Skip to main content

Levné letenky Washington

Usa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Washingtonu

Zajímavosti o Washingtonu

Washington nebo Washington DC je hlavní město Spojených států amerických a Federálního distriktu Kolumbie. Pokud jste se tedy někdy pozastavili nad zkratkou DC, jde o původní verzi - District of Columbia.

Své jméno toto město zdědilo po Georgeovi Washingtonovi, válečném vůdci Americké revoluce a prvnímu prezidentovi Spojených států. Najdete zde množství budov veřejných institucí a administrativních center. Co zde však budete hledat marně, jsou mrakodrapy.

Ve Washingtonu je totiž zakázáno, aby byla nějaká budova v rámci města vyšší než budova Kapitolu. Podívejte se, jak si uděláte dokonalý den ve Washingtonu.

Washington je stále více oblíbený I v očích Čechů. Levné letenky do Washingtonu nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Průměrná délka letu je přibližně dvanáct hodin obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Washingtonu provozuje letecká společnost Austrian Airlines (United Airlines) z Vídně.

Čeští turisté nejčastěji létají do Washingtonu společnostmi Austrian Airlines, KLM, Delta, British Airways, Lufthansa či Air France. Hlavní letiště ve Washingtonu se jmenuje Washington Dulles International Airport.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Washingtonu

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Počasí ve Washingtonu

Přestože se ne nachází přímo na pobřeží, pro Washington je typické vlhké klima. Zimy jsou zde studené, ale díky blízikosti k pobřeží jsou zdejší teploty mírně vyšší než ve vnitrozemí. Léta jsou horká a suchá. Každé léto je v průměru v 18 až 25 dnech dosaženo teploty 32° C! Kdy je tedy dovolená ve Washingtonu správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí je léto (červen-září).

WASHINGTON POČASÍ

Jaké jsou ceny v USA?

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v ČR i přímo v USA. Hledáte hotel či apartmán? Čím blíže k centru, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Doporučujeme půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Aktuální čas ve Washingronu

Washington se nachází v časové zóně UTC -5. To znamená, že ve Washingtonu je o šest, nebo o sedm hodin méně, než v ČR - v závislosti od letního resp. zimního času.

Tipy, co vidět ve Washingtonu

10 zajímavostí o USA

1
Americká vláda otrávila alkohol během prohibice - Zabila tak přes 10 000 lidí
2
25% Američanů věří v reinkarnaci.
3
Největší bankovka která byla kdy vytištěna měla hodnotu 10 000 dolarů.
4
Ve státě Kentucky je dodnes protizákonné nosit zmrzlinu v zadní kapse kalhot.
5
Jediný stát v USA, kde roste káva, je Havaj.
6
V nejužším bodě je od sebe USA a Rusko vzdálené jen 4 kilometry
7
Spojené státy nemají oficiální jazyk.
8
Pouze jeden stát USA sestává z jediné slabiky - a to stát Maine
9
Zábavní park Disneyland neprodává žvýkačky. Walt Disney nechtěl, aby návštěvníky parku znechutilo, kdyby šlápli na rozžvýkání žvýkačku.
10
Dolar lze rozměnit na mince 293 různými způsoby.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)