Skip to main content

Levné letenky USA

Akční letenky do Usa

Zajímavosti o Usa

Letenky do USA patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější letenky pro Česi, ale i Slováky. Mezi nejoblíbenější destinace v Americe patří dlouhodobě New York, Washington, Chicago, Lost Angeles, Florida, či San Francisco.

USA toho ale nabízí mnohem víc. Nachází se zde množství překrásných národních parků, z nichž nejznámější je asi národní park Yellowstone.

Máte rádi dobrodružství? V tom případě si pořiďte letenky do USA na jednom konci země a let zpět si naplánujte z druhého konce. Na přesun určitě popřemýšlejte nad půjčením si auta, díky čemuž získáte možnost poznat velkou část této obrovské a rozmanité krajiny. Při letu do USA nezapomeňte na víza, které je pro Čechy jednoduché získat.

Do USA se z Česka nejjednodušeji dostaneme lety z Prahy, z Vídně, případně z Budapešti. Často však třeba počítat s alespoň jedním přestupem v některé z dalších evropských letišť. Délka letu do USA, pokud jde o přímý let, se pohybuje okolo 10 hodin.

Hledáte levné letenky do Ameriky? Chcete zažít New York, Chicago, Miami, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas nebo Washington? Rezervujte levně a rychle přes Pelikan.cz. Máme pro vás tipy na ubytování v hotelu, apartmánu, pronájem auta či pojištění.

Více Zobrazit méně

Top mestá v Usa

San Francisco

San Francisco se nachází na západním pobřeží Spojených států, je propletené klikatými uličkami a pozemními lanovkami, které představují jedinou pohyblivou historickou památku v USA. Se svými téměř 800 000 obyvateli patří mezi nejlidnatější, ale i nejhustěji obydlená města v USA. Američtí obyvatelé se zde původně usadili přibližně před 10 000 lety. V roce 1906 otřáslo základy města tak silné zemětřesení, že zničilo téměř tři čtvrtiny města.

Později se město revitalizovalo a v druhé polovině 20. století přilákalo velké množství malířů, spisovatelů, hippies a muzikantů. V současnosti je San Francisco považováno za město boháčů a doplňuje tak spolu s Londýnem, Moskvou a New Yorkem žebříček měst s největším počtem miliardářů.

San Francisco je díky své poloze důležitou dopravní křižovatkou a hlavní námořní centrálou severní Kalifornie. Nerovný terén a více než padesát kopců. Důvodem této charakteristiky města je jeho poloha na zlomu San Andreas.

San Francisco je stále více oblíbená destinace i u Čechů. Levné letenky do San Francisca, ale i celé Kalifornie nejčastěji koupíte z Prahy, nebo Vídně. Průměrná délka letu je přibližně čtrnáct hodin obvykle s jedním přestupem, případně dvěma Velmi pohodlně však můžete letět do San Francisca se společnostmi Austrian Airlines, KLM, Delta, SWISS, Air France či Air Canada.

Chicago

Chicago, známé také pod přezdívkami Větrné město či Druhé město, nikdy nehrálo druhé housle. Je jedním z nejvlivnějších měst světa, ze kterého vzešlo množství vynálezů a slavných osobností.

Chicago, jak ho známe dnes, zformoval požár, který v roce 1871 zničil třetinu města. Chicago však povstalo z popela, který nahradil první mrakodrapy planety. Metropole nedaleko Michiganského jezera diktuje dodnes trendy v architektuře, umění a kulinářství. S mrakodrapovým centrem města Loop, 109 muzei a 267 michelinskými restauracemi je Chicago světovým lídrem, který ročně navštíví miliony turistů.

Chicago stále více objevují i ​​Češi. Levné letenky do Chicaga nejčastěji koupíte z Prahy, či Vídně. Délka přímého letu je 10 a půl hodiny. Přímý let do Chicaga provozuje letecká společnost Austrian Airlines.

Levné lety však budou obvykle s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Chicaga společnostmi Air Berlin, Air France, United Airlines a Lufthansa. Z našich končin se do Chicaga nejčastěji létá na letiště O'Hare International Airport, které je vzdáleno 27 km od města.

Miami

Miami se nachází na jihovýchodním cípu státu Florida v USA. Proslulé bílé pláže Miami Beach a vody zaplněné jachtami v zálivu Biscayne Bay jsou přímo stvořené pro ideální odpočinek.

Luxusní část South Beach ohromuje stylovými Art Deco budovami a těmi nejlepšími kluby Severní Ameriky. Říká se, že toto místo je skvělé pro pozorování hvězd, to ale v klubech a nikoli na obloze.

Historické budovy ve vzdálenějším Coral Gables či skvělá nákupní centra v Coconut Grove. V tomto městě si přijdou na své úplně všichni. Miami, vzdálené od Kuby vzdušnou čarou jen 531 kilometrů, pulzuje dynamickou kubánskou atmosférou. Obchody s doutníky a kávou na Calle Ocho v Little Havana a všudypřítomná černá fazole jasně demonstrují, proč se toto město nazývá také "Hlavní město Latinské Ameriky."

Miami začínají pomalu objevovat i našinci. Levné letenky do Miami nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Délka letu je minimálně třináct hodin, obvykle však bude let podstatně delší. Běžný je jeden nebo dva přestupy, často v New Yorku. Češi nejčastěji létají do Miami společnostmi Lufthansa, Air France, United Airlines, Swiss International Air Lines, a Turkish Airlines. Z Evropy se do Miami nejčastěji létá na letiště Miami International Airport (MIA). Doporučujeme také půjčit si auto.

Los Angeles

Los Angeles je největším městem Kalifornie a po New Yorku druhým největším městem USA. Metropole známá také jako město andělů již přes století diktuje trendy světovému showbyznysu. I díky krásnému počasí zde našlo domov množství celebrit, které při troše štěstí můžete potkatv barech na Sunset Boulevard.

Samotné Los Angeles má 4 miliony obyvatel a je tvořeno mnoha městskými částmi. Nejslavnějšími jsou Hollywood, Downtown Los Angeles či Brentwood. Nicméně, když se mluví o Los Angeles, častokrát se tím rozumí celý městský konglomerát 'Los Angeles County' rozpínající se v okruhu přes 100 kilometrů od centra Los Angeles. Konglomerát má kolem 11 milionů obyvatel a skládá se z více než 80 míst, z nichž nejznámější jsou (kromě Los Angeles City): Beverly Hills či West Hollywood. Pod konglomerát spadají i slavné Malibu, Long Beach a Santa Monica, které se pyšní vskutku nádhernými plážemi.

Přemýšlíte nad dovolenou v Los Angeles? Nejlevnější letenky do Los Angeles obvykle koupíte z Prahy nebo Vídně. Průměrná délka letu do Los Angeles je přibližně od 13 do 17 hodin s jedním přestupem, případně dvěma. Délka letu však může být výrazně delší v závislosti na letenkách. Přímý let do Los Angeles provozuje letecká společnost Austrian Airlines z Vídně a trvá 12 hodin.

Češi nejčastěji létají do Los Angeles společnostmi Air Berlin, British Airways, Lufthansa, Austrian Airlines, LOT a Turkish Airlines. Z našich končin se do Los Angeles létá na letiště Los Angeles International Airport LAX.

Další města
New York

New York je jedno z největších a nejnavštěvovanějších měst světa. Epicentrum moderního světového umění, hlavní město výhodných nákupů a gastronomické nebe. Má neobyčejnou atmosféru čtyřiadvacet hodin denně.

Možná i proto si vysloužilo přezdívku: Město, které nikdy nespí. New York je kosmopolitní, hlučný a plný mrakodrapů. Rozprostírá se v ústí řeky Hudson a tvoří ho 5 městských čtvrtí: velkolepý Manhattan, lidnatý Brooklyn, různorodý Queens, chudší Bronx a zapomenutý Staten Island.

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do New Yorku nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Průměrná délka letu je přibližně deset hodin obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Češi nejčastěji létají do New Yorku společnostmi Air France, American Airlines, British Airways, Lufthansa, Swiss International Air Lines a United Airlines. Z našich končin se do New Yorku nejčastěji létá na letiště JFK, případně na letiště Newark International Airport a nakonec i na LaGuardia.

Užitečné info o USA

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Jaké je počasí v USA?

Pro New York a východní pobřeží USA je typické vlhké klima. Zimy jsou zde studené, ale díky poloze města jsou zdejší teploty mírně vyšší než ve vnitrozemí. Léta jsou horká a suchá. Každé léto je v průměru v 18 až 25 dnech dosažena teplota 32 ° C. Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí léto, kdy i teplota moře dosahuje v průměru 23 ° C.

Na Floridě je hlavní sezónou období od prosince do února. Klima je teplá a suchá. Od června do října rostou teploty a více prší. Florida má vysoký výskyt hurikánů. Během jejich sezóny (červenec -Listopad) se doporučuje kontrolovat předpovědi Národního centra hurikánů.

Podnebí v oblasti Kalifornie je subtropické, slunečné a teplé s jemným oceánským vánkem v létě. Tato oblast se vyznačuje nízkým počtem srážek, má průměrně 325 slunečných dní v roce.

USA je rozlohou poměrně velké, ale i tak vám přinášíme rychlý náhled toho, jaké je aktuální počasi v New Yorku.

Read more
https://world-weather.info/forecast/usa/atlanta_1/

.ww-informers-box-854754{-webkit-animation-name:ww-informers54;animation-name:ww-informers54;-webkit-animation-duration:1.5s;animation-duration:1.5s;white-space:nowrap;overflow:hidden;-o-text-overflow:ellipsis;text-overflow:ellipsis;font-size:12px;font-family:Arial;line-height:18px;text-align:center}@-webkit-keyframes ww-informers54{0%,80%{opacity:0}100%{opacity:1}}@keyframes ww-informers54{0%,80%{opacity:0}100%{opacity:1}}

Jsou USA drahá země?

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v České republice i přímo v USA. Hledáte hotel či apartmán? Čím blíže k centru města, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Doporučujeme půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Převodník měn

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Letecké statistiky o Usa

  • Přímým letem do Usa létají letecké společnosti LOT Polish Airlines a další.

  • Přímým letem do Usa můžete letět z míst: Madrid, Budapešť.

  • Počet mezinárodních letišť v Usa: 3.

  • Nejoblíbenější města v Usa jsou: New York, Los Angeles, Miami, San Francisco, Las Vegas.

10 zajímavostí o USA

1
Americká vláda otrávila alkohol během prohibice - Zabila tak přes 10 000 lidí
2
25% Američanů věří v reinkarnaci.
3
Největší bankovka která byla kdy vytištěna měla hodnotu 10 000 dolarů.
4
Ve státě Kentucky je dodnes protizákonné nosit zmrzlinu v zadní kapse kalhot.
5
Jediný stát v USA, kde roste káva, je Havaj.
6
V nejužším bodě je od sebe USA a Rusko vzdálené jen 4 kilometry
7
Spojené státy nemají oficiální jazyk.
8
Pouze jeden stát USA sestává z jediné slabiky - a to stát Maine
9
Zábavní park Disneyland neprodává žvýkačky. Walt Disney nechtěl, aby návštěvníky parku znechutilo, kdyby šlápli na rozžvýkání žvýkačku.
10
Dolar lze rozměnit na mince 293 různými způsoby.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)