Skip to main content

Dovolená Dubaj 2021

dní

Nejpopulárnější dovolené ve Spojených Arabských Emirátech

Nenašli jste dovolenou snů?
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s jedničkou na trhu
Jsme na trhu již 15 let a ve světě cestování víme přesně jak na to. Pomůžeme vám s dovolenou, letenkami, pojištěním, pronájmem auta a dalším.

FAQ - Často kladené otázky

Jsou zobrazené ceny dovolené ve Spojených Arabských Emirátech konečné?

Ceny všech nabídek ve Spojených Arabských Emirátech na stránce pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Ceny neobsahují jen volitelné služby (např. cestovní pojištění ve Spojených Arabských Emirátech) nebo poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu) nebo poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a tak dále.

Co ve Spojených Arabských Emirátech znamená označení hotelů Adults only?

Adults only jsou hotely ve Spojených Arabských Emirátech, které jsou určeny pouze pro dospělé osoby resp. osoby od určitého věku a to nejen ve Spojených Arabských Emirátech (např od 14, 16, nebo 18 let). Tyto hotely a resorty neakceptují rodiny s dětmi a jsou vhodné zejména pro páry a lidi, kteří vyhledávají klidnou atmosféru hotelu.

Jaký je postup ve Spojených Arabských Emirátech v případě, že mám zájem o více než 1 pokoj?

Většina rezervačních systémů ve Spojených Arabských Emirátech funguje na principu individuálních rezervací a zadaný počet osob umisťují do 1 společného pokoje. V případě zájmu o pobyt pro více osob a více než 1 pokoj nás však stačí kontaktovat a my za vás vše vyřídíme.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefon: 02/321 66 321

Je možné za pobyt ve Spojených Arabských Emirátech uhradit zálohu a zbytek uhradit později?

V případě zájmu o zálohovou úhradu dovolené ve Spojených Arabských Emirátech nás prosím kontaktujte emailem na pobyty@pelikan.sk nebo telefonicky 02/321 66 321 případně uveďte tento požadavek v poznámce rezervace.

Rádi Vám prověříme jestli touroperátor vybrané dovolené ve Spojených Arabských Emirátech umožňuje zálohovou úhradu a budeme Vás informovat o podmínkách a splatnosti zbývající části. Touroperátoři většinou umožňují zálohovou úhradu pro pobyty s nástupem o více než cca 30-60 dní, ale zároveň to závisí i na jiných faktorech jako je např. typ letenek apod. Výše zálohové úhrady ve Spojených Arabských Emirátech se může pohybovat u některých CK už od 10%, ale obvykle je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkem do cca 35 dní před odjezdem.

Jaký je postup po úhradě?

Po obdržení oznámení z banky do CK Pelikán o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdřívě vědět.

V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci a vystavení.

V případě, že bude minimálně jeden z produkt či služeb v objednávce stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici. Pokud by Vám žádná z nabízených možností nebo alternativ pobytu ve Spojených Arabských Emirátech nevyhovovala, uhrazenou částku Vám budeme obratem refundovat na Váš účet nebo přímo na Vaši platební kartu (podle způsobu vaší úhrady).

Co když mám zájem o jiný typ stravy, jiný počet osob, nebo jiný termín než je na stránce?

V případě zájmu o jiný typ stravování, jiný počet osob, nebo jiný termín ve Spojených Arabských Emirátech nás stačí kontaktovat telefonicky nebo emailem a rádi Vám prověříme dostupnost a připravíme nabídku přesně podle Vašich požadavků a preferencí.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefon: 02/321 66 321

Co znamená označení pokoje "Cenově zvýhodněná / Economy" v Spojených Arabských Emirátech?

Tento typ pokojů ve Spojených Arabských Emirátech bývá označován také jako "Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp" apod. Jde o pokoje ve Spojených Arabských Emirátech, které jsou cenově zvýhodněné a mohou (ale také nemusí) mít nějaký handicap. (Menší rozloha, horší poloha, výhled do provozní části hotelu, menší okno, bez balkonu, při výtahu, bez rekonstrukce apod). Jelikož rozdíl v ceně mezi takovým a standardním typem pokoje bývá ve Spojených Arabských Emirátech častokrát pár eur na osobu na celý pobyt, doporučujeme zvolit raději standardní typ pokoje. Rádi Vám pomůžeme s identifikací a výběrem vhodného typu ubytování.

Nenašli jste dovolenou vašich snů?
Řekněte nám o ní pár informací a my se ji pokusíme najít za vás!

Dovolená v Emirátech - proč si vybrat tuto destinaci?

Luxusní dovolená v Dubaji, Abú Dhabí či Šardžá? To je ta pravá exotická dovolená. Zde poznáte zcela odlišnou kulturu a životní styl. V Emirátech nenaleznete primárně historické památky, protože země zbohatla až v posledních 50 letech a to díky těžbě ropy, kterou od ní kupuje snad celý svět. Emiráty spíše nabízejí obří megaměsta, mrakodrapy a luxusní hotely. Aktuálně můžete během zájezdu v Dubaji najít nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa, který měří necelých 830 metrů. Na rok 2022 je ale naplánované dokončení nového mrakodrapu Dubai Creek Tower, který by měl být ještě vyšší a to asi o 100 metrů. Dovolená v Dubaji bude nezapomenutelným zážitkem.

Benzín levnější než voda

V měste také můžete obdivovat ceny pohonných hmot, protože benzín je zde aktuálně asi 4x levnější, než pitná voda (1 litr benzínu za cca 9 Kč). Na ulicích Dubaje poté uvidíte samá luxusní auta v čele s Lamborghini, Ferrari, Bugatti či Maserati. Nejhorší automobil, který pravdepodobně uvidíte, bude nějaký střední Mercedes či BMW z roku 2015 - a když jsme u těch vozidel, určitě si nezapomeňte pronajmout auto. Podívejte se na naše first minute i last minute nabídky, dovolenou v Dubaji si užijete na maximum.

Kdy jít na dovolenou do Dubaje?

Zájezd v Dubaji je dobrým nápadem prakticky během celého roku. Myslete ale na to, že během letních veder je v Dubaji někdy extrémní teplo, někdy přesahující až 40 °C. Takže pokud jste háklivý na vysoké teploty, doporučujeme spíše zájezd v zimních měsících, případně na jaře a podzim, kdy jsou teploty více než příjemné ve srovnání s teplotou v Česku.

 

Byly informace na této stránce užitečné?