Skip to main content

Levné letenky Myanmar

Myanmar (Barma) - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Myanmaru

Zajímavosti o Myanmaru

Země s více než 100 etnickými skupinami, kde se muži stále oblékají do tradičních košil Longyou a ženy si už stovky let krášlí obličeje ve stylu thanakha, takový je Myanmar. Místo, kde se lidé převážejí tzv. tříkolkou trishaw a ve venkovských oblastech dokonce na vozech s koňmi. Obrovský počet čajoven je v této oblasti výsledkem vlivu britské koloniální správy. Přečtěte si náš článek a objevte toto kouzelné místo. Myanmar, krajina melancholie i zlatého lesku.

V Myanmaru jako by se zastavil čas. Nebo se alespoň trochu zpomalil. Tempo změn, kterým země podléhá naštěstí není natolik ohromující, aby zkomplikovalo jednoduché potěšení z cestování. Ještě stále si můžete vychutnat plavbu starým parníkem, dole řekou Iravadi, kousek pláže v Bengálském zálivu nebo túru napříč borovými lesy na horském pásmu Shan Hills, aniž abyste se přitom strkali s desítkami dalších turistů. Velkým zážitkem pro Vás jistě bude setkání s místními obyvateli. Jsou jemní, vtipní, poutaví, ohleduplní a nadchnutí světem, do kterého chtějí patřit a stát se tak součástí i Vašeho světa.

Vraťme se na chvíli do historie této úžasné destinace. Barmánci se v této zemi usídlili v 8. století. Mongolové si je podmanili v 13. století. Mocenské boje, které mezi sebou vedlo několik panovnických rodů, skončily sjednocením jedné z barmských dynastií. V té době ještě pod názvem Barma byla země v letech 1866–1948 pod britskou koloniální správou. Když po nabytí nezávislosti vypukla občanská válka, jejím vítězem byly vojenské struktury, které od roku 1962 potlačují úsilí o demokratizaci země. Koncem 80. let se politická a ekonomická situace v Barmě stále více zhoršuje, kvůli čemuž se organizuje stále více protestů a rebelií.

Oficiálním jazykem v zemi je barmština. Ve větších centrech se však domluvíte i anglicky. Myanmar obklopují vysoké pohraniční vrchy a země se tedy otevírá pouze směrem k pobřeží. Nejvyšší vrch v zemi je Hkakabo Razi v Arkanských vrších, který dosahuje 5 881 m. Delta řeky Iravadi ústí do Martabanského zálivu a její vody zavlažují jedny z největších rýžoviště na světě.

Tuto asijskou metropoli mají stále více v oblibě i naši turisté. Levné letenky do Myanmaru velmi často koupíte i z Vídně (Emirates, Qatar Airways, EVA Air, Thai Airways) a Prahy (Emirates, Qatar Airways). Délka letu je přibližně 15 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Myanmaru z našich končin neexistuje.

Češi létají zejména do dvou míst: Rangún a Mandalay.

Více Zobrazit méně

TOP města v Myanmaru

Yangon

Z rybářské vesničky v 11. století vyrostlo koloniální hlavní město. V současnosti je Rangún (Yangon) nejdůležitějším obchodním centrem země. Mix rušných tradičních trhů, moderního růstu a infrastruktury z koloniální éry (město údajně vlastní největší počet budov z koloniální éry v regionu).

Mezi historické památky, které stojí za návštěvu patří na vrcholu stojící Shwedagon Pagoda, nejposvátnější buddhistické místo v zemi, viditelné téměř z každého místa ve městě. Nahlédněte do historie v Národním muzeu Myanmaru a objevte městskou pestrobarevnou indickou čtvrť s dechberoucím hinduistickými chrámy.

Letenky do Myanmaru

Tuto asijskou metropoli stále více v oblibě i našinci. Levné letenky do Myanmaru velmi často koupíte i z Vídně (Emirates, Qatar Airways, EVA Air, Thai Airways), Budapešti (Qatar Airways, Emirates Airlines) a Prahy (Emirates, Qatar Airways). Délka letu je přibližně 15 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma.

Přímý let do Myanmaru z našich končin neexistuje. Slováci létají zejména do dvou míst: Rangún a Mandalay.

Mandalay

Myanmar sice patří k nejchudším zemím jihovýchodní Asie, ale takovou koncentraci dobrosrdečných lidi jsme neviděli nikde jinde na světě. A o Mandalay to platí dvojnásob.

Je to druhé největší město po Yangon,u známé také jako královské město kvůli nepřebernému množství paláců a pagod. Mezi největší památky určitě patří Mandalay hill či U Bein Bridge - 200 letý most s délkou 1,2 km který je nejdelším dřevěným mostem na světě. Mandalay je obklopen i starobylými městy: Sagaing, Amarapura, Ava a Mingun. A určitě je třeba si vyhradit alespoň jeden den na jejich návštěvu.

Levné letenky do Mandalay lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Mandalay sice z Prahy a Vídně neexistuje, ale velmi komfortně lze letět s jedním, nebo dvěma přestupy se společnostmi jako Emirates, Qatar Airways či Turkish Airlines.

Užitečné info o Myanmaru

Víza do Myanmaru

Občané ČR potřebují ke vstupu do země platný cestovní pas a vízum, které je možné získat pro turistické cesty do Myanmaru s max. pobytem do 28 dnů elektronickou formou. Při této formě si žadatel předem vybaví povolení a vízum mu do pasu bude vlepené na letištích v Rangúnu, Mandalay, Neipyijto. Pro vstup do země přes pozemní hranici je možné získat vízum na příslušném zastupitelském úřadě v Berlíně nebo v Bangkoku. Cestovní doklad musí mít platnost o tři měsíce delší, než je platné vízum. Servisní poplatek za vyřízení víz je 20 EUR / 500 CZK na osobu. Potřebné je mít kromě pasu i vyplněný dotazník, dokumentovou fotografii, potvrzení ubytování z hotelu nebo CK a zpáteční letenku.

Počasí v Myanmaru

Klimatické podmínky se pro různorodost země v jednotlivých oblastech od sebe velmi liší. Blízko pobřeží převládá rovníkové, ale na severu už spíše subtropické podnebí. Monzuny zde přetrvávají od května do října. Nejvhodnější doba na cestování je proto listopad až březen. Myanmar obklopuje ze severovýchodu Čína, ze severozápadu Indie a Bangladéš, jeho jižní hranice lemuje Thajsko a na východní straně s ním sousedí Laos.

MYANMAR Počasí

Ceny v Myanmaru

Měna je 1 Kyat a v aktuálním kurzu se jedna koruna rovná 66,67 Kyat (MMK). Hledáte hotel v Myanmaru? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Cena atrakcí a transportu je relativně nízká. Městská doprava nabízí širokou škálu dopravních prostředků od autobusů přes vlaky až po plavbu po řekách. Krajinu můžete projet i na vlastní pěst. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme tak udělat přímo u letiště.

FreeCurrencyRates.com

Myanmar a očkování

Očkování není povinné, ale doporučuje se proti hepatitidě A a B, tetanu a tyfu. Stejná rada platí pro antimalarika, pokud plánujete cestovat na vlastní pěst do vnitrozemí.

Aktuální čas v Myanmaru

Časový posun v Myanmaru je +4 hodiny a 30 minut.

10 faktů o Myanmaru

1
Vojenská vláda nejen že změnila název země, ale rovnou i hlavní město, kterým byl dříve dlouhá léta Yangon (Rangún). Hlavní město se v roce 2005 přestěhovalo do uměle vybudovaného Neipyijto (Neipyijto).
2
Vpravo či vlevo? Dlouhá léta se v Myanmaru jezdilo vlevo, ale jelikož bývalý diktátor Ne Win považoval takovou jízdu za přežitek koloniální nadvlády Britů, toto pravidlo změnil v sedmdesátých letech a od té doby se zde jezdí vpravo, stejně jako u nás.
3
Typickým znakem (nejen) mužského pokolení je krvavý úsměv, který však není způsoben brutální hospodskou bitvou, ale žutím betelu, který se zde těší velké popularitě. Jde o lehkou drogu.
4
Přestože obyvatelé jsou velmi chudí, každý den něco darují chrámům.
5
Jedním z větších problémů Myanmarčanů zůstává onemocnění AIDS, který zapříčiňuje nižší očekávanou délku života (64 let u mužů a 69 u žen),
6
Neipyijto je zvláštní hlavní město, často přezdívané i městem duchů. Vybudovali ho na místě, kde byla dříve džungle a několik menších vesnic a na jeho vytvoření se podíleli desítky tisíc dělníků a stavbařů. I dnes zeje prázdnotou.
7
I zde naleznete chlapy v sukních. Jde o tradiční oděv domorodého obyvatelstva, který je neodmyslitelnou součástí pánské módy.
8
Charakteristickým znakem myanmarských žen (občas i mladých chlapců) je obličej pomalovaný bílou barvou. Jde o rozdrcenou kůru stromu tanaka.
9
S buddhismem se pojí i další zajímavost Myanmaru – zlatý balvan Kyaiktyo, který doslova balancuje na hraně šikmé skály a působí tak, jako kdyby se měl každou chvíli zřítit dolů do údolí.
10
Největším národním svátkem Myanmaru je 4. leden, neboť v tento den v roce 1948 získala země nezávislost od Velké Británie.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)