Číny

Zajímavosti o Číně

Více Zobrazit méně

TOP města v Číně

Peking

Dvacetimilionový Peking je dnes považován za mozek a srdce Číny. Je kulturním a politickým centrem, ale i střediskem propagandy. Oficiální název Pej-ťing znamená Severní hlavní město, pojmenování Peking vzniklo z výslovností podle jihočínských kantonský dialektů. Peking je metropole, kterou můžete navštívit stokrát a vždy na Vás zanechá jiný dojem. Není tím městem, které Vás okouzlí na první pohled, ale má v sobě něco zvláštního a přitažlivého.

Čína je o nádherných palácích, muzeích a chrámech na jedné straně, o ultra moderních stavbách, velkolepých sportovních areálech a mrakodrapech na druhé. Pokud navštívíte Peking, najděte si čas na návštěvu největší stavby na světě. Fenomenální Velká čínská zeď měří neuvěřitelných 6 400 km. Jeho úkolem bylo chránit severní hranice Číny před útoky nepřátel a hlídalo ho přibližně jeden milión mužů!

A samozřejmě jídlo! Kdo by neznal čínská tradiční jídla plná rýže, nudlí zkombinovaných s kuřecím či kachním masem. Najdete zde však i jiné, méně tradiční speciality - smažený štír a kočičí uši. Pokud patříte k nedávno vzniklé skupině těch "divných" lidí tzv. foodies, kteří spíše než jídlo snědí, ho nechají vychladnout, protože se snaží najít ten nejlepší úhel, z jakého ho vyfotit, Peking bude pro Vás rajskou destinací. Jídlo je totiž i pro Číňany totální obsesí a různorodá nabídka jídel, kterou najdete v Pekingu, je pouze důkazem toho, že Číňané patří k největším gurmánům světa. Všechny společenské i pracovní setkání se dělají za jídelním stolem, byznys se nejlépe uzavírá s pekingskou kachnou v ústech a láska na prvním rande se vyznává při chroupání kuřecích nožek naložených ve sladko-kyselém nálevu.

Za návštěvu určitě stojí i náměstí Tiananmen, Náměstí nebeského klidu. Leží přímo v centru Pekingu a měří 880 x 500 metrů. Na severním konci najdeme symbol Pekingu - červenou Bránu nebeského klidu.

Levné letenky do Pekingu si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Lety provozují letecké společnosti Austrian Airlines a Air China a trvá přibližně 9 a půl hodiny. Velmi komfortně s jedním přestupem lze letět i s Emirates, společností Aeroflot, Qatar Airways, Lufthansa, KLM, Finnair a China Southern.

Šanghaj

Šanghaj je nejmodernější čínské město a jedno z nejlidnatějších měst světa. Přejít ho na jeden zátah se vám určitě nepodaří - řekneme vám, co byste neměli vynechat, a jak z vaší návštěvy vymačkat co nejvíce.

Oriental Pearl Tower je nejpozoruhodnější památkou tohoto města. Jde o televizní věž stojící na břehu řeky Chuang-pchu. Nelze si ji nevšimnout - najdete ji v ekonomické zóně Pudong a je tak nepřehlédnutelná, že ji klidně můžete vidět ze všech částí tohoto obrovského města. Je to proto, že měří 468 metrů a jedná se o nejvyšší dokončenou věž v celé Asii a třetí nejvyšší věž na světě! Slouží jako televizní vysílač, rozhledna, restaurace a dokonce i jako hotel.

Yuyuan je nepochybně jednou z největších atrakcí tohoto města s návštěvností více než tisíc turistů denně. Pohádkové místo, které tvoří přes 30 pavilonů a místo, ve kterém každý jeden keř, stromeček, či jezírko vytvářejí dokonalou harmonii. A pozor! Harmonie tohoto místa se automaticky přenese i na vás, tak ho určitě nevynechejte!

Šhanghajské Benátky nebo Zujiajiao. Pokud se vám tento název podařilo přečíst napoprvé, gratulujeme. Zhujiajiao je velmi oblíbeným cílem návštěvníků Šhanghaje. Nachází se na předměstí tohoto velkoměsta a jeho historie se začala psát před 1 700 lety. Najdete zde obrovské množství dřevěných, kamenných a mramorových mostů, které křižují říční systémy tohoto městečka. Specialitou jsou rybáři, kteří vám povolí zachránit rybku tím, že ji vypustíte z mostu na “svobodu".

Chrám Jade Buddha je jeden z mála buddhistických klášterů, který ještě stále funguje. Nachází se zde 1,9 metru vysoká socha Buddhy. Jde o nejstarší a největší chrám v Šanghaji a vyplatí se ho navštívit během buddhistických svátků. Dozvíte se zde například i to, že v Číně je asi jen 30% věřících.

Chcete vidět obrovský sedmdesáti poschodový mrakodrap, který vypadá jako elegantní otvírák na láhve? Jděte si prohlédnout Světové finanční centrum do Šanghaje! Za zmínku stojí i nejvyšší podlaží této budovy, které tak trochu připomíná ucho jehly. Zmírňuje tlak větru a zároveň slouží jako turistická vyhlídka. Ze sekce zajímavých čísel zmíníme zejména tyto dvě: vejde se sem až 12 tisíc lidí najednou a budova je vysoká 492 metrů.

Bund je slavné a historické nábřeží a architektonickou perlou tohoto čínského města, které nemá obdoby nikde jinde na světě. Dálnice, která má 11 jízdních pruhů, 50 budov různých architektonických stylů a obrovský bronzový býk, který vám připomene Charching Bull, resp. nejznámější sochu býka na světě, nacházející se na newyorské Wall Street. A víte kam přesunuly tu obrovskou dálnici? Pod zem!

To, co sem láká miliony turistů z celého světa jsou moderní stavby a nejnovější část města - Nanjing Road. Sice vznikla už v první polovině 19. století, nákupní tepnou se stala až o století později. Pokud se tudy projdete večer nebo v noci, odnesete si ty nejkrásnější zážitky. Nanjing Road se dělí na Západní a Východní a pokud vás omrzí tradiční čínské jídlo, právě v té druhé zmiňované narazíte na čistě evropské restaurace a bary.

Jeden z nejdelších systémů metra na světě má dvanáct linek. S délkou 439 kilometrů, šanghajské metro předběhlo i Londýn a New York a jde o nejvytíženější metro na světě, tak si dvakrát promyslete, jestli se s ním chcete přepravovat ve špičce. Zajímavostí je, že metro se staví i nadále a v roce 2020 má překonat délku 780 kilometrů.

Levné letenky do Šanghaje lze rezervovat z Vídně a Prahy. Přímý let z Vídně provozuje letecká společnost Austrian Airlines ve spolupráci s Air China - trvá přibližně deset hodin. Případně velmi oblíbené jsou přímé lety z Prahy od špičkové letecké společnosti Hainan Airlines. Velmi komfortně s jedním přestupem lze letět z Vídně s aerolinkami Lufthansa, SAS, China Eastern a z Prahy do Šanghaje létají i Qatar Airways a SWISS.

Hongkong

Hongkong Vás přivítá neuvěřitelnou siluetou mrakodrapů, okouzlí ultimátní kuchyní, šokuje chaotickou dopravou a překvapí krásně udržovanými parky. I za relativně krátký čas zde stihnete zažít neskutečně hodně! Vykoupat se v moři, vyběhnout na některý z okolních kopců, nakoupit nejnovější módní výstřelky nebo zažít typickou noční párty.

To vše jste schopni stihnout za jeden den. Navíc každý večer v osm začíná show symfonie světel - svítící a blikající mrakodrapy Vám představí energii, ducha a rozmanitost tohoto města. V bedekru se dočtete, že nejkrásnější výhled je z Viktoria Peak.

Bývalá britská kolonie se vrátila do područí Číny jako zvláštní administrativní oblast v roce 1997. Hongkong je znám především jako významné ekonomické a obchodní centrum. Vysoké mrakodrapy a rušný život se zde mísí se zachovanou tradicí.

Na jihu Číny se z vod Jihočínského moře vynořuje ostrov, na kterém se rozkládá Hongkong - 7 milionová metropole spadající pod stejnojmennou administrativní oblast. V tomto moderním velkoměstě se snoubí zdánlivě nemožné - moderní architektura s historickými a kulturními památkami, panelová zástavba s nedotčenou přírodou i bohatství s chudobou. Na velmi malém území nabízí Hongkong mnoho zajímavostí.

Levné letenky do Hongkongu si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně provozuje letecká společnost Austrian Airlines, trvá přibližně jedenáct hodin. Velmi komfortně s jedním přestupem lze letět s aerolinkami Lufthansa, SWISS, Emirates či Finnair.

Kanton

Podle legendy založilo město Kanton pět nesmrtelných, kteří přišli z nebe na kozách a zachránili místní obyvatele od hladovění. Proto je také někdy Kanton nazýván Kozím městem.

Dnes je Kanton hlavním městem nejbohatší čínské provincie a jedním z největších čínských měst. Budují se zde supermoderní výškové budovy, mezi nimiž dominuje Kantonská televizní věž, která je se svými 610 m momentálně druhou nejvyšší věží na světě (ne budovou).

Kanton je kulinářský ráj, krásné letovisko a zároveň i jedno z nejlidnatějších měst Číny. Velmi příjemné subtropické podnebí okouzlí zejména ty, kteří milují teplé a příznivé počasí.

A má to ještě jednu další výhodu, najdete zde velké množství exotického ovoce a zeleniny, jako je například cukrová třtina, durian, guave, kaktusový fík, pitahaya, karambola nebo liči hurmikaki. Když Vám bude místní kuchyně nebo cokoliv, co si tu dáte chutnat, nezapomeňte to ohodnotit dostatečně hlasitým říhnutí, rozhodně to není mýtus! A pokud se Kantonu nasytíte, máte to odsud jen na skok do Hongkongu a Macaa!

Levné letenky do Kantonu si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. Velmi komfortně s jedním přestupem však lze letět z Vídně s Air France / KLM, China Southern, Finnair, China Airlines, Turkish Airlines a Austrian Airlines. Z Prahy i oblíbené Hainan Airlines.

Další města
Chengdu

Chengdu (Čcheng-tu) je místo, kde pandy dávají dobrou noc. Ale v první řadě je třeba říci, že Chengdu je hlavní město provincie S-čchuan. A právě tuto oblast ve světě proslavili dvě věci: pandy a místní kuchyně.

Chengdu je moderní 4-milionovou metropolí jihozápadní Číny a její velkou výhodou je i to, že všechny památky se nacházejí v centru města. Najdete zde velké množství buddhistických a taoistických chrámů, krásných parků a hrobů panovníků.

Asi 10 km severovýchodně od centra se nachází světoznámá chovná stanice pandy velké. O pandy se zde starají mnohem lépe než kdekoli jinde v Číně, a toto místo si určitě nenechte ujít.

Milovníci masitých a pikantních jídel si zde také přijdou na své - sečuánske jídlo se svým specifickým kořením zde všude krásně voní a vy ho jednoduše musíte ochutnat!

Levné letenky do Chengdu můžete rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let lze rezervovat z Prahy díky šikovné lince Sichuan Airlines a trvá přibližně 9 hodin a 15 minut. Velmi komfortně s jedním přestupem však možno letět také z Vídně s EVA Air, Thai Airways, Austrian Airlines a Air China.

Macao

Macao je součástí Čínské lidové republiky, ale vízum do něj nepotřebujete. Překvapí vás kombinací hypermoderní architektury, portugalské koloniální historie a gemblerského ráje. To vše na malém území, kde je největší hustota osídlení na světě.

Zapomeňte na Las Vegas, hlavní město hazardu se nachází v Číně a jmenuje se Macau. Že to není jen nějaká slovní hříčka potvrzuje i tento údaj: 7krát vyšší tržby z hazardu jako pověstné Las Vegas! Ale byl by to hazard zaškatulkovat Macau tak rychle. Toto město patřilo přes 500 let Portugalsku a od roku 1999 je administrativní oblastí Číny. I proto lze ve městě vidět jakýsi čínskoportugalský mix dvou kultur.

Zajímavostí Macau je například i přistávací dráha vybudována přímo na moři. A přímo ve městě najdete obchodní centrum Venetian postavené v benátském stylu a věřte-nevěřte jezdí tudy i gondoliér. P.S .: Návštěvu Macau můžete klidně spojit i s návštěvou Hongkongu, který je vzdálen lodí nebo vrtulníkem jen 70 km!

Letenky do Hongkongu bývají v sezóně levnější než například do Thajska a ačkoliv jsou obě země od sebe docela daleko, tak jsou navzájem poměrně dobře dostupné leteckou dopravou. Spolu s dovolenou v Thajsku tak můžete navštívit právě i obě zmíněná čínská území.

Macao jsou dva světy na velmi malém prostoru. Na návštěvu stačí dva dny, ale můžete podle chuti zůstat i mnohem déle a neprohloupíte.

Přestože má Macao vlastní letiště na ostrově Taipa, které je navíc zajímavé tím, že dráha je vybudována na moři, tak z Evropy přímo do Macaa žádné aerolinky nelétají. Nicméně z Thajska, Malajsie nebo Singapuru se do Macaa dostanete snadno a často i levně.

Užitečné info o Číne

Víza do Číny

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země. O víza lze žádat na Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze, k čemuž je třeba předložit platný cestovní doklad, vyplněnou žádost a dvě fotografie, předložení dokladů potvrzujících účel návštěvy; v případě individuální turistiky může být vyžadováno předložení dokladu o zabezpečení finančních prostředků na pokrytí nákladů spojených s pobytem v Číně, povinností jsou i poskytnutí otisků prstů a pohovor, v rámci tranzitu v Pekingu je možné využívat 144 hodinový bezvízový vstup.

Počasie v Číne

Klimatickú hranicu medzi západnou a východnou Čínou tvorí pás, zložený z pohorí Veľký Chingan, Tchaj-chang a Sečuan. Tieto celky majú veľký vplyv na podnebné podmienky, či už v západnej alebo východnej časti krajiny, pretože tvoria bariéru, ktorá eliminuje vplyv teplého, vlhkého letného monzúnu z juhovýchodu na vnútroázijské regióny Číny a chladného, suchého zimného monzúnu zo Sibíri na východné regióny Číny.

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že podnebie značnej časti územia Číny je ovplyvnené monzúnovým cyklom. Klíma západnej Číny má jasne vnútrozemský ráz. Zimy bývajú studené, letá horúce. Priemerné januárové teploty v Urumči dosahujú –15°C, pričom júlové teploty sa pohybujú v priemere okolo 22°C, no môžu vystúpiť až nad 40°C. V Turfanskej preliačine boli namerané teploty 47,6°C.

Veľké teplotné rozdiely nastávajú aj v priebehu dňa. Oblasť Tibetskej plošiny je charakteristická drsným vysokohorským podnebím s minimálnym množstvom zrážok. Na niektorých miestach klesajú teploty v zime až na – 35°C. Vplyvom kontinentality ležia najchladnejšie oblasti vo vnútornom Mongolsku, kde majú priemerné januárové teploty menej ako – 25°C. Najnižšia teplota bola zaznamenaná v okrese Chaj-la-er: – 51,5°C.

Ceny v Číně

Oficiální měnou v Číně je čínský jüan - 1 euro / 25 CZK je přibližně 8 RMB. Jídlo v Číně stále patří mezi velmi levné položky. Dokonce je levnější než v Thajsku. Pokud se budete stravovat na ulici, za jídlo dáte cca. 10 RMB na osobu. Pokud jdete do restaurace, za talíř jídla dáte od 15 RMB. Ubytování také nepatří mezi velké položky. Hotel s klimatizací, Wi-Fi a hygienickými potřebami rezervujete již od 50 RMB / noc.

Hledáte hotel v Číně? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Dejte si pozor při výběru ubytování - některé hotely odmítají ubytovat zahraniční turisty. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat přímo u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do Číny

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

10 zajímavostí o Číně

1
Podle legend vznikla Čína před 4000 lety během obrovské potopy.
2
Číňané ročně spotřebují 45 miliard párů dřevěných paliček.
3
Na některých místech v Číně slunce vychází až v 10 hodin.
4
Herní konzole Playstation je v Číně zakázaná
5
V Číně platí cenzura na slovo "cenzura"
6
Čína uděluje tresty smrti 4krát častěji než všechny země světa dohromady.
7
V Číně žije dodnes více než 35 milionů lidí v jeskyních.
8
V Číně existuje most, na kterém se mění strana jízdy z pravé na levou.
9
Číňani jsou nerychlejší stavitelé na světě
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvůli jeho roli ve filmu Sedm let v Tibetu.
Byly informace na této stránce užitečné?