Skip to main content

Levné letenky Jeju

Korea - vstupní podmínky

Před vycestováním do Korei doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky do Jeju

Zajímavosti o Jeju

Havaj Jižní Koreji. Tak přezdívají město Jeju. Nachází se mimo Korejského poloostrova, ale ročně ho navštíví deset milionů cestujících. Prestižní hotely, kasina, vlhké subtropické podnebí. Pro většinu pasažérů je město Jeju jedinou destinací, kterou na stejnojmenném jihokorejském ostrově navštíví. A to je škoda.

Jeju má několik památek zařazených do světového dědictví UNESCO. Všechny se vyplatí při návštěvě ostrova vidět na vlastní oči. Mnozí říkají, že jihokorejský Soul nemá šmrnc a je to ošklivé město, zatímco v Jeju se koncentruje veškerá krása na poměrně malém území.

Má nádherné pláže, zajímavá muzea a skvělé jídlo. Levné letenky na Jeju lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Jeju z našeho okolí neexistuje, avšak poměrně komfortně lze cestovat s jedním přestupem s leteckými společnostmi jako China Southern Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o ostrově Jeju

Počasí na Jeju

Ostrov Jeju má subtropické podnebí, teplejší než zbytek Koreje, se čtyřmi ročními obdobími. Léta jsou zde deštivá a zimy jsou suché.

Víza do Jižní Korei

K vaší cestě do Jižní Koreji potřebujete pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Mezi Českou republikou a Jižní Koreou platí "Dohoda o vzájemném zrušení vízové povinnosti pro občany České republiky a Jižní Koreje". A tak na návštěvu v trvání do 90 dní nepotřebujete víza.

Ceny v Jižní Korei

Oficiální měnou Jižní Koreji je jihokorejský Won. Ceny ubytování jsou zhruba na evropské úrovni (takže vyšší, než v Asii obecně), Soul je výrazně dražší než zbytek země. Směnárny jsou v Jižní Koreji běžně k dispozici, tak jako i bankomaty. Bankomaty však mohou mít problémy s některými zahraničními kartami, proto je dobré hledat ty, které jsou označeny logem vaší karty.

Platby kartami jsou v Jižní Koreji (překvapivě) vcelku problém. Větší hotely a restaurace je přijímají, ale při platbách běžných výdajích lze s kartou narazit na problém. Platba kartou není možná ani na trzích nebo v metru. Naopak malé obchůdky s potravinami karty přijímají bez problémů.

Hledáte hotel v Soulu? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit automobil, doporučujeme přímo u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Soulu

V Koreji je o 8 hodin více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Jižní Korei

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

Tipy, co vidět a zažít na Jeju

10 zajímavostí o Jižní Korei

1
Korejci počítali své roky jinak. Narozeniny oslavují v den, kdy se narodili, ale o rok navíc si přidávají po příchodu nového roku hned 1. ledna. Pokud se dítě narodí, má ihned 1 rok, ale pokud se někdo narodí 31. prosince, tak den na to už má 2 roky.
2
V Koreji nenechávejte spropitné. Gesto, které je u nás vždy vítáno, mohou v Koreji pochopit jako urážku, protože zaměstnanci jsou placeni dobře.
3
V Koreji je zvykem popíjet alkohol na konci pracovního týdne, nejčastěji s kolegy. Pokud Vás pozve šéf, je skutečně nevhodné jeho návrh odmítnout.
4
Věková hierarchie je v Jižní Koreji velmi silná. Mladší člověk se vždy musí podřídit starším a v žádném případě nesmí být hrubý.
5
Pojídání hůlkami je pro Korejce typické, pozor však na to, jak s nimi zacházíte. Pokud jídlo hůlkami napíchnete, Váš hostitel nebo kuchař to bude považovat za osobní urážku.
6
V Jižní Koreji se lidé na tetování dívají jinak. Práce tatéra je tam totiž ilegální.
7
Hluboké výstřihy jsou v Jižní Koreji zakázány, naopak krátké sukně vítány.
8
V Koreji platí zákaz kouření a kouřit lze pouze ve vyhrazených zónách.
9
Na návštěvě je neslušné odmítnout jídlo a už vůbec byste neměli nechat jídlo na talíři. Korejci jsou schopni Vám za to pořádně vynadat.
10
Fotografovat někoho na ulici bez souhlasu může vyvolat velkou hádku a problém, Korejci si své soukromí přísně střeží.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)