Skip to main content

Levné letenky Azerbajdžan

Ázerbájdžán - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Ázerbájdžánu

Zajímavosti o Ázerbájdžánu

Na pomezí Evropy a Asie najdete nádhernou a rozmanitou krajinu jménem Ázerbájdžán. Díky svému ropnému bohatství jde o nejbohatší krajinu tří Zakavkazských zemí.

Obyvatelé Ázerbájdžánu jsou velmi milí a přátelští a tuto zemi si zamilujete i právě díky jejich ochotě a pohostinnosti. Již při příletu do Ázerbájdžánu vás přivítá ohromné ​​a nádherné letiště v Baku, které je krásným designérským kouskem.

Ázerbájdžán symbolizují tři hořící plameny na jeho vlajce, stejně jako mrakodrapy Flame Towers v hlavním městě. Při jeho návštěvě nevynechejte i extravagantní kulturní centrum od slavné Zahy Hadid, procházku u břehů Kaspického moře, či nákup exotických koření na místních trzích.


Levné letenky do Ázerbajdžánu lze rezervovat z Prahy a Vídně. Velmi levnou alternativou z našich končin jsou letenky společnosti Wizz Air z Budapešti.

Více Zobrazit méně

TOP města v Ázerbájdžánu

Baku

Hlavní město Ázerbájdžánu je spleť pařížského šarmu a dubajského přepychu okořeněná sovětským nádechem minulosti. Baku je eklektická metropole s dědictvím UNESCO v jeho srdci a město superlativ mimo něj. Zatímco za hradbami starého města plyne život pomalu, pod mrakodrapy se žije rychle. Pojďte se s námi podívat do země, v níž objevili oheň, na mrakodrapy Flame Towers, které symbolizují tři hořící plameny, na extravagantní kulturní centrum od slavné Zahy Hadid, na procházku u břehu Kaspického moře a na nákup exotických koření na místních trzích. Baku je dokonalá kombinace minulosti a současnosti, koktejl luxusu s obyčejným, neobjeveným kusem světa vhodný pro opravdové cestovatele.

Baku již objevilo i mnoho Čechů. Levné letenky do Ázerbajdžánu nejčastěji koupíte z Vídně. Z našich končin se do Baku létá zejména se společnostmi: Ukraine International, Aeroflot, Turkish Airlines nebo Austrian Airlines. Mezinárodní letiště Baku Heydar Aliyev se nachází blízko hlavního města a zaujme vás ihned po příletu svým nepravidelným tvarem. Od centra je vzdáleno přibližně 20 kilometrů.

Užitečné info o Ázerbájdžánu

Víza do Ázerbájdžánu

Pro vstup do Ázerbájdžánu potřebujete platný cestovní pas a jeho doba platnosti musí být delší než šest měsíců. Víza do Ázerbajdžánu dokážete zařídit i online na oficiální stránce – kliknete na APPLICATION, vyplníte potřebné údaje, zaplatíte správní poplatek, který činí 20 amerických dolarů a stáhnete si potvrzení.

Počasí v Baku

V Ázerbájdžánu převládá kontinentální podnebí s mírnými zimami, teplým létem a vzácnými srážkami v nížinách. V horách a podhůří je však mráz běžným jevem. Ideální čas na návštěvu této nádherné země je léto. Průměrná teplota v Baku je v zimě okolo 4 °C a přes léto naopak 26°C.

BAKU Počasí

Ceny v Ázerbájdžánu

Národní měnou je ázerbájdžánský manat. Slovo manat je původem ruské (монета). Tento výraz se běžně v azerbajdžánštině a turkménštině používal i pro sovětský rubl. Obě země byly totiž součástí Sovětského svazu.

Nejlepší je vzít si s sebou americké dolary - ztráty výměnou za manáty budou nejmenší. Ani při převodu rublů nebo eura na místní měnu nebudete mít žádné problémy. Směnárny se nacházejí téměř všude, ale doporučuje se měnit peníze v pobočkách velkých bank - jelikož komise bude minimální.

Bankomaty se v Baku nacházejí v dostatečném počtu. Bankovní karty se přijímají v mnoha supermarketech, restauracích a hotelích; v malých obchodech a restauracích můžete obvykle platit pouze v hotovosti.

Chcete-li z vašeho výletu do Ázerbájdžánu vytěžit co nejvíce, doporučujeme naše tipy, co vidět v Baku.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Baku

V Baku je o tři hodiny více, než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Ázerbájdžánu

Ázerbájdžán nevyžaduje pro vstup do země žádná povinná očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Tipy, co vidět v Baku

10 faktů o Ázerbajdžánu

1
Hlavní město Baku leží přibližně 28 metrů pod úrovní moře, což z něj činí největší město světa ležící pod jeho hladinou.
2
Baku je tvořeno ze dvou hlavních částí, centra města a starého vnitřního města, obě zapsané v UNESCO.
3
Většina Ázerbájdžánců miluje čaj. Je to nápoj číslo jedna v této zemi a obyčejně se pije ze sklenice hruškovitého tvaru.
4
Ázerbájdžán leží ve východní části jižního Kavkazu a s téměř 10 milióny obyvatel je nejlidnatější zemí celého regionu.
5
Množství obyvatel Ázerbájdžánu pochází z Ruska, a stejné množství jsou Arabové.
6
První písemná zmínka o něm pochází z období 3 500 let před naším letopočtem, z egyptské "Knihy mrtvých" z období vlády faraóna Meniho.
7
Metropole je proslulá nejen minulostí, ale také svými drsnými větry a proto je označována jako "město větrů."
8
Ázerbájdžán je také známý jako "ropná krajina," což láká mnoho turistů. Vždyť kdo by se nechtěl podívat na těžbu "černého zlata" živě.
9
Z přírodních zajímavostí zaujme největší koncentrace bahenních sopek na světě nacházejících se v Gobustáně i skalní petroglyfy datující svůj vznik do období 8 000 let před Kr.
10
Zajímavostí Ázerbájdžánu je míchání kultur. Jde o velmi liberální muslimskou zemi a jednu z mála, kde si můžete koupit alkohol. Muslimové nemohou pít alkohol ani v Ázerbájdžánu, ale tolerují ho.
Byly informace na této stránce užitečné?