Skip to main content

Levné letenky Seattle

Usa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Seattlu

Zajímavosti o Seattlu

Luxusní hotely, exkluzivní restaurace, rozkvétající umělecké galerie nebo stále živá a zároveň výživná hudební scéna (ačkoliv ze sebe postupně vyloučila grunge) dělají Seattle turisticky atraktivnějším než kdykoliv předtím. Pod jeho novým leskem však město zůstává věrné svému bývalému já i zavedeným stereotypům: je místem, kde jsou skříně módních fajnšmekrů plné vlnám a větru vzdorného materiálu, kde si hipízáci ulítávají na broadwayském The Man. Právě toto dodává Seattlu ten správný šmrnc. Navštivte Seattle, město, které voní kávou a hraje nejrůznějšími hudebními styly.

Za čím byste se do Seattlu měli vydat? Když se hřejivé paprsky dotknou města, místní se scházejí kolem parků a jezer. V ostatní dny si můžete vybrat ze široké nabídky eklektických muzeí, věnovaných snad čemukoliv, od Pinballu až po rockovou hudbu. Ta nejoblíbenější prohlídka se však odehrává v podzemí. Tzv. Bill Speidel 's Underground Tour není nijak časově náročná, průvodce či průvodkyně se Vám v průběhu devadesáti minut pokusí nahromadit tolik informací, kolik to je jen možné a v tří blokové prohlídce Vás provede zapomenutými podzemními stezkami města, které byly po obrovském požáru v roce 1889 znovu vybudovány.

Levné letenky do Seattle nejčastěji rezervujete z Prahy a Vídně. Jelikož Seattle je z našich končin poměrně náročně dostupný, většinou absolvujete během cestu s jedním či dvěma přestupy. Přímý let do Seattlu od nás neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně patnáct hodin. Velmi pohodlně však Češi mohou do Seattle létat se společnostmi Austrian Airlines, Lufthansa, Air Canada, SWISS, či British Airways a velmi výhodnou alternativou jsou letenky nízkonákladové společnosti Eurowings.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Seattle

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Počasí v Seattle

Podnebí v Seattlu je mírné. Teploty jsou ovlivňovány mořem. Průměrné teploty jsou od 0 °C v noci v zimě do zhruba 25 °C v létě. Od silného větru a bouří město chrání okolní hory. Přestože město z části leží v dešťovém stínu Olympijských hor, prší zde dost často. Sněží jen zřídka, a to hlavně v nižších nadmořských výškách. Sněhová pokrývka je obvykle mírná a dlouho nevydrží.

SEATTLE Počasí

Ceny v Seattlu

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v České republice, ale i přímo v USA. Hledáte hotel či apartmán v Seattlu? Čím blíže k centru, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Aktuální čas v Seattle

Časový posun v Seattlu je značný. Město totiž leží v časovém pásmu PST / PDT -8, což znamená, že v Seattlu je o devět hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět v Seattlu

10 zajímavostí o USA

1
Americká vláda otrávila alkohol během prohibice - Zabila tak přes 10 000 lidí
2
25% Američanů věří v reinkarnaci.
3
Největší bankovka která byla kdy vytištěna měla hodnotu 10 000 dolarů.
4
Ve státě Kentucky je dodnes protizákonné nosit zmrzlinu v zadní kapse kalhot.
5
Jediný stát v USA, kde roste káva, je Havaj.
6
V nejužším bodě je od sebe USA a Rusko vzdálené jen 4 kilometry
7
Spojené státy nemají oficiální jazyk.
8
Pouze jeden stát USA sestává z jediné slabiky - a to stát Maine
9
Zábavní park Disneyland neprodává žvýkačky. Walt Disney nechtěl, aby návštěvníky parku znechutilo, kdyby šlápli na rozžvýkání žvýkačku.
10
Dolar lze rozměnit na mince 293 různými způsoby.
Byly informace na této stránce užitečné?