Skip to main content

Levné letenky Manila

Filipíny - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Manily

Zajímavosti o Manile

S více než 7 000 tropickými ostrovy, jsou Filipíny rájem plážových povalečů. Ať je váš vkus jakýkoliv, určitě si zde najdete ten svůj "vysněný" ostrov - od "navátých kopečků písku" uprostřed oceánu, přes exotické vulkanické ostrovy s modrými lagunami, po megaostrovy s městy tak přeplněnými, že připomínají lidské mraveniště.

Ať se už chcete potápět, postavit si stan na opuštěném ostrově, nebo si užít ruch velkoměst, cestování je levné, zábavné, a slunce vám může zastínit jedině nějaká tropická monzunová bouře. Naštěstí je tu tolik cestovatelů, že vždy najdete zábavný plán B.

Filipíny jsou neoficiální hlavní ziplajnovou destinací světa, kde se můžete klouzat mezi korunami stromů jako Tarzan. Boracay a Pagudpud (v severní části ostrova Luzon) jsou destinace, kam míří za větrem a vlnami ti nejlepší světoví Kitesurfeři.

Ani hlavní město Manila pro vás nemusí být jen výstupním a nástupním bodem odletu. Přestože jde o jedno z nejpodceňovanějších asijských megaměst, její přezdívka "Perla Orientu", by nemohla být výstižnější - pod nepěknou ulitou se skrývá poklad, který však uvidíte pouze tehdy, pokud jí dáte šanci.

Přestože se Filipínami prohánějí všechny možné naturální pohromy, tato chaotická metropole se vždy ze všeho posbírá - je to cool město moderních mrakodrapů tyčících se mezi oblaky, a s nimi ostře kontrastující chudoba. Okouzlí vás kreativním nábojem, skvělými galeriemi, nezávislou hudební scénou či bohémskými kavárničkami.

Filipíny jsou jednou z nejnavštěvovanějších destinací jihovýchodní Asie. To dobře ví i cestující z České republiky, pro které jsou Filipíny velmi oblíbenou destinací. Levné letenky do Manily si můžete rezervovat z Prahy i Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Thai Airways, Qatar Airways, Emirates, EVA Air, Turkish Airlines či Austrian Airlines. Průměrná délka letu do Manily je 16 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Manile

Víza na Filipíny

Podmínkou vstupu do země je platnost pasu nejméně 6 měsíců po plánovaném odchodu ze země a zpáteční letenka, resp. letenka do následující destinace, vstup do země bez víz, pokud pobyt nepřekročí 30 dnů, ČR má s Filipínami uzavřenou dohodu o bezvízovém styku pro držitele diplomatických a služebních pasů.

Počasí na Filipínách

Za hlavní sezónu se považuje období mezi prosincem až dubnem. Pro většinu země je to období sucha. Mnoho resortů ceny až ztrojnásobí v období kolem Nového roku a před Velikonocemi. Od května do listopadu zažijete stoupající teploty předznamenávajícího příchod období dešťů okolo Manily i jinde.

CEBU Počasí

Ceny na Filipínach

Na Filipínách se jako měna používá filipínské peso (filipínsky: piso). Jeho mezinárodní zkratkou je PHP. Jedno peso = 100 sentima (sentimos). Běžně jsou k dispozici mince 1, 5, 10, 25 centavos a 1,2 a 5 pesos. Bankovky pak mají hodnotu 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 pesos.

Cizí měny se v běžném maloobchodním, ale i velkoobchodním platebním styku, nepoužívají. Doporučenými a dlouhodobě uznávanými měnami v mezinárodním obchodním a platebním styku jsou americké dolaru a japonské jeny.

Spolehlivé směnárny hledejte zejména ve velkých obchodních centrech. Banky používají větší srážku za své služby a v hotelích bývá kurz stejně nepříznivý. Proto se doporučuje vyměňovat peníze ve směnárnách, jen pozor na podvodníky a falešné bankovky. Platební a kreditní karty jsou běžným platebním prostředkem.

Hledáte hotel na Filipínách? V obrovské nabídce se můžete snadno ztratit. Ceny hotelů se pohybují od 100 do 300 USD. Samozřejmě někteří turisté, kteří chtějí ušetřit a nevadí jim horší než hotelová "kvalita", mohou využít i levnější hotely, kde se ceny za pokoj pohybují okolo 30 USD. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme tak učinit hned u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou na Filipíny

Povinné není žádné očkování. Při cestování se doporučuje očkování proti žloutence. Riziko malárie je v turistických oblastech Filipín (Manila, Boracay, Mindoro) relativně malé, profylaxe antimalariky je na individuálním zvážení každého cestovatele.

Aktuální čas Filipíny

Na Filipínach je o 7 hodin více než v České republice.

Tipy, co vidět na Filipínách

10 faktů o Filipínach

1
Filipíny jsou bývalou kolonií Španělska.
2
Anglicky zde umí téměř každý - i maličké děti již ovládají základy a dokonce i 80 leté babičky si s Vámi bez problémů v angličtině popovídají.
3
Filipíny tvoří 7 107 ostrovů, z tohoto počtu je 2 000 neobydlených a 2 500 nemá ani pojmenování.
4
Největší perla na světě byla nalezena nedaleko ostrova Palawan v roce 1934.
5
Z 500 druhů korálů, které jsou známé na celém světě, 488 můžeme najít ve vodách Filipín.
6
Hlavním jazykem je tzv. "Tagalog" čili filipínský jazyk, avšak na každém ostrově mají ještě kopec dalších vlastních dialektů.
7
Filipínská kuchyně je především o pokrmech z rýže - rýži jedí na snídani, oběd i večeři.
8
Lidoví léčitelé jsou na Filipínách běžný zjev. Jejich výskyt je patrný hlavně v chudých částech země, kde placená zdravotní péče je pro většinu lidí téměř nedostupná.
9
Na tisíce letech starých terasách se pěstuje více než 100 druhů rýže. Nejznámější jsou rýžové terasy v Banaue v provincii Ifugao.
10
Z 500 druh Druhé nejhlubší místo v oceánu se nachází na Filipínách. Naměřili tam hloubku 10 497 metrů a nazývá se Mindanajská nebo filipínský příkop.ov koralov, ktoré sú známe na celom svete, 488 môžeme nájsť vo vodách Filipín
Byly informace na této stránce užitečné?