Skip to main content

Levné letenky Fukuoka

Japonsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Fukuoky

Zajímavosti o Fukuoce

Japonské město Fukuoka najdete na severním pobřeží ostrova Kjúšú. S počtem 1,5 milionu obyvatel jde o jednu z největších metropolí Japonska. Město obklopují hory, což znamená, že vás čeká zejména vlhké subtropické podnebí, kterému panují horká léta a poměrně mírné zimy.

Fukuoka je největším městem na japonském ostrově Kjúšú a hlavním městem stejnojmenné prefektury. O tomto neobyčejně moderním městě by se dalo říci, že je vstupní branou na jih Japonska. S průměrným věkem 38,6 let je Fukuoka také druhým "nejmladším" a nejrychleji se rozrůstajícím městem v celé zemi.

Velmi široká nabídka kulturních atrakcí, skvělé možnosti na nákup, výjimečná gastronomie, zajímavá muzea a zelené plochy, to jsou jen některé z devíz, které zde na více než 2 miliony návštěvníků ročně čekají. Fukuoka je známá především jako gastronomický ráj a často je spojována s nejoblíbenějšími japonskými specialitami. Známá je zejména nudlová polévka Hakata, kterou doporučujeme vychutnat si v některém z pouličních stánků.

Levné letenky do města Fukuoka lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Fukuoka z našich končin neexistuje. Avšak s jedním přestupem lze letět komfortně se společnostmi China Airlines, EVA Air, Korean Air.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Japonsku

Potřebuji víza do Japonska?

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země, Češi mají do Japonska bezvízový vstup na 90 dní.

Jaké je počasí v Japonsku?

Podnebí Japonska je ovlivňováno monzuny. Sever území má chladné, střed mírné a jih subtropické podnebí. Teploty v zimě se pohybují mezi -9 ° C až +16 ° C, a v létě od +20 ° C do +28 ° C. V létě postihují Japonsko silné deště, které v srpnu přecházejí až do monzunů. Průměrné množství srážek za rok v okolí Tokia je 1 405 mm, nejdeštivější je květen se 185 mm a nejsušší je leden pouze s 45 mm srážek.

Japonsko Počasí

Jaké jsou ceny v Japonsku?

V Japonsku se platí zejména hotovostí. Místní měnou je japonský jen. Upozorňujeme, že se vyskytují poměrně časté problémy s používáním zahraničních kreditních nebo debetních karet. Na poště, obchodech 7-eleven a bankách Citi Bank a HSBC je možné si v pracovních hodinách vybrat peníze zahraniční kartou z bankomatu.

Bankomaty na poště a v bankách jsou většinou otevřeny nejdéle do 21:00. 24 hodin denně jsou přístupné pouze bankomaty v obchodech 7-eleven a v některých nákupních centrech. Cizí měnu lze v Japonsku zaměnit většinou jen v bankách

Hledáte hotel v Japonsku? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikan.cz. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Japonska povinná?

Očkování se doporučuje pouze při dlouhodobých pobytech v oblasti epidemického výskytu japonské encefalitidy.

Jaký je aktuální čas v Japonsku?

V Japonsku je o 7 hodin více, než v ČR.

Tipy, co vidět ve městě Fukuoka

10 zajímavostí o Japonsku

1
Většina ulic v Japonsku nemá své jméno.
2
Japonština má více než 20 různých způsobů, jak říct promiň.
3
Největší japonská komunita mimo Japonska je v Brazílii.
4
V Japonsku existuje budova, kterou prochází dálnice.
5
Japonské vlaky jsou nejpřesnější na světě. Průměrný čas zpoždění je 18 sekund.
6
Nejčastější příčinou smrti japonských mužů ve věku 20-44 let je sebevražda. Přesto se Japonci dožívají nejvyššího průměrného věku na světě.
7
V Japonsku je spropitné pro číšníky považováno za neslušné.
8
Mnoho přírodních horkých pramenů a veřejných koupališť v Japonsku neumožňuje vstup potetovaným.
9
Téměř 98 % případů adopcí v Japonsku jsou adoptovaní dospělí muži. Aby vedení rodinné firmy zůstalo v rodině.
10
Spánek v práci? V Japonsku dovoleno.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)