Skip to main content

Levné letenky Vietnam

Vietnam - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Vietnamu

Zajímavosti o Vietnamu

Hledáte levnou letenku do Hočiminu či Hanoje? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut, pojištění se před cestou, ale nabízíme i kompletní dovolenou ve Vietnamu.

Vietnamský Hočimin nebo anglicky Ho Chi Minh City je hlučný, překvapivě zelený, levný a nádherný. Motorová vozidla se valí odevšad, jsou jich tu miliony, stejně jako nabídek na masáže, kvalitního jídla, slunečních brýlí či oblečení.

Aleje s obrovskými stromy lemují téměř každou ulici a místní váš evropský vzhled ocení úsměvem a milým kýváním. Vítejte v Hočiminu! Vietnam se v poslední době dostal mnohem více do hledáčku cestovatelů. Je plný nádherných míst a srdečných lidí. Vyplatí se pro něj vyhradit mnohem více času. Je tu toho mnohem víc, co byste chtěli vidět, věřte mi.

Například takový Halong Bay je asi turisticky nejznámějším a nejfotogeničtějším místem Vietnamu. Nachází se na severu v Bacboském zálivu táhnoucí se 500 kilometrů podél pobřeží. Ha Long Bay se skládá přibližně z 3000 ostrovů a zažít tu západ či východ slunce může být zážitkem, na který budete vzpomínat ještě hodně dlouho.

Vietnam si poslední roky zamilovali i Češi. Levné letenky do Hočiminu nebo Hanoje velmi často koupíte i z Vídně (Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, Turkish Airlines) a Prahy (Aeroflot, Qatar Airways). Délka letu je přibližně 15 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Vietnamu z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

TOP města ve Vietnamu

Hanoj

Kouzelné město s tisíciletou tradicí, ve kterém se snoubí klid koloniální francouzské metropole s ruchem uliček Staré čtvrti plných obchodů i všudypřítomných památek Ho Či Mina, a to vše je korunované supermoderními výškovými budovami. Takový je Hanoj.

Řadu lidí překvapí, že hlavním městem Vietnamské socialistické republiky není největší město – Ho Či Min, resp. Saigon, ale právě klidnější a na první pohled mnohem usedlejší Hanoj, severní brána do země.

První informace o něm pocházejí již z 10. století. Od té doby několikrát změnilo jméno. Známé bylo především jako Thang Long, město vzlétávajícího draka. Hanojí (městem na vnitřní straně řeky) je až od roku 1831 a za jméno vděčí své poloze na jižním břehu Červené řeky.

Vietnam si poslední roky zamilovali i Češi. Levné letenky do Hanoje velmi často koupíte i z Vídně (Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, Turkish Airlines) a Prahy (Aeroflot, Qatar Airways). Délka letu je přibližně 15 hodin, a to obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Vietnamu z našich končin neexistuje.

Hočiminovo město

Vietnamský Hočimin nebo anglicky Ho Chi Minh City je hlučný, překvapivě zelený, levný a nádherný. Motorová vozidla se valí ze všech směrů, jsou jich tu miliony, stejně jako nabídek na masáží, kvalitního jídla a oblečení.

Aleje s obrovskými stromy lemují téměř každou ulici a místní váš evropský vzhled ocení úsměvem a milým kýváním. Vítejte v Hočimině! Vietnam se v poslední době dostal mnohem více do hledáčku cestovatelů. Je plný nádherných míst a srdečných lidí. Vyplatí si na něj vyhradit mnohem více času, než dříve.

Země ohromující svou přírodní krásou a kulturními památkami, plná dynamických měst a kouzelných vesniček. Vietnam je exotickou destinací, ve které vás čekají nezapomenutelné zážitky na každém kroku. Ať už sledujete surreální mix vápencových ostrovů z terasy vaší plážové chatky v Halong Bay, nebo se vydáte do jednoho z nejkrásnějších jeskynních systémů na světě v národním parku Phong Nha-Ke Bang, vše zde má „wow faktor“. Kitesurfování v tropických vodách vám zvýší dávku adrenalinu v krvi, a turistika po nekonečných zelených kopcích vám navodí úžasný pocit harmonie.

Vietnam je vyhledáván i pro relaxační pobyty. Tradiční procedury vám udělají v luxusních mramorových chrámech, ale i v malých rodinných masážních salonech, kde se můžete nechat promasírovat i se studentským rozpočtem. Saigon (nebo oficiálně Ho Či Minovo Město) si už během vietnamské války získal mezi americkými vojáky nálepku „město zábavy a neřesti“, s úžasným nočním životem, a přestože se po válce většina podniků zavřela, dnes jede opět doslova na plný plyn. Zatímco Hanoj (hlavní město) představuje spíše tradiční Vietnam, Saigon je ztělesněním moderního Vietnamu, kde se projevuje vliv západního životního stylu. Je nabitý energií, a stále je zde co objevovat. Podle gusta se vydejte na toulky uličkami, ve kterých se jakoby zastavil čas, nasajte atmosféru ve vonnými tyčinkami provoněných chrámech, nebo se vydejte na nákupy v obchodních domech v některém z mrakodrapů.

Vietnam si poslední roky zamilovali i Češi. Levné letenky do Hočiminu velmi často koupíte z Prahy a Vídně (Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, Turkish Airlines). Délka letu je přibližně 15 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Vietnamu z našich končin neexistuje.

Phu Quoc

Kdysi byl zajateckým táborem pro zhruba 40 tisíc příslušníků Vietcongu, dnes se považuje, za to nejpřepychovější, co Vietnam nabízí. Setkáte se tam jen s takovými turisty, kteří se chtějí vyhnout davům na plážích. Charakterizují ho malé, stylové a luxusní resorty a téměř liduprázdné pláže. Takový je ostrov Phu Quoc.

Phu Quoc se po odchodu americké armády a odsunu zajatců stal na počátku 70. let 20. století ospalým místem, které stálo mimo hlavní proud turistů, kteří zamířili raději do populárnějších letovisek v Thajsku. Časy se ale mění. Dnes se Phu Quoc mění v oblíbenou destinaci pro ty, kteří chtějí zažít luxus a nevyhovují jim přecpané pláže.

Phu Quoc je největší vietnamský ostrov v Thajském zálivu, ze kterého to ale člověk má nejblíže do Kambodže. K jejímu pobřeží je to po mořských vlnách jen pár kilometrů. Turisté sem ale přicházejí z vietnamského Saigonu - po padesáti minutách letu hladce dosednou na jediné místní letiště.

Většina resortů se soustředí na pláží Long Beach, na západním pobřeží ostrova. Název už tak trochu napovídá, že jde o pláž skutečně dlouhou, a Long Beach své jméno ještě předčí - je totiž nejdelší pláží na ostrově. Ubytovat se bez větších problémů můžete přímo na ní.

Koření, které se vypěstuje a sklidí na ostrově Phu Quoc, je považováno za jedno z nejkvalitnějších na světě. Gurmáni tvrdí, že jeho chuť je mírně nasládlá, což ho odlišuje od ostatních druhů koření. V některých obdobích zajišťoval ostrov Phu Quoc až 60 procent světové produkce.

Na západním pobřeží ostrova pak leží ještě pláž Cua Can, která je téměř opuštěná s minimem lidí.

Za návštěvu stojí i Sao Beach na jihovýchodním pobřeží. Průvodci ji často označují za jednu z nejkrásnějších pláží Vietnamu a tohoto potenciálu chtějí logicky využít i hoteliéři. Některé resorty sází na atmosféru francouzského Azurového pobřeží. Avšak hned za jejich zdmi vás čeká pravá vietnamská exotika.

Kromě osamocených pláží jsou na ostrově ale samozřejmě i podstatně živější místa - vždyť zde žije asi osmdesát tisíc obyvatel. Brzy ráno a v podvečer to žije například v městě Duong Dong, konkrétně v přístavu, kam v tuto dobu připlouvají lodě s úlovky. Část úlovku, konkrétně určitý druh sardelí, potom končí v místní továrně na rybí omáčku, která je prý nejlepší na světě. Ostatně ochutná ji tu každý, kuchaři ji přidávají snad do všeho.

Ochutnejte Vietnam a jeho nejkrásnější pláže i vy. Levné letenky na Phu Quoc lze rezervovat i z Vídně a Prahy, avšak přímý let byste hledali marně. komfortně s jedním přestupem lze letět s Thai Airways a EVA AIR, s dvěma přestupy pak lze letět s aerolinkami Emirates, Aeroflot či Austrian Airlines. Délka letu je přibližně 18 hodin.

Da Nang

Da Nang, známý pod přezdívkou "město mostů" je čtvrté největší město Vietnamu, na půli cesty mezi Hanojí a Hočiminovým městěm. Je ale docela možné, že se tato vzdálenost brzy změní. Roste totiž velmi rychle. Stačí se projít po břehu řeky Han. Nové, zářivé hotely svědčí o tom, že se město neustále hýbe kupředu a vyvíjí se. Ještě nedávno to ale takto nebylo, proto Da Nang stále voní nějakým způsobem po neposkvrněnosti turismem.

To, že není přeplněný turisty, ale neznamená, že návštěvníkům nemá co nabídnout. Da Nang se nachází na pobřeží Jihočínského moře, a můžete si zde udělat i parádní plážovou dovolenou. Pískové pláže jsou známé čistou vodou, výbornými restauracemi nabízejíc ta nejlepší jídla z mořských plodů, ale mnohdy i davem místních. Pláží je ovšem opravdu hodně a určitě si najdete tu svoji, vysněnou.

Levné letenky do destinace Da Nang lze rezervovat i z Prahy i Vídně, avšak přímý let byste hledali marně. Komfortně s jedním přestupem lze letět s Qatar Airways, který v létě 2018 představil novou linku právě do této vietnamské destinace. Délka letu je přibližně 18 hodin.

Užitečné info o Vietnamu

Potřebuji víza do Vietnamu?

Víza jsou nutná, jejich zabezpečení je možné na vietnamském velvyslanectví v Praze, udělování víz pro turisty je možné i prostřednictvím elektronického systému (e-visa), poplatek při jednom vstupu je 25 USD - návod najdete i na oficiální stránce mzv.cz, s e-visa je povolen vstup na mezinárodní letiště ve Vietnamu (Can Tho, Chu Lai, Da Lat, Da Nang, Hai Phong, Hanoj, Ho Chi Minh, Hue, Nha Trang a Phu Quoc), přes mezinárodní hraniční přechody a přes mezinárodní mořské přístavy,

  • podmínkou pro turistická víza je platnost cestovního pasu minimálně 30 dní delší než je platnost uděleného víza

  • vízum je možné získat na jednom ze tří mezinárodních letišť ve Vietnamu (Hanoj, Ho Chi Minh, Danang), podmínkou je však předcházející elektronická registrace na stránce www.myvietnamvisa.com, uhrazení poplatku a získání potvrzení (tzv. Approval letter),

Jaké je počasí ve Vietnamu?

Klimatické podmínky se pro různorodost země v jednotlivých oblastech od sebe velmi liší. Blízko pobřeží převládá rovníkové, ale na severu už subtropické podnebí. Monzuny zde přetrvávají od května do října. Nejvhodnější doba na cestování je proto listopad až březen. Vietnam je celoročně velmi atraktivní destinace z pohledu teploty vzduchu a vody. Hlavní sezóna jihovýchodní Asie obecně začíná v polovině listopadu a končí posledním březnovým týdnem.

Duben a květen se vyznačuje větším výskytem srážek, ale roste i teplota vzduchu. Letní měsíce přinášejí vysoké teploty vzduchu, ale i krátké a intenzivní deště. Čím blíže jsou zimní měsíce, tím je klidnější i počasí a přibývá i turistů.

HANOJ Počasí

Jaké jsou ceny ve Vietnamu?

Měna je 1 dong, - 10000 dongů je zhruba 100 Kč. Hledáte hotel ve Vietnamu? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikan.cz. Cena atrakcí a transportu je relativně nízká. Městská doprava nabízí širokou škálu dopravních prostředků od autobusů přes vlaky až po plavbu po řekách. Krajinu můžete projet i na vlastní pěst. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak již u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Vietnamu povinná?

Očkování není povinné, ale doporučuje se proti hepatitidě A a B, tetanu a tyfu. Stejná rada platí pro antimalarika, pokud plánujete cestovat na vlastní pěst do vnitrozemí.

Jaký je aktuální čas ve Vietnamu?

Časový posun ve Vietnamu je o 5 hodin více, oproti Česku.

10 zajímavostí o Vietnamu

1
Vietnam je velký. Jeho rozloha je cca 331 tisíc kilometrů čtverečních, což znamená, že například Česko by se sem se svými cca 79 tisíc vešlo čtyřikrát.
2
V roce 2013 uznali v České republice české Vietnamce jako oficiální národnostní menšinu, což znamená, že mají nárok na podporu jazyka a kultury. V Česku žije legálně okolo 65 tisíc Vietnamců.
3
Válka mezi Amerikou a Vietnamem se odehrávala mezi lety 1945 až 1975, přičemž si vyžádala více než milion lidských životů. Vietnamci ji často nazývají právě Americkou válkou. Skončila sice před více než 40 lety, ale její následky lidé cítí až dosud. Může za to směs herbicidů, které Američané použili k ničení vegetace.
4
Pokud se chcete stát milionářem během pár hodin, určitě se vydejte do Vietnamu. Směnný kurz vám nejenže přidá na sebevědomí, ale doslova z vás udělá milionáře. Stačí vám k tomu necelých 1000 Kč.
5
Vietnamští policisté během služby nesmí mluvit, nosit sluneční brýle, mít ruce v kapsách či kouřit.
6
Vietnam je multietnická země, kde vláda rozeznává 54 různých etnických skupin.
7
Vietnamci milují rýži. Není divu, že patří mezi největší vývozce rýže, ale nepohrdnou ani psy.
8
Vietnam má největší jeskyni na světě. Jeskyně Son Doong, která se nachází v národním parku Phong Nha má úctyhodných 7,7 kilometrů
9
Tělo zabalzamovaného Ho Či Mina, revolucionáře a bývalého prezidenta Vietnamské demokratické republiky, je vystaveno po dobu devíti měsíců v roce v Ho Či Minově mauzoleu v Hanoji. Během zbývajících měsíců jezdí "na údržbu" do Moskvy.
10
Motorky jsou zde očividně nejoblíbenějším dopravním prostředkem. V zemi jezdí přibližně 37 milionů motorek.
Byly informace na této stránce užitečné?