Skip to main content

Levné letenky Afrika

Akční letenky

 

Afrika - kolébka lidstva

Zamysleli jste se někdy nad tím, že Afrika, jak ji většina z nás vnímá, vlastně neexistuje? Že neexistují Afričané, že Afrika nehladoví a že ne všichni jsou Masajové, nebo černé barvy pleti? Vždyť i zde padá sníh a dá se tu lyžovat, například v Keni. Je to snad nejrozmanitější kontinent na světě - je větší než USA, Kanada a Indie dohromady, a na 30 milionech kilometrech čtverečních se rozprostírá až 54 států a státečků spolu se svými devíti teritorii. Žije zde více než tři tisíce původních skupin obyvatel a téměř všechny z nich mají svůj vlastní jazyk. Zde se člověk, naši předkové, narodili. Afrika je kolébkou lidstva, z níž jsme před pěti až deseti miliony let spolu s našimi příbuznými, šimpanzi a gorilami, vystoupili a začali objevovat svět.

Zbořte své předsudky o Africe

Zavítejte na největší ostrov kontinentu - Madagaskar. Nebo se vydejte ke zdroji nejdelší řeky na světě - Nilu. Je na vás, ke kterému vás to zláká - Bílý Nil vytéká z Viktoriina jezera v Tanzanii, ten Modrý zase z Jezera Tana v Etiopii. Severní Africe dominuje suchá a nebezpečná Sahara či Maroko se svými trhy, zkuste je. Nebo se raději projděte Národním parkem Masai Mara v Keni, vyjděte na horu Kilimandžáro v Tanzanii, zdolejte Viktoriiny vodopády nebo mrakodrapy Kapského města. Našimi letenkami vás dostaneme kamkoli!

Nejoblíbenější destinace Afriky

Dlouhodobě je populární destinací pro Čechy Egypt. Ten vás uchvátí svou historií, možnostmi potápění se v Rudém moři a luxusními All-inclusive resorty v Hurghadě, zda v Sharm El Sheikhu. Poslední roky se do povědomí dostává i Maroko. Města jako Marrakesh, Tangier, Cassablanca a Agadir jsou vám zřejmě již známé. V Maroku si můžete dokonce užít i turistiku v pohoří Atlas.

Pokud se podíváme níže na mapu Afriky, narazíme na populární dovolenkové destinace Keňu a Tanzanii. V obou zemích si užijete kromě oddechu u moře i množství národních parků a krásné výhledy na Kilimandžáro - nejvyšší vrch Afriky. V Tanzanii všemi deseti doporučujeme dovolenou na Zanzibaru, který vás okouzlí jedněmi z nejkrásnějších pláží Indického oceánu.

Úplně na jihu Afriky najdeme Jihoafrickou republiku. V ní si můžete vychutnat například nejjižnější výběžek Afriky, či Kapské město a Johannesburg.

Afrika

Země v Africe

A
Alžírsko Angola
B
Benin Botswana Burkina Faso Burundi
C
Chad
D
Demokratická republika Kongo Džibuti
E
Egypt Eritrea Etiopie
G
Gabon Gambie Ghana Guinea Guinea Bissau
K
Kamerun Kapverdy Keňa Komorské ostrovy Kongo
L
Lesotho Libérie Lybie
M
Madagaskar Madagaskar Malawi Mali Maroko Mauricius Mauritánie Mayotte Mosambik
N
Namibie Niger Nigérie
P
Pobřeží slonoviny
R
Reunion Rovníková Guinea Rwanda
S
Senegal Seychely Sierra Leone Somálsko Středoafrická republika Súdán Svatá Helena Svatý Tomáš a Princův ostrov Svazijsko
T
Tanzanie Togo Tunisko
U
Uganda
Z
Zambie Zimbabwe

Top města Afriky

Byly informace na této stránce užitečné?