Skip to main content

Levné letenky Katar

Katar - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Kataru

Zajímavosti o Kataru

Malý stát na arabském poloostrově, o kterém donedávna málokdo slyšel a jen málokdo ho umí najít prstem na mapě. I když většinu země pokrývá nehostinná a suchá poušť, tak i přesto zde vyrostl jeden z nejsilnějších a nejbohatších států na světě, Katar.

Do povědomí lidí a zejména Čechů se tato rozlohou malá země dostávala a stále postupně dostává díky letecké společnosti Qatar Airways, která se za poměrně krátký čas zařadila mezi nejlepší letecké společnosti světa s hodnocením 5 hvězdiček. Dnes už létá do více než 150 destinací.

Co vše vědí Češi o Kataru? Možná to, že bude hostit světový fotbalový pohár v roce 2022 a je přechodným domovem fotbalisty Vlada Weisse mladšího. Případně to, že hostí prestižní tenisové turnaje WTA a ATP, nebo možná ještě i to, že v roce 2016 se zde konaly cyklistické závody, které suverénně vyhrál slovenský fenomén Peter Sagan.

Sport však není všechno. Katar nabízí stále více pracovních příležitostí - mnozí Češi našli své uplatnění ať už na palubách letadel, nebo jako zdravotní personál, fyzioterapeuti či v oblasti hotelnictví.

Hlavním městem Kataru je Doha, kde sídlí i letecká společnost Qatar Airways. Je to místo, kde Češi mohou přestupovat a letět dále do exotických destinací po celém světě.

Více Zobrazit méně

TOP města v Kataru

Doha (Dauhá)

Doha či "Arabský New York" (jak hlavní město Kataru přezdívají místní), je jakousi futuristickou adaptací pohádky "Tisíce a jedné noci". Vznikla jen před necelými 200 lety v místní zátoce. Šlo o malý obchodní přístav, jehož obyvatelé se živili především rybolovem a pěstováním vzácných perel, Poté zde jeden místní šťastlivec (během 2. světové války) vylovil "zlatou rybku", což v překladu znamená, že zde objevil největší ložisko černého zlata (ropy) na světě.

A tak se pouštní Katar proměnil jako mávnutím kouzelného proutku na jednu z nejbohatších zemí světa a chudá Doha na luxusní, kosmopolitní velkoměsto plné mrakodrapů (které zde rostou jako houby po dešti), mešit, muzeí, obrovských sportovních komplexů, kontrastů, paradoxů i excesů, kde si přijdou na své milovníci historie jakož i ultramoderní architektury.

Přestože modernismus zasáhl tuto zemi naplno, domácí obyvatelé jsou věrní své kultuře a islámským tradicím. Ve staré části města si nenechte ujít starobylé tržiště Souq Waqif, v jehož uličkách se ztratíte jako v labyrintu plném lákadel - orientální látky, tradiční oblečení, perské koberce, chutné arabské cukrovinky, exotické parfémy, vonné přípravky z agarové dřeva, koření od výmyslu světa, šperky, starožitnosti, čajové servisy, vycvičení sokolové, i slavné perly, díky kterým přezdívají Katar i "Krajinou perel".

Levné letenky do Dohy lze rezervovat z Prahy i Vídně. Přímý let do Kataru resp. Dauhá zajišťuje špičková letecká společnost Qatar Airways, která zde má svou obrovskou základnu. S jedním přestupem můžete do Dauhá letět i se společnostmi Turkish Airlines či Pegasus.

Užitečné info o Kataru

Víza do Kataru

Katar pro české turisty zrušil vízovou povinnost. Osvobození od vízové povinnosti platí 90 dní během jednorázové cesty, nebo 180 dní v případě více cest.

Na cestu do Dauhá budete potřebovat platný cestovní pas.

Počasí v Dauhá

Katar (Doha) nabízí velmi horké letní počasí od května do září s průměrnými teplotami kolem 35 ° C, někdy se teplota dokáže vyšplhat až na neuvěřitelných 48 ° C. K tomu se přidává vysoká vlhkost vzduchu. V zimních měsících (prosinec až únor) je klima navzdory množství srážek příjemnější. Během celého roku, zejména v zimě, jsou v Kataru časté písečné bouře

Ceny v Dauhá

Jak směnit peníze? Stačí, když si přímo na letišti směníte dolary, nebo eura na Katarské Rialy, případně si je vyberete přímo z bankomatu (hledejte označení ATM) a namíříte si to ke koloně aut tyrkysové barvy s nápisem Karwa. Jde o jedinou oficiální taxislužbu.

Na letišti vás bude oslovovat hodně řidičů bez uniformy se slovy: Taxi, taxi? Limousine taxi? Doporučujeme slušně odmítnout, nebo vůbec nereagovat, čímž se vyhnete smlouvání ceny a zbytečným natahovačkám při placení. Karwa taxi mají taxametr, ale i zde si při nastupování dejte pozor, zda je taxametr "vynulován" a zda ho vůbec taxikář zapnul.

Obecně jsou ceny taxíků poměrně levné (při běžném přesouvání po městě vás jízda vyjde cca na 20-30 QR, v závislosti na provozu a vzdálenosti), výjimkou je jen cesta z letiště do města, která je o něco dražší a většinou vychází na cca 50-60 QR. Pokud tedy zaplatíte za cestu na letiště méně jak z letiště, je to v pořádku, nemusíte mít výčitky, že jste se nechali okrást. Doha nemá metro, ani MHD. Tedy MHD funguje, ale není příliš spolehlivé, takže přesun vlastním autem nebo taxíkem je nejčastějším způsobem přepravy.

Hledáte hotel v Dauhá? V obrovské nabídce se dá snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do Dauhá

Při cestování do Kataru není povinné žádné očkování, doporučuje se jen očkování proti hepatitidě A a tyfu.

Aktuální čas v Dauhá

V Dauhá je aktuálně o dvě hodiny více, než v České republice

Tipy, co třeba vidět v Dauhá

10 zajímavostí o Kataru

1
Katar je nejbohatší zemí světa. Tento emirát má nejvyšší HDP na jednoho obyvatele na celé planetě a to víc jako 130 tisíc dolarů
2
Celá ekonomika emirátu je postavena na těžbě a zpracování ropy a zemního plynu, které vyvážejí v obrovském množství i do zahraničí
3
90% obyvatelstva emirátu tvoří přistěhovalci, kteří nemají stejné postavení, jako domácí
4
Katar je zemí se silnou cenzurou. Cenzurován je zejména internet a Katar blokuje vše, co považuje za nevhodné. Blokovány jsou i stránky s pornografickým obsahem
5
Pokud někomu pochválíte jeho majetek, pak je tento člověk povinen vám ho darovat. Tak zní nepsané pravidlo domácích
6
Závody velbloudů jsou v Kataru velmi oblíbeným sportem již několik stovek let
7
Další zajímavostí je, že v Kataru je velmi neslušné odmítnout pozvání na návštěvu, i když je vám velmi nepříjemná
8
Letecká společnost Qatar Airways povoluje přímo na palubě převážení sokolů. Sokolnictví je totiž v kultuře zemí Arabského poloostrova hluboko zakořeněné už velmi dlouho
9
V celé zemi jsou jen dva obchody, které mají povolení nabízet alkohol
10
Smutná statistika říká, že na jednoho obyvatele Kataru vypustí do ovzduší největší množství oxidu uhličitého ze všech zemí světa, a to víc 40 tun ročně na hlavu
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)