Skip to main content

Levné letenky Hangzhou (Chang-čou)

Čína - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Hangzhou

Zajímavosti o Hangzhou

"V nebi je ráj, ale na Zemi je Hangzhou a Suzhou” tvrdí staré čínské přísloví. Hangzhou je hlavní město provincie Zhejiang a nachází se 180 km od Šanghaje.

Oproti ostatním, přeplněným čínským metropolím, je však toto město plné stromů a parků a protože je to jedno ze sedmi starověkých hlavních měst Číny, je i historicky velmi zajímavé.

Zajímavostí je i 3 kilometry dlouhé a 3 kilometry široké jezero Xihu (zapsané i v UNESCO), kde se mladé páry vydávají na romantickou plavbu loďkou. Kromě starobylých chrámů doporučujeme navštívit i nedaleké čajové plantáže, kde si můžete dopřát jeden z nejznámějších čínských čajů - Longjing (Dračí studna).

Levné letenky do Hangzhou lze rezervovat z Vídně, Budapešti a Prahy. Přímý let z našich končin neexistuje. Velmi komfortně (s jedním přestupem) však lze letět z Vídně s EVA Air, Korean Air a Air China. Případně z Prahy s KLM, Sichuan Airlines a Xiamen Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Hangzhou

Víza do Číny

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země. O víza lze žádat na Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze, k čemuž je třeba předložit platný cestovní doklad, vyplněnou žádost a dvě fotografie, předložení dokladů potvrzujících účel návštěvy; v případě individuální turistiky může být vyžadováno předložení dokladu o zabezpečení finančních prostředků na pokrytí nákladů spojených s pobytem v Číně, povinností jsou i poskytnutí otisků prstů a pohovor, v rámci tranzitu v Pekingu je možné využívat 144 hodinový bezvízový vstup.

Počasí v Číně

Pokud vydáte do Číny v zimě, podnebí na severu bude velmi chladné, teplota klesne až na -20 °C, na jihu je však příjemné klima do + 30 °C. Kanton má však velmi příjemné vlhké subtropické podnebí, které lahodí milovníkům tepla, z čehož vyplývají další benefity, jako například široký výběr čerstvého exotického ovoce a zeleniny.

Ceny v Číne

Oficiální měnou v Číně je čínský jüan. Jídlo v Číně stále patří mezi velmi levné položky. Dokonce je levnější než v Thajsku. Pokud se budete stravovat na ulici, za jídlo dáte cca 10 RMB na osobu. Pokud jdete do restaurace, za talíř jídla dáte od 15 RMB. Ubytování také nepatří mezi velké položky. Hotel s klimatizací, Wi-Fi a hygienickými potřebami rezervujete již od 50 RMB / noc.

Hledáte hotel v Číně? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Dejte si pozor při výběru ubytování - některé hotely odmítají ubytovat zahraničné turisty, to však většinou zjistíte už při rezervaci. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak už u letiště, rezervovat si jej můžete také přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Číny

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

Aktuální čas v Hangzhou

V Hangzhou je o 6 hodin více než v ČR.

Tipy, co vidět v Hangzhou

10 zajímavostí o Číně

1
Podle legend vznikla Čína před 4000 lety během obrovské potopy.
2
Číňané ročně spotřebují 45 miliard párů dřevěných paliček.
3
Na některých místech v Číně slunce vychází až v 10 hodin.
4
Herní konzole Playstation je v Číně zakázaná
5
V Číně platí cenzura na slovo "cenzura"
6
Čína uděluje tresty smrti 4krát častěji než všechny země světa dohromady.
7
V Číně žije dodnes více než 35 milionů lidí v jeskyních.
8
V Číně existuje most, na kterém se mění strana jízdy z pravé na levou.
9
Číňani jsou nerychlejší stavitelé na světě
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvůli jeho roli ve filmu Sedm let v Tibetu.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)