Skip to main content

Levné letenky Hočiminovo město

Vietnam - vstupní podmínky

Před vycestováním do Vietnamu doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky do Hočiminova Města

Zajímavosti o

Vietnamský Hočimin nebo anglicky Ho Chi Minh City je hlučný, překvapivě zelený, levný a nádherný. Motorová vozidla se valí ze všech směrů, jsou jich tu miliony, stejně jako nabídek na masáží, kvalitního jídla a oblečení.

Aleje s obrovskými stromy lemují téměř každou ulici a místní váš evropský vzhled ocení úsměvem a milým kýváním. Vítejte v Hočimině! Vietnam se v poslední době dostal mnohem více do hledáčku cestovatelů. Je plný nádherných míst a srdečných lidí. Vyplatí si na něj vyhradit mnohem více času, než dříve.

Země ohromující svou přírodní krásou a kulturními památkami, plná dynamických měst a kouzelných vesniček. Vietnam je exotickou destinací, ve které vás čekají nezapomenutelné zážitky na každém kroku. Ať už sledujete surreální mix vápencových ostrovů z terasy vaší plážové chatky v Halong Bay, nebo se vydáte do jednoho z nejkrásnějších jeskynních systémů na světě v národním parku Phong Nha-Ke Bang, vše zde má „wow faktor“. Kitesurfování v tropických vodách vám zvýší dávku adrenalinu v krvi, a turistika po nekonečných zelených kopcích vám navodí úžasný pocit harmonie.

Vietnam je vyhledáván i pro relaxační pobyty. Tradiční procedury vám udělají v luxusních mramorových chrámech, ale i v malých rodinných masážních salonech, kde se můžete nechat promasírovat i se studentským rozpočtem. Saigon (nebo oficiálně Ho Či Minovo Město) si už během vietnamské války získal mezi americkými vojáky nálepku „město zábavy a neřesti“, s úžasným nočním životem, a přestože se po válce většina podniků zavřela, dnes jede opět doslova na plný plyn. Zatímco Hanoj (hlavní město) představuje spíše tradiční Vietnam, Saigon je ztělesněním moderního Vietnamu, kde se projevuje vliv západního životního stylu. Je nabitý energií, a stále je zde co objevovat. Podle gusta se vydejte na toulky uličkami, ve kterých se jakoby zastavil čas, nasajte atmosféru ve vonnými tyčinkami provoněných chrámech, nebo se vydejte na nákupy v obchodních domech v některém z mrakodrapů.

Vietnam si poslední roky zamilovali i Češi. Levné letenky do Hočiminu velmi často koupíte z Prahy a Vídně (Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, Turkish Airlines). Délka letu je přibližně 15 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Vietnamu z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Hočiminově městě

Potřebuji víza do Vietnamu?

Víza jsou nutná, jejich zabezpečení je možné na vietnamském velvyslanectví v Praze, udělování víz pro turisty je možné i prostřednictvím elektronického systému (e-visa), poplatek při jednom vstupu je 25 USD - návod najdete i na oficiální stránce mzv.cz, s e-visa je povolen vstup na mezinárodní letiště ve Vietnamu (Can Tho, Chu Lai, Da Lat, Da Nang, Hai Phong, Hanoj, Ho Chi Minh, Hue, Nha Trang a Phu Quoc), přes mezinárodní hraniční přechody a přes mezinárodní mořské přístavy,

  • podmínkou pro turistická víza je platnost cestovního pasu minimálně 30 dní delší než je platnost uděleného víza

  • vízum je možné získat na jednom ze tří mezinárodních letišť ve Vietnamu (Hanoj, Ho Chi Minh, Danang), podmínkou je však předcházející elektronická registrace na stránce www.myvietnamvisa.com, uhrazení poplatku a získání potvrzení (tzv. Approval letter),

Jaké je počasí ve Vietnamu?

Klimatické podmínky se pro různorodost země v jednotlivých oblastech od sebe velmi liší. Blízko pobřeží převládá rovníkové, ale na severu už subtropické podnebí. Monzuny zde přetrvávají od května do října. Nejvhodnější doba na cestování je proto listopad až březen. Vietnam je celoročně velmi atraktivní destinace z pohledu teploty vzduchu a vody. Hlavní sezóna jihovýchodní Asie obecně začíná v polovině listopadu a končí posledním březnovým týdnem.

Duben a květen se vyznačuje větším výskytem srážek, ale roste i teplota vzduchu. Letní měsíce přinášejí vysoké teploty vzduchu, ale i krátké a intenzivní deště. Čím blíže jsou zimní měsíce, tím je klidnější i počasí a přibývá i turistů.

HANOJ Počasí

Jaké jsou ceny ve Vietnamu?

Měna je 1 dong, - 10000 dongů je zhruba 100 Kč. Hledáte hotel ve Vietnamu? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikan.cz. Cena atrakcí a transportu je relativně nízká. Městská doprava nabízí širokou škálu dopravních prostředků od autobusů přes vlaky až po plavbu po řekách. Krajinu můžete projet i na vlastní pěst. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak již u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Vietnamu povinná?

Očkování není povinné, ale doporučuje se proti hepatitidě A a B, tetanu a tyfu. Stejná rada platí pro antimalarika, pokud plánujete cestovat na vlastní pěst do vnitrozemí.

Jaký je aktuální čas ve Vietnamu?

Časový posun ve Vietnamu je o 5 hodin více, oproti Česku.

Tipy, co vidět v Hočiminově městě

10 zajímavostí o Vietnamu

1
Vietnam je velký. Jeho rozloha je cca 331 tisíc kilometrů čtverečních, což znamená, že například Česko by se sem se svými cca 79 tisíc vešlo čtyřikrát.
2
V roce 2013 uznali v České republice české Vietnamce jako oficiální národnostní menšinu, což znamená, že mají nárok na podporu jazyka a kultury. V Česku žije legálně okolo 65 tisíc Vietnamců.
3
Válka mezi Amerikou a Vietnamem se odehrávala mezi lety 1945 až 1975, přičemž si vyžádala více než milion lidských životů. Vietnamci ji často nazývají právě Americkou válkou. Skončila sice před více než 40 lety, ale její následky lidé cítí až dosud. Může za to směs herbicidů, které Američané použili k ničení vegetace.
4
Pokud se chcete stát milionářem během pár hodin, určitě se vydejte do Vietnamu. Směnný kurz vám nejenže přidá na sebevědomí, ale doslova z vás udělá milionáře. Stačí vám k tomu necelých 1000 Kč.
5
Vietnamští policisté během služby nesmí mluvit, nosit sluneční brýle, mít ruce v kapsách či kouřit.
6
Vietnam je multietnická země, kde vláda rozeznává 54 různých etnických skupin.
7
Vietnamci milují rýži. Není divu, že patří mezi největší vývozce rýže, ale nepohrdnou ani psy.
8
Vietnam má největší jeskyni na světě. Jeskyně Son Doong, která se nachází v národním parku Phong Nha má úctyhodných 7,7 kilometrů
9
Tělo zabalzamovaného Ho Či Mina, revolucionáře a bývalého prezidenta Vietnamské demokratické republiky, je vystaveno po dobu devíti měsíců v roce v Ho Či Minově mauzoleu v Hanoji. Během zbývajících měsíců jezdí "na údržbu" do Moskvy.
10
Motorky jsou zde očividně nejoblíbenějším dopravním prostředkem. V zemi jezdí přibližně 37 milionů motorek.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)