Skip to main content

Levné letenky Kambodža

Kambodža - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Kambodže

Zajímavosti o Kambodži

Hledáte levnou letenku do Siem Reap v Kambodži? Výhodné ubytování v hotelu nebo apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut, pojistit se před cestou, ale nabízíme i kompletní dovolenou v Kambodži.

Dech beroucí a exotická země, která si vás získá ohromnou přírodní scenérií, bouřlivou historií a dokonalými plážemi. Jak jste se již z nadpisu mohli dozvědět, řeč je o Kambodži. Země Khmerů, která ještě stále není tak přeplněná turisty jako například Thajsko či Vietnam, je výbornou kombinací laciné dovolené spojené s poznáváním neznáma a nádherných pláží.

Země, kterou v sedmdesátých letech téměř zdecimoval jeden z nejkrutějších diktátorských režimů na světě se již ze své temné minulosti pomalu vzpamatovává a nastupuje na cestu kapitalismu. I proto lze v hlavním městě Phnom Penh vidět kontrasty, které jsou v Asii absolutně běžné. Na jedné straně luxusní hotely a nejnovější automobily, na druhé straně chudé a přeplněné ulice. Ale žádný strach, z pohledu bezpečnosti se nemusíte vůbec bát. Na místech, kde je frekventovanější pohyb lidí si jen třeba dát pozor na kapesní zloděje a pak ještě nedávat dětem na ulici peníze - budete mít velký problém se jich zbavit .

Pokud půjdete do Kambodže, neudělejte stejnou chybu, kterou dělá přibližně 90% lidí. Většina turistů totiž chodí jen do světoznámého chrámového komplexu Angkor Wat, který se nachází na severozápadě země a pouze malá část lidí jde na jih. Proč byste tam měli jít? Například i proto, že má přibližně 430 kilometrů pobřeží a krása místních pláží se dostala i do měřítka National Geographic a magazínu Forbes, který mezi top 22 asijských pláží zařadil právě tři z Kambodže. Doporučujeme pronajmout si skútr a navštívit jich co nejvíce!

Siem Reap je zřejmě nejrušnější město Kambodže. Jak z jeho návštěvy vymačkat co nejvíce? Platí, že doprava je velmi levná a turisté hojně využívají zejména tuk-tuky. Pokud se však chcete dostat do symbiózy s místními a vidět skutečný život domácích, doporučujeme půjčit si kolo se zámkem a přesouvat se menšími, méně zaplněnými uličkami. Půjčení stojí málo a už po jedné jízdě toho uvidíte mnohem více, než tradičními motorovými dopravními prostředky.

Angkor Wat v překladu znamená městský chrám. Jde o největší a zároveň jediné náboženské centrum Asie. Nejdříve bylo zasvěcené hinduismu, později buddhistickému náboženství. Postavené v 12. století pro krále Súrjavarmana II., kterému sloužilo jako jeho chrám i hlavní město. V khmérském stavebním stylu se vyjímá jako symbol Kambodže, je dokonce součástí i její vlajky. Obklopený vodním příkopem, v zajetí obrovských kořenových systémů nechá každého svého návštěvníka v němém úžasu.

V okolí jezera Tonle Sap a města Siem Reap je podobných chrámových komplexů mnohem více. Angkor Wat ale všechny převyšuje - nejen tím, jak je obrovský, ale především zachovalostí. Široký vodní příkop, který ho obklopuje, nedovolil okolní džungli, aby ho pohltila jako třeba nedaleký Ta Phrom.

Kambodža je jednou z nejnavštěvovanějších destinací jihovýchodní Asie. To dobře vědí i cestující z Čech, pro které je stále oblíbenější destinací. Levné letenky do Kambodže můžete rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat společností Austrian Airlines (codeshare Bangkok Airways) a dvěma přestupy s aerolinkami Qatar Airways, Turkish Airlines, SWISS či Emirates. Průměrná délka letu do Siem Reap je 16 hodin.

Více Zobrazit méně

TOP města v Kambodži

Phnom Penh

Dych vyrážajúca a exotická krajina, ktorá si vás získa ohromnou prírodnou scenériou, búrlivou históriou a dokonalými plážami. Ako ste sa už z nadpisu mohli dozvedieť, reč je o Kambodži. Krajina Kmérov, ktorá ešte stále nie je tak preplnená turistami ako napríklad Thajsko či Vietnam, je výbornou kombináciou lacnej dovolenky spojenej so spoznávaním neznáma a nádherných pláží.

Krajina, ktorú v sedemdesiatych rokoch takmer zdecimoval jeden z najkrutejších diktátorských režimov na svete sa už zo svojej temnej minulosti pomaly spamätáva a nastupuje na cestu kapitalizmu. Aj preto môžete v hlavnom meste Phnom Penh vidieť kontrasty, ktoré sú v Ázii absolútne bežné. Na jednej strane luxusné hotely a najnovšie automobily, na druhej strane chudobné a preplnené ulice. Ale žiaden strach, z pohľadu bezpečnosti sa nemusíte vôbec báť.

Ak pôjdete do Kambodže, nespravte rovnakú chybu, ktorú robí približne 90% ľudí. Väčšina turistov totiž chodí len do svetoznámeho chrámového komplexu Angkor Wat, ktorý sa nachádza na severozápade krajiny a iba malá časť ľudí ide na juh. Prečo by ste tam mali ísť? Napríklad aj preto, že má približne 430 kilometrov pobrežia a krása miestnych pláží sa dostala aj do merítka National Geographic a magazínu Forbes, ktorý medzi top 22 ázijských pláží zaradil práve tri z Kambodže. Odporúčame prenajať si skúter a navštíviť ich čo najviac!

Kambodža je jednou z najnavštevovanejších destinácií Juhovýchodnej Ázie. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je čoraz obľúbenejšoou destináciou. Lacné letenky do Kambodže viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy.

Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami EVA Air, Thai Airways, Austrian Airlines, China Airlines a s dvoma prestupmi spoločnosťami Qatar Airways či Turkish airlines. Priemerná dĺžka letu do Phnom Penh je 16 hodín.

Siem Reap

Siem Reap je zrejme najrušnejšie mesto Kambodže. Často ho prezývajú Las Vegas Kambodže. Nepochybne je najnavštevovanejším mestom v krajine, keďže sa nachádza asi 6 km od slávneho chrámového komplexu Angkor Wat. Kambodžský turizmus naberá na obrátkach a ročne toto miesto navštívia milióny turistov. Neustále tu pribúdajú nové hotely, všade sú samé bary, reštaurácie, banky, trhy, je to akýmsi zázrakom krajiny. Zvyšok krajiny totiž vyzerá úplne inak.

Ako z návštevy Siem Reap vymačkať čo najviac? Platí, že doprava je veľmi lacná a turisti hojne využívajú najmä tuk-tuky. Ak sa však chcete dostať do symbiózy s miestnymi a vidieť skutočný život domácich, odporúčame požičať si bicykel so zámkom a presúvať sa menšími, menej zaplnenými uličkami. Požičanie stojí málo a už po jednej jazde toho uvidíte omnoho viac, ako tradičnými motorovými dopravnými prostriedkami.

Lacné letenky do Siem Reap viete rezervovať aj z našich končín. Lietajú sem špičkové letecké spoločnosti ako napríklad Thai Airways. Priamy let do Siem Reap z okolitých letísk neexistuje.

Sihanoukville

Malé mestečko s nádhernými plážami je azda jedinou známou pobrežnou destináciou Kambodže. Je tiež veľmi príjemnou zastávkou na ceste do Thajska cez Koh Kong a Sihanoukville je zároveň skvelý východiskový bod pre návštevu ostrova Koh Rong.

Pláže Sihanoukville sú úchvatné a hlavne takmer ľudoprázdne. Pláže sú tu celkom štyri - Ochheuteal, Sokha, Independence a Victory. V Sihanoukville je však aj prístav, takže si dovolenku naplánujte niekde ďalej od tohto miesta. Zo Sihanoukville je to tiež veľmi blízko do Národného parku Ream.

Skorší názov mesta je Kompong Som. Mesto dostalo názov podľa niekdajšieho kráľa Norodoma Sihanouka.

Lacné letenky do Sihanoukville viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Sihanoukville z našich končín síce neexistuje, avšak dostanete sa sem pomerne komfortne s jedným, prípadne dvomi prestupmi. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Austrian Airlines, THAI Airways, Qatar Airawys, Emirates alebo China Airlines. V blízkosti Sihanoukville stojí medzinárodné letisko.

Koh Rong

Možno nie tak známy ostrov, avšak určite by ste ho pri návšteve Kambodže nemali vynechať. Prečo? Koh Rong je veľmi exotický a stále veľmi pokojný. Tamojšie pláže vás očaria svojou bielym pieskom a čistou vodou.

Ako sa dostať na Koh Rong? Je to veľmi jednoduché. Stačí sa dopraviť letecky do mesta Sihanoukville a odtiaľ ďalej pokračovať rýchloloďou. Stojí to približne 20 amerických dolárov a trvá to približne 30 minút.

Väčšina ubytovaní je situovaných priamo na pláži, čo vás určite poteší. Ceny ubytovania na Koh Rong sú mierne vyššie, ako býva zvykom v Kambodži, no vykompenzujete si to na strave, ktorá je tu naopak veľmi lacná. Prenajmite si skúter, prípadne zaplaťte lodné taxi a prejdite si celý ostrov, stojí to za to.

Užitečné info o Kambodži

Víza do Kambodže

Víza se kupují přímo po příletu na místě. Potřebujete k nim pas s platností minimálně půl roku od ukončení pobytu, 30 amerických dolarů (680 Kč)a jednu pasovou fotografii.

Počasí v Kambodži

Kambodža je poměrně blízko rovníku, což znamená, že je celoročně velmi atraktivní z pohledu teploty vzduchu a vody. Hlavní sezóna jihovýchodní Asie obecně začíná v polovině listopadu a končí posledním březnovým týdnem. Duben a květen se vyznačuje větším výskytem srážek, ale roste i teplota vzduchu. Letní měsíce přinášejí vysoké teploty vzduchu, ale i krátké a intenzivní deště. Čím blíže jsou zimní měsíce, tím je klidnější i počasí a přibývá i turistů.

Kambodža Počasí

Ceny v Kambodži

V Kambodži lze používat dvě měny. Khmerské riel a americký dolar. 1 dolar je v přepočtu asi 4000 rielů.

5 eur (130 Kč) za noc? Pokud se rozhodnete ubytovat v guesthouse, není to žádný problém. Hledáte hotel v Kambodži? Na stránce hotely.pelikan.cz najdete nabídky na nejvýhodnější ubytování v hostelech, hotelech, apartmánech a jiných typech ubytování. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo tam. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Kambodži

Povinné není žádné očkování, při cestování se doporučuje očkování proti žloutence.

Aktuální čas v Kambodži

V Kambodži je o 6 hodin více než v Čechách.

Tipy, co vidět v Kambodži

10 faktů o Kambodži

1
Chrám Angkor Wat byl postaven z většího množství stavebního materiálu jako všechny egyptské pyramidy dohromady a jeho rozloha v dobách největší slávy přesahovala dnešní rozlohu Paříže.
2
Na tradiční kuchyni si třeba v Kambodži dávat pozor. Je totiž od té evropské diametrálně odlišná. Mezi tradiční pochoutky patří například smažené tarantule, žáby či mláďata krokodýlů.
3
Kambodža už dávno ví, že divoká zvířata do cirkusu nepatří. Důkazem je Phare Cirkus, který spojuje talentované mladé umělce z oblasti akrobacie, divadla, tance a hudby.
4
Kambodžský nový rok je národní svátek, který nespadá to těch dat, jako jsou běžné v jiných zemích světa. Nový rok se v Kambodži slaví povětšinou 13. nebo 14. dubna.
5
Oslava narozenin v Kambodži není žádnou výjimečnou událostí. Popravdě řečeno v kultuře této země se narozeniny vůbec neslaví.
6
"Pán temnot", jak Pol Pota přezdívali, vyvraždil během své diktatury třetinu Kambodžské populace.
7
Jako každá kultura, i ta kambodžská má svá etická pravidla a normy. Zatímco v západním světě se za urážlivé považuje gesto vystrčeného prostředníka, v Kambodži je najneslušnejšie ťukat si prstem do dlaně.
8
Přes svůj postoj ke zvířatům, Kambodža patří k zemím s nejvyšší mírou deforestace a to v průměru 2000 km² lesa za rok.
9
Kambodža měnila svůj název při každé změně vedení státu. Od roku 1993 se však název dosud nezměnil a Kambodža je tak dodnes Kambodžským královstvím.
10
Jak vypadá kambodžská dálnice? Může to být klidně i prašná cesta.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)