Skip to main content

Levné letenky Jižní Korea

Korea - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Korei

Zajímavosti o Korei

Jižní Korea se díky své kultuře výrazně odlišuje od tradičních evropských zemí. Korejci jsou výborní designéři a důkazem toho je i Soul. Záležet si dávají zejména na zvelebování a vylepšování prostor, kde se pohybuje velké množství lidí. Aby se zkrátka cítili příjemně.

Hlavní a největší město státu Jižní Korea popisují jako město moderních technologií a prestižní módní scény, ale zároveň město, které si hluboce ctí svou kulturu a tradice. Říká se, že cokoliv potřebujete, v Soulu to seženete téměř v jakoukoli denní dobu.

Jihokorejci si například podzim automaticky spojují s národním parkem Seoraksan. Listy tam totiž začínají měnit barvu o trochu dříve, než ve zbytku země. Nejznámější vrch parku Ulsanbawi pak vypadá, jako by byl celý v ohni. Dalším lákadlem parku je 14,5 metrová majestátní socha Buddhy, za kterým se na podzim vyjímá pestrobarevný les a dodává mu mimořádně dramatický výraz. No a pokud vám během procházky začne být chladno, odskočte se ohřát do jednoho z termálních pramenů.

Levné letenky do Jižní Koreji lze rezervovat levně i z našich končin. Přímý let například zajišťuje letecká společnost ČSA (přímo z Prahy) a trvá téměř 10 hodin. S jedním přestupem lze do Soulu cestovat komfortně s leteckými společnostmi jako Qatar Airways, Turkish Airlines, Austrian Airlines či Air France

Více Zobrazit méně

TOP města v Korei

Soul

Celým názvom Soul tchukpjolsi, teda Zvláštne mesto Soul. Hlavné a najväčšie mesto štátu Južná Kórea opisujú ako mesto moderných technológií a prestížnej módnej scény, no zároveň mesto, ktoré si hlboko ctí svoju kultúru a tradície.

Hovorí sa, že čokoľvek potrebujete a chcete, v Soule to zoženiete 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Mesto Soul skutočne funguje 24 hodín denne. Pokojne môžete v skorých ranných hodinách navštíviť napríklad aj miestne chrámy, nakupovať alebo len tak popíjať drinky v tých najvychytenejších baroch Juhovýchodnej Ázie.

Nevynechajte kúsky histórie. Spoznajte príbeh Fénixa a pungsu-jiri alebo to, čomu u nás hovoríme feng-shui. Kórejčania sú výborní dizajnéri a dôkazom toho je aj Soul. Záležať si dávajú najmä na zveľadovaní a vylepšovaní priestorov, kde sa pohybuje veľké množstvo ľudí. Aby sa skrátka cítili príjemne.

A napokon skvelé jedlo. V Soule chutí výborne street-food a vysokú kvalitu ponúkajú aj miestne zážitkové reštaurácie. Určite sa oplatí skúsiť aj kórejský čaj v šarmantných „čajových domčekoch“, v ktorých sa údajne ukrýva duša Soulu.

Lacné letenky do Soulu viete rezervovať z Viedne, Budapešti či Prahy. Super pohodlný priamy let z Viedne a Prahy zabezpečuje letecká spoločnosť Korean Air. Jeho dĺžka je takmer 10 hodín. Veľmi komfortne však možno letieť s jedným prestupom z Viedne s aerolinkami Austrian Airlines, Aeroflot, LOT, Qatar Airways či Air France.

Jeju

Havaj Južnej Kórei. Tak prezývajú mesto Jeju. Nachádza sa mimo Kórejského polostrova, no ročne ho navštívi desať miliónov cestujúcich. Prestížne hotely, kasína, vlhké subtropické podnebie. Pre väčšinu pasažierov je mesto Jeju jedinou destináciou, ktorú na rovnomennom juhokórejskom ostrove navštívia. A to je škoda.

Jeju má niekoľko pamiatok zaradených do svetového dedičstva UNESCO. Všetky sa oplatia pri návšteve ostrova vidieť na vlastné oči. Mnohí hovoria, že juhokórejský Soul nemá šmrnc a je to škaredé mesto, zatiaľ čo v Jeju sa koncentruje všetka krása na pomerne malom území. Má nádherné pláže, zaujímavé múzeá a skvelé jedlo. Proste Havaj Južnej Kórei.

Lacné letenky do Jeju viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Jeju z nášho okolia neexistuje, avšak pomerne komfortne možno cestovať s jedným prestupom s leteckými spoločnosťami ako China Southern Airlines.

Užitečné info o Soulu

Víza do Jižní Korei

K vaší cestě do Jižní Koreji potřebujete pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Mezi Českou republikou a Jižní Koreou platí "Dohoda o vzájemném zrušení vízové povinnosti pro občany České republiky a Jižní Koreje". A tak na návštěvu v trvání do 90 dní nepotřebujete víza.

Počasí v Jižní Korei

Podnebí je více vnitrozemské, než přímořské. V létě je průměrná teplota cca 30 °C a vlhkost vzduchu 55 %, přes zimu 0 až -5 °C místy až -20 a vlhkost vzduchu je 10 %.

SOUL Počasí

Ceny v Jižní Korei

Oficiální měnou Jižní Koreji je jihokorejský Won. Ceny ubytování jsou zhruba na evropské úrovni (takže vyšší, než v Asii obecně), Soul je výrazně dražší než zbytek země. Směnárny jsou v Jižní Koreji běžně k dispozici, tak jako i bankomaty. Bankomaty však mohou mít problémy s některými zahraničními kartami, proto je dobré hledat ty, které jsou označeny logem vaší karty.

Platby kartami jsou v Jižní Koreji (překvapivě) vcelku problém. Větší hotely a restaurace je přijímají, ale při platbách běžných výdajích lze s kartou narazit na problém. Platba kartou není možná ani na trzích nebo v metru. Naopak malé obchůdky s potravinami karty přijímají bez problémů.

Hledáte hotel v Soulu? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit automobil, doporučujeme přímo u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Jižní Korei

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

Aktuální čas v Soulu

V Koreji je o 8 hodin více než v České republice.

Tipy, co vidět v Soulu

10 zajímavostí o Jižní Korei

1
Korejci počítali své roky jinak. Narozeniny oslavují v den, kdy se narodili, ale o rok navíc si přidávají po příchodu nového roku hned 1. ledna. Pokud se dítě narodí, má ihned 1 rok, ale pokud se někdo narodí 31. prosince, tak den na to už má 2 roky.
2
V Koreji nenechávejte spropitné. Gesto, které je u nás vždy vítáno, mohou v Koreji pochopit jako urážku, protože zaměstnanci jsou placeni dobře.
3
V Koreji je zvykem popíjet alkohol na konci pracovního týdne, nejčastěji s kolegy. Pokud Vás pozve šéf, je skutečně nevhodné jeho návrh odmítnout.
4
Věková hierarchie je v Jižní Koreji velmi silná. Mladší člověk se vždy musí podřídit starším a v žádném případě nesmí být hrubý.
5
Pojídání hůlkami je pro Korejce typické, pozor však na to, jak s nimi zacházíte. Pokud jídlo hůlkami napíchnete, Váš hostitel nebo kuchař to bude považovat za osobní urážku.
6
V Jižní Koreji se lidé na tetování dívají jinak. Práce tatéra je tam totiž ilegální.
7
Hluboké výstřihy jsou v Jižní Koreji zakázány, naopak krátké sukně vítány.
8
V Koreji platí zákaz kouření a kouřit lze pouze ve vyhrazených zónách.
9
Na návštěvě je neslušné odmítnout jídlo a už vůbec byste neměli nechat jídlo na talíři. Korejci jsou schopni Vám za to pořádně vynadat.
10
Fotografovat někoho na ulici bez souhlasu může vyvolat velkou hádku a problém, Korejci si své soukromí přísně střeží.
Byly informace na této stránce užitečné?