Skip to main content

Levné letenky Chicago

Usa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Chicaga

Zajímavosti o Chicagu

Chicago, známé také pod přezdívkami Větrné město či Druhé město, nikdy nehrálo druhé housle. Je jedním z nejvlivnějších měst světa, ze kterého vzešlo množství vynálezů a slavných osobností.

Chicago, jak ho známe dnes, zformoval požár, který v roce 1871 zničil třetinu města. Chicago však povstalo z popela, který nahradil první mrakodrapy planety. Metropole nedaleko Michiganského jezera diktuje dodnes trendy v architektuře, umění a kulinářství. S mrakodrapovým centrem města Loop, 109 muzei a 267 michelinskými restauracemi je Chicago světovým lídrem, který ročně navštíví miliony turistů.

Chicago stále více objevují i ​​Češi. Levné letenky do Chicaga nejčastěji koupíte z Prahy, či Vídně. Délka přímého letu je 10 a půl hodiny. Přímý let do Chicaga provozuje letecká společnost Austrian Airlines.

Levné lety však budou obvykle s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Chicaga společnostmi Air Berlin, Air France, United Airlines a Lufthansa. Z našich končin se do Chicaga nejčastěji létá na letiště O'Hare International Airport, které je vzdáleno 27 km od města.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Chicagu

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Počasí v Chicagu

Pro Chicago je typické teplé a vlhké léto. Zima je zde velmi studená a větrná, plná sněhu a ledu. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 23° C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnými -6° C. Kdy je tedy dovolená v Chicagu správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je začátek léta (květen-červen) a podzim (září-říjen), kdy teploty dosahují příjemných 12° C až 21° C. Začátek léta může být trochu deštivý, tak si nezapomeňte pro jistotu přibalit i deštník. Nejjasnější obloha bude na podzim.

Aktuální počasí v Chicagu

CHICAGO Počasí

Ceny v Chicagu

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v ČR. Hledáte hotel v Chicagu? čím blíže k byznys centru města Loop, tím je cena vyšší. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Veřejná doprava po městě je jednoduchá. Nejběžnějším způsobem přepravy jsou autobusy a vlaky "L" společnosti CTA (Chicago Transit Author), které jezdí v krátkých pravidelných intervalech. Linky jsou označeny přehlednými barvami.

Lístky si můžete koupit v prodejních automatech Ventry, a to buď na konkrétní jízdu, nebo jako jednodenní či vícedenní neomezený pas. V autobusech můžete platit v hotovosti. Připravte si však přesně 2,25 dolarů na každou jízdu, neboť řidič nevrací zpět. Jednodenní pas, který vám umožní použít neomezený počet spojení během 24 hodin, stojí 10 dolarů. Zvýhodněné sazby přepravního nabízí i dobíjecí karta Ventry.

Chicagské taxíky patří k těm levnějším v USA, pro našince však mohou být stále poměrně drahé. Turisté mají rády i vodní taxíky, které spojují nejvýznamnější památky města. Cena za jízdu vodním taxíkem se pohybuje od 3 do 8 dolarů. Řízení v městě může být stresující, a to zejména kvůli dopravním špičkám a drahému parkovného. Pokud se však rozhodnete poznat okolí Chicaga, auto se vám rozhodně vyplatí. V tom případě vám doporučujeme půjčit auto už při letišti, rezervovat si ho můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Aktuální čas v Chicagu

V Chicagu je o sedm hodin méně než v ČR.

Aktuální čas v Chicagu

Letecké statistiky o Chicagu

  • Přímým letem do Chicaga létají letecké společnosti Austrian Airlines a další.

  • Přímým letem do Chicaga můžete letět z míst: Vídeň.

  • Počet mezinárodních letišť v Chicagu: 1.

Tipy, co vidět v Chicagu

10 zajímavostí o Chicagu

1
Chicago je domovem nejslavnějšího amerického mafiána Al Caponeho, který zbohatl zejména na nelegálním prodeji alkoholu v období prohibice. Hodnota jeho tehdejšího majetku by byla dnes přibližně 1,3 miliardy dolarů.
2
V Chicagu byl v roce 1885 postaven první mrakodrap světa, budova patřila lokální pojišťovně. Dodnes tu najdete 4 z 10 nejvyšších budov USA.
3
Chicago bylo výchozím bodem legendární Route 66, historického amerického dálničního systému, který vedl napříč celou Ameriku až do Los Angeles. Route 66 se dodnes považuje za symbol svobody a mobility.
4
V Chicagu byly vymyšleny mnohé novinky, které si podmanili svět, jako například hot dog, vysavač či sprejová barva.
5
V Chicagu najdete jedinou řeku světa, která teče v protisměru. Tok řeky Chicago byl usměrněný do protisměru reverzní technikou, která měla vyřešit sanitární problémy města a zabránit, aby odpad stékal do Michiganského jezera.
6
Ještě před Al Caponeho érou mělo město zločineckou pověst. V roce 1918 bylo přes 100 číšníků zatčeno za otrávení zákazníků lakem, kteří šetřili na spropitném.
7
Chicago je domovem mnoha slavných osobností. Pochází odtud například Barack Obama, Walt Disney či Hillary Clinton.
8
Chicago se pyšní největší sbírkou impresionistických maleb světa, hned po muzeu Louvre v Paříži.
9
Toto město je také domovem časopisu Playboy, který zde začal vydávat Hugh Hefner v roce 1953.
10
Město řešilo v minulosti problémy s nelegálním vypouštěním odpadu tak, že do řeky Chicago nalilo Fluorescenční barvu, která se při kontaktu s odpadem zbarvila na jasně zelená. Praktika vyústila do tradice a od roku 1962 obarví každoročně místní celou řeku zeleně na den Sv. Patrika.
Byly informace na této stránce užitečné?