Skip to main content

Levné letenky Siargao

Akční letenky

Zajímavosti o

Jeden z nejkrásnějších ostrovů Filipín a určitě i jeden z důvodů, pro které se budete chtít vrátit na Filipíny. Má tvar slzy, nachází se na jihovýchodě souostroví a s rozlohou 437 km2 ho řadíme mezi ty menší ostrůvky. Siargao můžeme klidně nazývat i malý ostrov velkých zážitků.

Proč je tak opěvován? Je to stále jedno z mála míst, které masový turismus zcela nezasáhl - a pokud ano, tak určitě ne v takové podobě, jak je tomu na některých dalších filipínských ostrovech. Takže, pokud milujete surf, kite, vodní sporty, velké vlny a dobrodružství, těžko budete hledat lepší místo v jihovýchodní Asii, než ostrov Siargao.

Levné letenky na ostrov Siargao lze rezervovat díky nízkonákladovým společnostem létajícím v rámci jihovýchodní Asie. Nejprve potřebujete levnou letenku na Filipíny z Prahy, Vídně (EVA Air, Emirates) či Budapešti (Air China). Z hlavního města Filipín, Manily, pak létá společnost Air Asia, případně z ostrova Cebu létá také přímá linka na Siargao (Cebu Pacific).

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Filipínach

Víza na Filipíny

Podmínkou vstupu do země je platnost pasu nejméně 6 měsíců po plánovaném odchodu ze země a zpáteční letenka, resp. letenka do následující destinace, vstup do země bez víz, pokud pobyt nepřekročí 30 dnů, ČR má s Filipínami uzavřenou dohodu o bezvízovém styku pro držitele diplomatických a služebních pasů.

Počasí na Filipínách

Za hlavní sezónu se považuje období mezi prosincem až dubnem. Pro většinu země je to období sucha. Mnoho resortů ceny až ztrojnásobí v období kolem Nového roku a před Velikonocemi. Od května do listopadu zažijete stoupající teploty předznamenávajícího příchod období dešťů okolo Manily i jinde.

CEBU Počasí

Ceny na Filipínach

Na Filipínách se jako měna používá filipínské peso (filipínsky: piso). Jeho mezinárodní zkratkou je PHP. Jedno peso = 100 sentima (sentimos). Běžně jsou k dispozici mince 1, 5, 10, 25 centavos a 1,2 a 5 pesos. Bankovky pak mají hodnotu 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 pesos.

Cizí měny se v běžném maloobchodním, ale i velkoobchodním platebním styku, nepoužívají. Doporučenými a dlouhodobě uznávanými měnami v mezinárodním obchodním a platebním styku jsou americké dolaru a japonské jeny.

Spolehlivé směnárny hledejte zejména ve velkých obchodních centrech. Banky používají větší srážku za své služby a v hotelích bývá kurz stejně nepříznivý. Proto se doporučuje vyměňovat peníze ve směnárnách, jen pozor na podvodníky a falešné bankovky. Platební a kreditní karty jsou běžným platebním prostředkem.

Hledáte hotel na Filipínách? V obrovské nabídce se můžete snadno ztratit. Ceny hotelů se pohybují od 100 do 300 USD. Samozřejmě někteří turisté, kteří chtějí ušetřit a nevadí jim horší než hotelová "kvalita", mohou využít i levnější hotely, kde se ceny za pokoj pohybují okolo 30 USD. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme tak učinit hned u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas Filipíny

Na Filipínach je o 7 hodin více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou na Filipíny

Povinné není žádné očkování. Při cestování se doporučuje očkování proti žloutence. Riziko malárie je v turistických oblastech Filipín (Manila, Boracay, Mindoro) relativně malé, profylaxe antimalariky je na individuálním zvážení každého cestovatele.

Tipy, co vidět na Filipínách

10 faktů o Filipínach

1
Filipíny jsou bývalou kolonií Španělska.
2
Anglicky zde umí téměř každý - i maličké děti již ovládají základy a dokonce i 80 leté babičky si s Vámi bez problémů v angličtině popovídají.
3
Filipíny tvoří 7 107 ostrovů, z tohoto počtu je 2 000 neobydlených a 2 500 nemá ani pojmenování.
4
Největší perla na světě byla nalezena nedaleko ostrova Palawan v roce 1934.
5
Z 500 druhů korálů, které jsou známé na celém světě, 488 můžeme najít ve vodách Filipín.
6
Hlavním jazykem je tzv. "Tagalog" čili filipínský jazyk, avšak na každém ostrově mají ještě kopec dalších vlastních dialektů.
7
Filipínská kuchyně je především o pokrmech z rýže - rýži jedí na snídani, oběd i večeři.
8
Lidoví léčitelé jsou na Filipínách běžný zjev. Jejich výskyt je patrný hlavně v chudých částech země, kde placená zdravotní péče je pro většinu lidí téměř nedostupná.
9
Na tisíce letech starých terasách se pěstuje více než 100 druhů rýže. Nejznámější jsou rýžové terasy v Banaue v provincii Ifugao.
10
Z 500 druh Druhé nejhlubší místo v oceánu se nachází na Filipínách. Naměřili tam hloubku 10 497 metrů a nazývá se Mindanajská nebo filipínský příkop.ov koralov, ktoré sú známe na celom svete, 488 môžeme nájsť vo vodách Filipín
Byly informace na této stránce užitečné?