Skip to main content

Levné letenky Filipíny

Filipíny - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Filipín

Zajímavosti o Filipínách

Tisíce ostrovov, nádherné pláže, smaragdové ryžové polia a domov vždy šťastných a usmiatych obyvateľov. Filipíny vás chytia za srdce a nepustia. Je to miesto, ktoré si ľahko zamilujete, no ťažko sa vám bude opúšťať.

S viac ako sedemtisíc ostrovmi, ktoré filipínske súostrovie tvoria, si jeho návštevníci môžu byť istí, že aspoň jeden bude vyhovovať ich požiadavkám a predstavám. Či už preferujete tráviť svoje dovolenkové dni pitím čerstvej kokosovej šťavy pri mori alebo radšej prelustrujete každý kút jedného z najväčších nákupných centier na svete, dovolenkou na Filipínach určite neurobíte chybu. Zelené smaragdové ryžové polia, hemžiace sa veľkomestá či grafitmi postriekané autobusy. Pohľad dopĺňajú tlejúce sopky a všadeprítomní usmievajúci sa ľudia.

Tých, ktorí na svojom programe potrebujú mať pravidelnú dávku vzrušenia a nadšenia, čaká v provincii Cebu niekoľko adrenalínových zážitkov. Pre tých, ktorí sa nachádzajú na opačnom konci spektra – teda tých, ktorých nikdy nevyčerpá ničnerobenie a vylihovanie na slnku a počúvanie šumivých vĺn, je ostrov Palawan tou správnou voľbou. Pampanga, provincia nachádzajúca sa v regióne Central Luzon, leží len pár hodín jazdy od metropolitnej oblasti Manila, a je známa ako kulinárske hlavné mesto krajiny. Za chuťou dobrodružstva, inou ako kdekoľvek inde v krajine, vezmite svoj batoh a namierte si to do hôr Northern Luzon. Dokonca aj pre shopoholikov je región Metro Manila tým miestom, ktoré treba vidieť a zažiť.

Filipíny sa geograficky nachádzajú vo Filipínskom mori, ktorý je súčasťou Tichého oceánu. Jej najbližšími susedmi sú Malajzia, Taiwan, Indonézia a Vietnam.

Lacné letenky na Filipíny si viete rezerovať aj z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let na Filipíny z našich končín neexistuje. Veľmi komfortne však možno letieť na Filipíny so spoločnosťami ako EVA Air, Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines či China Airlines.

Více Zobrazit méně

TOP města na Filipínách

Manila

S více než 7 000 tropickými ostrovy, jsou Filipíny rájem plážových povalečů. Ať je váš vkus jakýkoliv, určitě si zde najdete ten svůj "vysněný" ostrov - od "navátých kopečků písku" uprostřed oceánu, přes exotické vulkanické ostrovy s modrými lagunami, po megaostrovy s městy tak přeplněnými, že připomínají lidské mraveniště.

Ať se už chcete potápět, postavit si stan na opuštěném ostrově, nebo si užít ruch velkoměst, cestování je levné, zábavné, a slunce vám může zastínit jedině nějaká tropická monzunová bouře. Naštěstí je tu tolik cestovatelů, že vždy najdete zábavný plán B.

Filipíny jsou neoficiální hlavní ziplajnovou destinací světa, kde se můžete klouzat mezi korunami stromů jako Tarzan. Boracay a Pagudpud (v severní části ostrova Luzon) jsou destinace, kam míří za větrem a vlnami ti nejlepší světoví Kitesurfeři.

Ani hlavní město Manila pro vás nemusí být jen výstupním a nástupním bodem odletu. Přestože jde o jedno z nejpodceňovanějších asijských megaměst, její přezdívka "Perla Orientu", by nemohla být výstižnější - pod nepěknou ulitou se skrývá poklad, který však uvidíte pouze tehdy, pokud jí dáte šanci.

Přestože se Filipínami prohánějí všechny možné naturální pohromy, tato chaotická metropole se vždy ze všeho posbírá - je to cool město moderních mrakodrapů tyčících se mezi oblaky, a s nimi ostře kontrastující chudoba. Okouzlí vás kreativním nábojem, skvělými galeriemi, nezávislou hudební scénou či bohémskými kavárničkami.

Filipíny jsou jednou z nejnavštěvovanějších destinací jihovýchodní Asie. To dobře ví i cestující z České republiky, pro které jsou Filipíny velmi oblíbenou destinací. Levné letenky do Manily si můžete rezervovat z Prahy i Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Thai Airways, Qatar Airways, Emirates, EVA Air, Turkish Airlines či Austrian Airlines. Průměrná délka letu do Manily je 16 hodin.

Cebu

S více než 7 000 tropickými ostrovy, jsou Filipíny rájem plážových povalečů. Ať je váš vkus jakýkoliv, určitě si zde najdete ten svůj "vysněný" ostrov - od "navátých kopečků písku" uprostřed oceánu, přes exotické vulkanické ostrovy s modrými lagunami, po megaostrovy s městy tak přeplněnými, že připomínají lidské mraveniště.

Ostrov Cebu je jednou z nejrozvinutějších provincií na Filipínách. Můžete zde strávit na jedné straně aktivní, na druhé straně absolutně klidnou exotickou dovolenou na skvělých plážích severního a jižního pobřeží ostrova. Ostrov nabízí ideální podmínky pro potápění, šnorchlování i lenošení. Pro potápění je nejvýhodnějším místem severního pobřeží, zejména ostrov Moalboal.

Doporučujeme navštívit restaurace s místní kuchyní a prohlédnout si zejména filipínskou architekturu. A určitě nezapomeňte navštívit hlavní město Cebu City.

Cebu je podlouhlý ostrov s délkou zhruba 220 kilometrů a největší šířkou 40 kilometrů. Domácí tuto oblast často s nadsázkou nazývají královnou jihu. Na hrdých místních obyvatelích, potomcích náčelníka Lapa Lapa zde zanechala své stopy španělská koloniální historie. V blízkosti Cebu, na krásných ostrovech Malaspascua nebo Camotes, můžete najít prázdné pláže jen a jen pro sebe.

Středem ostrova Cebu prochází pohoří. Pobřeží na severu i na jihu je upraveno pro turisty ze všech koutů světa. Malý ostrůvek Bantayan ležící na jihu je vhodným místem pro pořádání turistických výletů. Ostrůvek Moalboal vyhledávají zejména potápěči. I ostrůvek Mactan je potápěčským rájem, ale směřují sem i pozorovatelé ptáků.

Hlavním městem ostrova je Cebu City. Je starší než Manila a zároveň druhým největším filipínským městem. V minulosti bylo městem králů a vůbec první španělskou usedlostí na Filipínách. Dnes je významným obchodním přístavem, ale hlavně turistickým rájem. Získalo si pověst nejoblíbenějšího filipínského turistického centra, protože v jeho blízkosti se rozprostírají nádherné pláže s možnostmi potápění. Na své si přijdou i příznivci historie. Najdete zde čínské taoistické chrámy a pevnosti.

Filipíny jsou jednou z nejnavštěvovanějších destinací jihovýchodní Asie. To dobře vědí i cestující z České republiky, pro které jsou Filipíny velmi oblíbenou destinací. Levné letenky na ostrov Cebu si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin tj, z Prahy či Vídně neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami EVA Air, Emirates či Korean Air. Průměrná délka letu na ostrov Cebu je 17 hodin.

Bohol

Čokoládové hory, krásné pláže, nejmenší opička na světě a plavání s želvami. Bohol je stejně jako jeho filipínský soused Cebu mimořádně dobrodružný ostrov. Za jeden den na ostrově stihnete někdy více, než během týdenní dovolené někde u Středozemního moře.

Dostat se na ostrov Bohol lze několika způsoby. Například vnitrostátním letem z hlavního města Filipíny, Manily nebo trajektem resp. rychlolodí ze sousedního ostrova Cebu.

Přímý let na Bohol z našich končin neexistuje. Velmi komfortně však lze letět například na zmíněný ostrov Cebu, nebo do Manily a odtud dále nízkonákladovými dopravci nebo lodní dopravou. Na Filipíny lze rezervovat letenky z našich končin se společnostmi jako EVA Air, Emirates či China Eastern.

Siargao

Jeden z nejkrásnějších ostrovů Filipín a určitě i jeden z důvodů, pro které se budete chtít vrátit na Filipíny. Má tvar slzy, nachází se na jihovýchodě souostroví a s rozlohou 437 km2 ho řadíme mezi ty menší ostrůvky. Siargao můžeme klidně nazývat i malý ostrov velkých zážitků.

Proč je tak opěvován? Je to stále jedno z mála míst, které masový turismus zcela nezasáhl - a pokud ano, tak určitě ne v takové podobě, jak je tomu na některých dalších filipínských ostrovech. Takže, pokud milujete surf, kite, vodní sporty, velké vlny a dobrodružství, těžko budete hledat lepší místo v jihovýchodní Asii, než ostrov Siargao.

Levné letenky na ostrov Siargao lze rezervovat díky nízkonákladovým společnostem létajícím v rámci jihovýchodní Asie. Nejprve potřebujete levnou letenku na Filipíny z Prahy, Vídně (EVA Air, Emirates) či Budapešti (Air China). Z hlavního města Filipín, Manily, pak létá společnost Air Asia, případně z ostrova Cebu létá také přímá linka na Siargao (Cebu Pacific).

Užitečné info o Filipínach

Víza na Filipíny

Podmínkou vstupu do země je platnost pasu nejméně 6 měsíců po plánovaném odchodu ze země a zpáteční letenka, resp. letenka do následující destinace, vstup do země bez víz, pokud pobyt nepřekročí 30 dnů, ČR má s Filipínami uzavřenou dohodu o bezvízovém styku pro držitele diplomatických a služebních pasů.

Počasí na Filipínách

Za hlavní sezónu se považuje období mezi prosincem až dubnem. Pro většinu země je to období sucha. Mnoho resortů ceny až ztrojnásobí v období kolem Nového roku a před Velikonocemi. Od května do listopadu zažijete stoupající teploty předznamenávajícího příchod období dešťů okolo Manily i jinde.

CEBU Počasí

Ceny na Filipínach

Na Filipínách se jako měna používá filipínské peso (filipínsky: piso). Jeho mezinárodní zkratkou je PHP. Jedno peso = 100 sentima (sentimos). Běžně jsou k dispozici mince 1, 5, 10, 25 centavos a 1,2 a 5 pesos. Bankovky pak mají hodnotu 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 pesos.

Cizí měny se v běžném maloobchodním, ale i velkoobchodním platebním styku, nepoužívají. Doporučenými a dlouhodobě uznávanými měnami v mezinárodním obchodním a platebním styku jsou americké dolaru a japonské jeny.

Spolehlivé směnárny hledejte zejména ve velkých obchodních centrech. Banky používají větší srážku za své služby a v hotelích bývá kurz stejně nepříznivý. Proto se doporučuje vyměňovat peníze ve směnárnách, jen pozor na podvodníky a falešné bankovky. Platební a kreditní karty jsou běžným platebním prostředkem.

Hledáte hotel na Filipínách? V obrovské nabídce se můžete snadno ztratit. Ceny hotelů se pohybují od 100 do 300 USD. Samozřejmě někteří turisté, kteří chtějí ušetřit a nevadí jim horší než hotelová "kvalita", mohou využít i levnější hotely, kde se ceny za pokoj pohybují okolo 30 USD. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme tak učinit hned u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas Filipíny

Na Filipínach je o 7 hodin více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou na Filipíny

Povinné není žádné očkování. Při cestování se doporučuje očkování proti žloutence. Riziko malárie je v turistických oblastech Filipín (Manila, Boracay, Mindoro) relativně malé, profylaxe antimalariky je na individuálním zvážení každého cestovatele.

Tipy, co vidět na Filipínách

10 faktů o Filipínach

1
Filipíny jsou bývalou kolonií Španělska.
2
Anglicky zde umí téměř každý - i maličké děti již ovládají základy a dokonce i 80 leté babičky si s Vámi bez problémů v angličtině popovídají.
3
Filipíny tvoří 7 107 ostrovů, z tohoto počtu je 2 000 neobydlených a 2 500 nemá ani pojmenování.
4
Největší perla na světě byla nalezena nedaleko ostrova Palawan v roce 1934.
5
Z 500 druhů korálů, které jsou známé na celém světě, 488 můžeme najít ve vodách Filipín.
6
Hlavním jazykem je tzv. "Tagalog" čili filipínský jazyk, avšak na každém ostrově mají ještě kopec dalších vlastních dialektů.
7
Filipínská kuchyně je především o pokrmech z rýže - rýži jedí na snídani, oběd i večeři.
8
Lidoví léčitelé jsou na Filipínách běžný zjev. Jejich výskyt je patrný hlavně v chudých částech země, kde placená zdravotní péče je pro většinu lidí téměř nedostupná.
9
Na tisíce letech starých terasách se pěstuje více než 100 druhů rýže. Nejznámější jsou rýžové terasy v Banaue v provincii Ifugao.
10
Z 500 druh Druhé nejhlubší místo v oceánu se nachází na Filipínách. Naměřili tam hloubku 10 497 metrů a nazývá se Mindanajská nebo filipínský příkop.ov koralov, ktoré sú známe na celom svete, 488 môžeme nájsť vo vodách Filipín
Byly informace na této stránce užitečné?