Skip to main content

Levné letenky Pittsburgh

Usa - základní COVID-19 informace

Usa se aktuálně na cestovatelské mapě nachází mezi zeměmi s určitým rizikem nákazy COVID-19. Při návratu do Česka je třeba splnit několik podmínek, které závisí na tom, zda je daná země mezi oranžovými, červenými nebo tmavě červenými zeměmi na cestovatelské mapě. Konkrétní podmínky návratu a podmínky vstupu do Usa si pozorně nastudujte na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku Které země Můžeme navštívit a aktualní podmínky.

LETENKY BEZ PROBLÉMŮ

Pozitivní COVID test? Se zakoupeným pojištěním vám proplatíme při pozitivním COVID testu stornopoplatky.

Akční letenky do Pittsburgu

Zajímavosti o Pittsburgu

Snad každý, kdo pár dní cestoval po východním pobřeží USA, navštívil Washington a Niagarské vodopády. Město Pittsburgh leží téměř uprostřed a tak není důvod, proč se zde nezastavit a nepodívat se na populární Pittsburgh zblízka.

Samotné město není ohromě velké, jako třeba New York, nebo Washington. I tak si ale zachovává svůj šarm menšího velkoměsta.

Centrum je dělené dvěma řekami. Allegheny přitéká ze severu a Monongahela přitéká z jihovýchodu. Jejich soutok dává vzniknout řece Ohio. Samotný soutok je přímo v centru města, které tvarově připomíná trojúhelník. Místní mu neřeknou jinak, než Golden Triangle.

V historii bylo toto místo důležitým a strategickým bodem pro Francouze, kteří zde v roce 1754 na soutoku řek postavili pevnost. O pár let později se pevnosti zmocnili Britové a od té doby nesla název Fort Pitt. Poloha tohoto místa byla velmi strategická, jednalo se o tzv. vstupní bránu na západ.

A co takhle jedna zajímavost? Pittsburgh je známý svým ocelářským průmyslem, který zde zažíval zlaté časy v první polovině 20. století. Až do roku 1960 populace města neustále rostla. Město bylo ekonomicky stabilní a prosperující. V ocelářském průmyslu pracovala více než polovina obyvatel. V roce 1950 žilo ve městě přes 676 000 lidí.

Nejkrásnější pohled na centrum města a soutok řek je z kopce Mt. Washington, který leží na druhém břehu řeky Monongahela. Na vyhlídku můžete vyjet buď autem, nebo lanovkou.

Pittsburgh není tak oblíbenou destinací východního pobřeží, jako New York či Washington, ale rozhodně má co nabídnout. Levné letenky do Pittsburghu nejčastěji rezervujete z Prahy a Vídně. Přímý let do Pittsburghu z našich končin prakticky neexistuje. Češi ale velice komfortně létají společnostmi Austrian Airlines, American Airlines, Air France, Condor, Delta, KLM či Air Canada. Průměrná délka letu do Pittsburghu je třináct hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Pittsburguhu

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Počasí v Pittsburghu

V květnu, červnu, červenci, srpnu a září je pravděpodobné, že zde zažijete komfortní počasí s příjemnými, průměrnými teplotami. Nejteplejší měsíc je červenec, naopak nejchladnější je leden. A i když je červenec letní měsíc, pro Pittsburgh toto období znamená nejvíce srážek v roce. Naopak nejsušší měsíc je říjen.

PITTSBURGH Počasí

Je USA drahá země?

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v České republice i přímo v USA. Hledáte hotel či apartmán? Čím blíže k centru města, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Doporučujeme půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Převodník měn

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Aktuální čas v Pittsburghu

V Pittsburghu je šest hodin méně, než v ČR.

Tipy, co vidět v Pittsburghu

10 zajímavostí o USA

1
Americká vláda otrávila alkohol během prohibice - Zabila tak přes 10 000 lidí
2
25% Američanů věří v reinkarnaci.
3
Největší bankovka která byla kdy vytištěna měla hodnotu 10 000 dolarů.
4
Ve státě Kentucky je dodnes protizákonné nosit zmrzlinu v zadní kapse kalhot.
5
Jediný stát v USA, kde roste káva, je Havaj.
6
V nejužším bodě je od sebe USA a Rusko vzdálené jen 4 kilometry
7
Spojené státy nemají oficiální jazyk.
8
Pouze jeden stát USA sestává z jediné slabiky - a to stát Maine
9
Zábavní park Disneyland neprodává žvýkačky. Walt Disney nechtěl, aby návštěvníky parku znechutilo, kdyby šlápli na rozžvýkání žvýkačku.
10
Dolar lze rozměnit na mince 293 různými způsoby.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)