Skip to main content

Levné letenky Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Spojených Arabských Emirátů

Zajímavosti o Spojených Arabských Emirátech

Emiráty jsou mimořádně oblíbenou exotickou destinací pro české turisty. Dubaj, Abu Dhabi, Ras Al-Khaimah, Sharjah a Fujairah. Levné letenky do Spojených Arabských Emirátů lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let trvá přibližně pět a půl hodiny. Češi létají do Emirátů nejraději s leteckými společnostmi Emirates, Turkish Airlines, Royal Jordanian, SmartWings - ale i nízkonákladovými aerolinkami Flydubai a Wizzair.

Hlavní mezinárodní letiště v Dubaji se nachází bezprostředně v blízkosti města a je výborně dostupné. Právě dostupnost, luxusní pláže a množství atrakcí dělají dovolenou v Dubaji stále populárnější.

Více Zobrazit méně

TOP města ve Spojených Arabských Emirátech

Dubaj

Dubaj. Už jen při vyslovení názvu tohoto města se nám ihned vybaví luxusní obchody, velkolepé mrakodrapy, přepychové hotely a tropické teploty. Ve městě jakým je Dubaj, je prakticky nemožné se nudit. Je ideální destinací jak pro mladé cestovatele, tak i pro rodiny s dětmi.

Pokud se bojíte, že jediné co v Dubaji můžete dělat je procházet se ve stínu výškových budov, jste na omylu. Vyberte se na nádhernou pláž Jumeirah nebo si zalyžujte na zasněženém svahu v obchodním centru, zatímco venku panují tropické teploty.

Nepromrhejte ani chvilku volného času a pokračujte na místní trhy se zlatem nebo kořením nebo se vydejte za nákupy do nákupního centra Dubai Mall. Poznejte Dubaj z ptačí perspektivy a dopravte se na nejvyšší mrakodrap na světě Burj Khalifa s úžasným výhledem na Perský záliv.

Pokud vás zajímá ta více tradiční stránka Dubaje, rozhodně nevynechejte plavbu lodí v zátoce Dubai Creek.

Dovolená v Dubaji je mimořádně oblíbená mezi Čechy. Levné letenky do Dubaje můžete rezervovat zejména z Prahy či Vídně. Přímý let trvá přibližně pět a půl hodiny. Našinci létají do Dubaje nejraději s leteckými společnostmi Emirates - ale i nízkonákladovými aerolinkami Flydubai a Wizz Air.

Hlavní mezinárodní letiště v Dubaji se nachází bezprostředně v blízkosti města a je výborně dostupné. Použít však možná i vzdálenější mezinárodní letiště Al Maktoum, které je od centra vzdáleno přibližně 50 kilometrů.

Abú Zabí (Abu Dhabi)

V Dubaji jste již byli a toužíte poznat další krásku z Perského zálivu? Máme odpověď: Abú Dhabí. Najdete zde největší ručně tkaný koberec, nejrychlejší horskou dráhu na světě a nejmodernější budovy na světě. To všechno uprostřed pouště. Peníze městu rozhodně nechybí a je to cítit na každém kroku. Pokud chcete poznat kulturu Blízkého východu, Abu Dhabi je na to perfektní sto.

Nejbohatší emirát se nachází jen pár desítek kilometrů od Dubaje. Ve srovnání s gigantickým Dubajem však sobí mnohem klidnějším i cenově přijatelnějším dojmem.

Levné letenky do Abú Dhabí (Abu Dhabi) lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let z našich končin neexistuje. Avšak komfortně s jedním přestupem lze do Abú Dhabí cestovat zejména s aerolinkami Turkish Airlines, Pegasus, Etihad Airways, EgyptAir, KLM, Air France nebo British Airways.

Sharjah (Šardžá)

Sharjah, nebo česky Šardžá je třetím největším emirátem, má 1,1 milionu obyvatel a sousedí s megalomanskou Dubají. Nádherné místo, které roky stojí ve stínu slavnější Dubaje. Zatím co ostatní Emiráty mají jen jedno pobřeží, emirát Sharjah má jako jediný pobřeží v Perském i Ománský zálivu.

Kulturní centrum arabského světa, město Shajrah je hlavním městem emirátu Sharjah a je nesmírně bohaté na muzea nejrůznějšího druhu. Sharjah je považován za nejkonzervativnější a nejpřísnější emirát. Zákon zde určuje co si smíte a nesmíte obléci a přijat byl v roce 2001. Od té doby se velmi přísně kontroluje jeho dodržování a platí stejně pro domácí i turisty.

Na veřejnosti, ve veřejných budovách, ale i v obchodních centrech, je mužům zakázáno nosit krátké šortky, mít odhalenou hruď a nebo ramena. Většina hotelových resortů uplatňuje na pravidla oblékání výjimku. Levné letenky do destinace Sharjah rezervujete z Prahy a Vídně.

Přímý let do Emirátu Sharjah provozuje letecká společnost Air Arabia z Prahy a trvá šest hodin. Komfortně s jedním přestupem lze do Šardžá cestovat i s leteckou společností Turkish Airlines, EgyptAir a Austrian Airlines.

Užitečné info o Spojených Arabských Emirátech

Víza do SAE

Do SAE potřebujete pas. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Do SEA nebudete potřebovat víza, pokud váš pobyt nepřesáhne délku 90 dní, během jakéhokoliv období 180 dní

Počasí ve Spojených Arabských Emirátech

Pro SAE je typické velmi horké podnebí s mírnými až teplými zimami a horkými léty s vysokou vlhkostí vzduchu. Horké léto trvá přibližně od dubna do listopadu a přináší teploty nad 30°C a od června do začátku září je známý teplotami nad 40°C. S narůstající teplotou se zvyšuje i vlhkost vzduchu. Srážek je zde však velmi málo. Ročně padne jen kolem 100mm.

Ceny v SAE

Národní měnou je Dirham a pohodlně ho zaměníte předem ve směnárně nebo přímo na místě.

Hledáte levné ubytování ve Spojených Arabských Emirátech? Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Veřejná doprava ve městě je řešena velmi dobře. Prostřednictvím rychlovlaku se můžete dopravit i ze vzdálenějších koutů města prakticky kamkoli. Dalším oblíbeným způsobem přepravy je taxi nebo Uber. Cenu si s taxíky vždy dohodněte před zahájením jízdy.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí Dubaje, Abú Dhabí či celé Emiráty, auto si můžete rezervovat i přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do SAE

V rámci běžné turistické návštěvy emirátů není povinné žádné očkování. Jelikož Česká republika nemá s Emiráty dohodu o bezplatné zdravotní péče, doporučuje se předem uzavřít cestovní pojištění, které by pokrylo případné náklady.

Možná zdravotní rizika konzultujte se svým lékařem nebo v našich nemocnicích na odděleních cizokrajných nemocí.

Aktuální čas v SAE

V Spojených Arabských Emirátech je o dvě hodiny více jako na v České republice.

Tipy, co vidět v Emirátech

10 zajímavostí o SEA

1
Šestá nejbohatší země na světě se skládá ze sedmi emirátů - Abú Dhabí, Dubaj, Šardžá, Umm al- Kuvajn, Fudžajra, Adžmán a Rás al-Chajmá
2
Všichni občané emirátů mají bezplatnou lékařskou péči a právo na bezplatné vzdělání včetně vysoké školy
3
V Dubaji je i největší nákupní centrum na světě, The Dubai Mall
4
V roce 1991 byl v Dubaji 1 mrakodrap, dnes jich tam je více než 400
5
Emiráty mají nejvyšší budovu na světě - Burj Khalifa. Tyčí se do výšky 828 metrů a stála 1,5 miliardy dolarů
6
Místní obyvatelé tvoří méně než 20% populace celých Emirátů
7
V Dubaji vám vláda platí za hubnutí. Za každé kilo, které shodíte, vám vláda dá 2 gramy zlata
8
Nezaměstnanost v Emirátech dosahuje zanedbatelného čísla. Téměř všichni lidé mají práci, případně jsou ve státních orgánech, soudnictví nebo jsou členy představenstva ekonomických a finančních organizací
9
Na celém světě se nachází dohromady 15 automatů na zlato. V Emirátech najdete 3
10
Dubajská policie vlastní auta jako Lamborghini, Ferrari a Bentley. Ty však slouží výhradně jen na reprezentační účely
Byly informace na této stránce užitečné?