Skip to main content

Levné letenky Šanghaj

Čína - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Šanghaje

Zajímavosti o

Šanghaj je nejmodernější čínské město a jedno z nejlidnatějších měst světa. Přejít ho na jeden zátah se vám určitě nepodaří - řekneme vám, co byste neměli vynechat, a jak z vaší návštěvy vymačkat co nejvíce.

Oriental Pearl Tower je nejpozoruhodnější památkou tohoto města. Jde o televizní věž stojící na břehu řeky Chuang-pchu. Nelze si ji nevšimnout - najdete ji v ekonomické zóně Pudong a je tak nepřehlédnutelná, že ji klidně můžete vidět ze všech částí tohoto obrovského města. Je to proto, že měří 468 metrů a jedná se o nejvyšší dokončenou věž v celé Asii a třetí nejvyšší věž na světě! Slouží jako televizní vysílač, rozhledna, restaurace a dokonce i jako hotel.

Yuyuan je nepochybně jednou z největších atrakcí tohoto města s návštěvností více než tisíc turistů denně. Pohádkové místo, které tvoří přes 30 pavilonů a místo, ve kterém každý jeden keř, stromeček, či jezírko vytvářejí dokonalou harmonii. A pozor! Harmonie tohoto místa se automaticky přenese i na vás, tak ho určitě nevynechejte!

Šhanghajské Benátky nebo Zujiajiao. Pokud se vám tento název podařilo přečíst napoprvé, gratulujeme. Zhujiajiao je velmi oblíbeným cílem návštěvníků Šhanghaje. Nachází se na předměstí tohoto velkoměsta a jeho historie se začala psát před 1 700 lety. Najdete zde obrovské množství dřevěných, kamenných a mramorových mostů, které křižují říční systémy tohoto městečka. Specialitou jsou rybáři, kteří vám povolí zachránit rybku tím, že ji vypustíte z mostu na “svobodu".

Chrám Jade Buddha je jeden z mála buddhistických klášterů, který ještě stále funguje. Nachází se zde 1,9 metru vysoká socha Buddhy. Jde o nejstarší a největší chrám v Šanghaji a vyplatí se ho navštívit během buddhistických svátků. Dozvíte se zde například i to, že v Číně je asi jen 30% věřících.

Chcete vidět obrovský sedmdesáti poschodový mrakodrap, který vypadá jako elegantní otvírák na láhve? Jděte si prohlédnout Světové finanční centrum do Šanghaje! Za zmínku stojí i nejvyšší podlaží této budovy, které tak trochu připomíná ucho jehly. Zmírňuje tlak větru a zároveň slouží jako turistická vyhlídka. Ze sekce zajímavých čísel zmíníme zejména tyto dvě: vejde se sem až 12 tisíc lidí najednou a budova je vysoká 492 metrů.

Bund je slavné a historické nábřeží a architektonickou perlou tohoto čínského města, které nemá obdoby nikde jinde na světě. Dálnice, která má 11 jízdních pruhů, 50 budov různých architektonických stylů a obrovský bronzový býk, který vám připomene Charching Bull, resp. nejznámější sochu býka na světě, nacházející se na newyorské Wall Street. A víte kam přesunuly tu obrovskou dálnici? Pod zem!

To, co sem láká miliony turistů z celého světa jsou moderní stavby a nejnovější část města - Nanjing Road. Sice vznikla už v první polovině 19. století, nákupní tepnou se stala až o století později. Pokud se tudy projdete večer nebo v noci, odnesete si ty nejkrásnější zážitky. Nanjing Road se dělí na Západní a Východní a pokud vás omrzí tradiční čínské jídlo, právě v té druhé zmiňované narazíte na čistě evropské restaurace a bary.

Jeden z nejdelších systémů metra na světě má dvanáct linek. S délkou 439 kilometrů, šanghajské metro předběhlo i Londýn a New York a jde o nejvytíženější metro na světě, tak si dvakrát promyslete, jestli se s ním chcete přepravovat ve špičce. Zajímavostí je, že metro se staví i nadále a v roce 2020 má překonat délku 780 kilometrů.

Levné letenky do Šanghaje lze rezervovat z Vídně a Prahy. Přímý let z Vídně provozuje letecká společnost Austrian Airlines ve spolupráci s Air China - trvá přibližně deset hodin. Případně velmi oblíbené jsou přímé lety z Prahy od špičkové letecké společnosti Hainan Airlines. Velmi komfortně s jedním přestupem lze letět z Vídně s aerolinkami Lufthansa, SAS, China Eastern a z Prahy do Šanghaje létají i Qatar Airways a SWISS.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Šanghaji

Víza do Číny

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země. O víza lze žádat na Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze, k čemuž je třeba předložit platný cestovní doklad, vyplněnou žádost a dvě fotografie, předložení dokladů potvrzujících účel návštěvy; v případě individuální turistiky může být vyžadováno předložení dokladu o zabezpečení finančních prostředků na pokrytí nákladů spojených s pobytem v Číně, povinností jsou i poskytnutí otisků prstů a pohovor, v rámci tranzitu v Pekingu je možné využívat 144 hodinový bezvízový vstup.

Počasí v Šanghaji

Šanghaj má obecně relativně mírné podnebí. Nejlepší doba k návštěvě je na jaře, tedy od konce března do začátku června nebo na podzim, a to od poloviny září do konce listopadu. Léta a zimy jsou zde dlouhé. V nejžhavějších dnech může teplota vystoupit nad 38 ° C. Nejchladnější dny bývají obvykle v únoru, kdy teplota klesne pod bod mrazu. Vysoká vlhkost, pocit tepla, resp. zimy se poté znásobuje. Ačkoliv v Šanghaji neexistuje centrální vytápění, v hotelích, nákupních centrech, restauracích, barech a dalších veřejných místech se používá klimatizace. Deštivé období obvykle trvá dva až tři týdny v období od konce června do poloviny července. Příležitostně Šanghaj zasáhnou i tajfuny. Sezóna tajfunů je od května do listopadu a zasahuje nejčastěji východní a jižní pobřežní provincie

Ceny v Číně

Oficiální měnou v Číně je čínský jüan - 1 euro / 25 CZK je přibližně 8 RMB. Jídlo v Číně stále patří mezi velmi levné položky. Dokonce je levnější než v Thajsku. Pokud se budete stravovat na ulici, za jídlo dáte cca. 10 RMB na osobu. Pokud jdete do restaurace, za talíř jídla dáte od 15 RMB. Ubytování také nepatří mezi velké položky. Hotel s klimatizací, Wi-Fi a hygienickými potřebami rezervujete již od 50 RMB / noc.

Hledáte hotel v Číně? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Dejte si pozor při výběru ubytování - některé hotely odmítají ubytovat zahraniční turisty. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat přímo u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do Číny

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

Aktuální čas v Šanghaji

V Šanghaji je o 6 hodin více než v ČR.

Tipy, co vidět v Šanghaji

10 zajímavostí o Číně

1
Podle legend vznikla Čína před 4000 lety během obrovské potopy.
2
Číňané ročně spotřebují 45 miliard párů dřevěných paliček.
3
Na některých místech v Číně slunce vychází až v 10 hodin.
4
Herní konzole Playstation je v Číně zakázaná
5
V Číně platí cenzura na slovo "cenzura"
6
Čína uděluje tresty smrti 4krát častěji než všechny země světa dohromady.
7
V Číně žije dodnes více než 35 milionů lidí v jeskyních.
8
V Číně existuje most, na kterém se mění strana jízdy z pravé na levou.
9
Číňani jsou nerychlejší stavitelé na světě
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvůli jeho roli ve filmu Sedm let v Tibetu.
Byly informace na této stránce užitečné?