Skip to main content

Levné letenky Newark

Usa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Newark

Zajímavosti o Městě Newark

Newark je největší město ve státě New Jersey ve Spojených státech. Nachází se asi 8 km západně od Manhattanu a 3 km severně od Staten Islandu a proto je výborný výchozí bod pro turisty přilétajících z Evropy. Ve městě se totiž nachází Newark Liberty International Airport, což je hlavní letiště metropolitní oblasti New Yorku. Z Newarku se na Manhattan přepravíte komfortně a rychle vlakem, případně taxíkem.

Chcete zajímavost? Newark má největší portugalskou populaci ze všech amerických měst. První hotel tu otevřeli už v roce 1670 a z dalších zajímavostí zmíníme například největší množství třešňových květů ve Spojených státech, najdete zde jednu z nejnavštěvovanějších sportovních arén v zemi, obrovské kino Shaquilla O'Neala, jakož i největší sbírku tibetského umění mimo území jihovýchodní Asie. Levné letenky do Newarku lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines. Do Newarku lze komfortně s jedním mezipřistáním cestovat is aerolinkami SWISS, KLM či Lufthansa.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o New Yorku

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Jaké je počasí v New Yorku?

Přestože se nachází na pobřeží, pro New York je typické vlhké klima. Zimy jsou zde studené, ale díky umístění na pobřeží jsou zdejší teploty mírně vyšší než ve vnitrozemí. Léta jsou horká a suchá. Každé léto je v průměru v 18 až 25 dnech dosaženo teploty 32° C! Kdy je tedy dovolená v New Yorku správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí léto (červen-září), kdy i teplota moře dosahuje v průměru 23 ° C.

Aktuální počasí v New Yorku

NEW YORK Počasí

Jaké jsou ceny v New Yorku?

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v ČR i přímo v USA.

Hledáte hotel v New Yorku? Čím blíže k Manhattanu, tím je cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Nejrychlejším způsobem dopravy je metro, jezdí nonstop - MetroCard stojí od 2 do 80 dolarů. Další alternativou je autobus - linky ve městě jsou čisté, spolehlivé a jezdí dostatečně často, cestování ve špičce však může trvat velmi dlouho.

Taxíky jsou obecně dražším způsobem přepravy, ale jsou pohodlné - dají se sehnat kdekoliv a kdykoliv. Newyorské autopůjčovny jsou notoricky drahé, benzín ve městě je mnohem dražší než na jiných místech v USA. Doporučujeme půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Jaký je aktuální čas v New Yorku?

New York se nachází v časové zóně UTC -5. To znamená, že v New Yorku je o šest nebo sedm hodin méně, než v ČR - v závislosti od letního resp. zimního času.

New York

Tipy, co vidět v New Yorku

10 zajímavostí o New Yorku

1
New York byl založen jako Nový Amsterdam v roce 1626. Až od roku 1898 se rozdělil do 5 čtvrtí - Manhattan, Staten Island, Queens, Brooklyn a Bronx.
2
Čtvrť Brooklyn se chtěla osamostatnit a být dalším městem, to však nevyšlo a v roce 1898 se začlenil mezi 5 čtvrtí.
3
New York byl domovem první pizzerie na území Spojených států. Založil ji italský migrant, Gennaro Lombardi, v roce 1905. Pizzeria je dodnes otevřena!
4
New York a jeho rozloha je velkolepá. Metropole má dohromady téměř 10 tisíc kilometrů ulic.
5
Být pouličním hudebníkem v newyorském metru nemůže být jen tak leckdo. Všichni uchazeči procházejí přísným výběrovým řízením.
6
New York byl hlavním městem Spojených států celých 5 let. Od roku 1785 do roku 1790.
7
V New Yorku žije více než 40 tisíc pouličních prodejců jídla resp. street-foodu a více než 20 tisíc ostatních pouličních prodejců resp. prodejců jiného zboží.
8
New York a počet obyvatel? Nejzajímavější fakt v tomto ohledu je, že je domovem více než 2,5 milionu lidí, kteří se nenarodili na území Spojených států. Téměř polovina obyvatel mluví jiným jazykem, než je angličtina.
9
Systém hromadné dopravy v New Yorku je šestý nejvytíženější na světě, ale je zároveň nejrozsáhlejší na světě. Více než 1,5 miliardy lidí projde ročně newyorským metrem.
10
New York se stal námětem pro více než 20 tisíc filmů od roku 1908.
Byly informace na této stránce užitečné?