Skip to main content

Levné letenky Kambodža

Akční letenky do Kambodže

Zajímavosti o Kambodži

Hledáte levnou letenku do Siem Reap v Kambodži? Výhodné ubytování v hotelu nebo apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut, pojistit se před cestou, ale nabízíme i kompletní dovolenou v Kambodži.

Dech beroucí a exotická země, která si vás získá ohromnou přírodní scenérií, bouřlivou historií a dokonalými plážemi. Jak jste se již z nadpisu mohli dozvědět, řeč je o Kambodži. Země Khmerů, která ještě stále není tak přeplněná turisty jako například Thajsko či Vietnam, je výbornou kombinací laciné dovolené spojené s poznáváním neznáma a nádherných pláží.

Země, kterou v sedmdesátých letech téměř zdecimoval jeden z nejkrutějších diktátorských režimů na světě se již ze své temné minulosti pomalu vzpamatovává a nastupuje na cestu kapitalismu. I proto lze v hlavním městě Phnom Penh vidět kontrasty, které jsou v Asii absolutně běžné. Na jedné straně luxusní hotely a nejnovější automobily, na druhé straně chudé a přeplněné ulice. Ale žádný strach, z pohledu bezpečnosti se nemusíte vůbec bát. Na místech, kde je frekventovanější pohyb lidí si jen třeba dát pozor na kapesní zloděje a pak ještě nedávat dětem na ulici peníze - budete mít velký problém se jich zbavit .

Pokud půjdete do Kambodže, neudělejte stejnou chybu, kterou dělá přibližně 90% lidí. Většina turistů totiž chodí jen do světoznámého chrámového komplexu Angkor Wat, který se nachází na severozápadě země a pouze malá část lidí jde na jih. Proč byste tam měli jít? Například i proto, že má přibližně 430 kilometrů pobřeží a krása místních pláží se dostala i do měřítka National Geographic a magazínu Forbes, který mezi top 22 asijských pláží zařadil právě tři z Kambodže. Doporučujeme pronajmout si skútr a navštívit jich co nejvíce!

Siem Reap je zřejmě nejrušnější město Kambodže. Jak z jeho návštěvy vymačkat co nejvíce? Platí, že doprava je velmi levná a turisté hojně využívají zejména tuk-tuky. Pokud se však chcete dostat do symbiózy s místními a vidět skutečný život domácích, doporučujeme půjčit si kolo se zámkem a přesouvat se menšími, méně zaplněnými uličkami. Půjčení stojí málo a už po jedné jízdě toho uvidíte mnohem více, než tradičními motorovými dopravními prostředky.

Angkor Wat v překladu znamená městský chrám. Jde o největší a zároveň jediné náboženské centrum Asie. Nejdříve bylo zasvěcené hinduismu, později buddhistickému náboženství. Postavené v 12. století pro krále Súrjavarmana II., kterému sloužilo jako jeho chrám i hlavní město. V khmérském stavebním stylu se vyjímá jako symbol Kambodže, je dokonce součástí i její vlajky. Obklopený vodním příkopem, v zajetí obrovských kořenových systémů nechá každého svého návštěvníka v němém úžasu.

V okolí jezera Tonle Sap a města Siem Reap je podobných chrámových komplexů mnohem více. Angkor Wat ale všechny převyšuje - nejen tím, jak je obrovský, ale především zachovalostí. Široký vodní příkop, který ho obklopuje, nedovolil okolní džungli, aby ho pohltila jako třeba nedaleký Ta Phrom.

Kambodža je jednou z nejnavštěvovanějších destinací jihovýchodní Asie. To dobře vědí i cestující z Čech, pro které je stále oblíbenější destinací. Levné letenky do Kambodže můžete rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat společností Austrian Airlines (codeshare Bangkok Airways) a dvěma přestupy s aerolinkami Qatar Airways, Turkish Airlines, SWISS či Emirates. Průměrná délka letu do Siem Reap je 16 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kambodži

Víza do Kambodže

Víza se kupují přímo po příletu na místě. Potřebujete k nim pas s platností minimálně půl roku od ukončení pobytu, 30 amerických dolarů (680 Kč)a jednu pasovou fotografii.

Počasí v Kambodži

Kambodža je poměrně blízko rovníku, což znamená, že je celoročně velmi atraktivní z pohledu teploty vzduchu a vody. Hlavní sezóna jihovýchodní Asie obecně začíná v polovině listopadu a končí posledním březnovým týdnem. Duben a květen se vyznačuje větším výskytem srážek, ale roste i teplota vzduchu. Letní měsíce přinášejí vysoké teploty vzduchu, ale i krátké a intenzivní deště. Čím blíže jsou zimní měsíce, tím je klidnější i počasí a přibývá i turistů.

Kambodža Počasí

Ceny v Kambodži

V Kambodži lze používat dvě měny. Khmerské riel a americký dolar. 1 dolar je v přepočtu asi 4000 rielů.

5 eur (130 Kč) za noc? Pokud se rozhodnete ubytovat v guesthouse, není to žádný problém. Hledáte hotel v Kambodži? Na stránce hotely.pelikan.cz najdete nabídky na nejvýhodnější ubytování v hostelech, hotelech, apartmánech a jiných typech ubytování. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo tam. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Kambodži

Povinné není žádné očkování, při cestování se doporučuje očkování proti žloutence.

Aktuální čas v Kambodži

V Kambodži je o 6 hodin více než v Čechách.

10 faktů o Kambodži

1
Chrám Angkor Wat byl postaven z většího množství stavebního materiálu jako všechny egyptské pyramidy dohromady a jeho rozloha v dobách největší slávy přesahovala dnešní rozlohu Paříže.
2
Na tradiční kuchyni si třeba v Kambodži dávat pozor. Je totiž od té evropské diametrálně odlišná. Mezi tradiční pochoutky patří například smažené tarantule, žáby či mláďata krokodýlů.
3
Kambodža už dávno ví, že divoká zvířata do cirkusu nepatří. Důkazem je Phare Cirkus, který spojuje talentované mladé umělce z oblasti akrobacie, divadla, tance a hudby.
4
Kambodžský nový rok je národní svátek, který nespadá to těch dat, jako jsou běžné v jiných zemích světa. Nový rok se v Kambodži slaví povětšinou 13. nebo 14. dubna.
5
Oslava narozenin v Kambodži není žádnou výjimečnou událostí. Popravdě řečeno v kultuře této země se narozeniny vůbec neslaví.
6
"Pán temnot", jak Pol Pota přezdívali, vyvraždil během své diktatury třetinu Kambodžské populace.
7
Jako každá kultura, i ta kambodžská má svá etická pravidla a normy. Zatímco v západním světě se za urážlivé považuje gesto vystrčeného prostředníka, v Kambodži je najneslušnejšie ťukat si prstem do dlaně.
8
Přes svůj postoj ke zvířatům, Kambodža patří k zemím s nejvyšší mírou deforestace a to v průměru 2000 km² lesa za rok.
9
Kambodža měnila svůj název při každé změně vedení státu. Od roku 1993 se však název dosud nezměnil a Kambodža je tak dodnes Kambodžským královstvím.
10
Jak vypadá kambodžská dálnice? Může to být klidně i prašná cesta.
Byly informace na této stránce užitečné?