Skip to main content

Levné letenky San Diego

Usa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do San Diega

Zajímavosti o San Diegu

San Diego je druhým největším městem státu California a šestým největším v USA. Nachází se na pobřeží Tichého oceánu, na samém jihu státu California, velmi blízko hranicím s Mexikem. Do severně ležícího Los Angeles je to odsud asi 180 km, přibližně dvě hodiny jízdy autem po dálnici.

San Diego je krásné a klidné město na západním pobřeží. My jsme při jeho návštěvě nevynechali městskou čtvrt La Jolla na severu města a vy byste neměli také. Toulejte se se po vrcholcích pobřežních útesů a sledujte neutuchající pelikány (naše kámoše;) a líné tuleně. Dokonce si můžete půjčit kajak a prohlédnout si tyto krasavce opravdu zblízka. Krátká procházka na sever vás pak zavede k piknikovým stolům, grilům a výhledům na zátoku La Jolla Cove, která je přímo pod chodníkem. Prostředí je tam opravdu malebné, takže to určitě nevynechejte!

Jednou z dalších věcí, které si na San Diegu vážíme, je Old Town, který se celý nese v mexickém duchu. Architektura, byznys, restaurace, hotely. A Mexiko ochutnáte i na talíři, mexická kuchyně je tu autentická a výborná.

Gaslamp Quarter je hlavní centrum nákupů, restaurací a především zábavy. Připravte si plnou peněženku - čepování třetinka piva stojí kolem 10 dolarů a míchaný drink zhruba 8. Pokud jste ranní ptáčata, vyplatí se přivstat si a zkusit oběhnout další čtyři oblíbené atrakce - USS Midway Museum, Balboa Park, San Diego Zoo a Hotel Coronado.

V USS Midway Museum se můžete pokochat například nejdéle sloužící letadlovou lodí amerického námořnictva. Pokud chcete vidět, jak tráví svůj volný čas obyvatelé San Diega, nevynechejte Balboa Park. Největší městský park v USA, s příjemnou promenádou El Prado, na které najdete divadla, muzea a nádherně upravené zahrady. V severní části parku je umístěna proslulá San Diego Zoo, která patří mezi osm největších zoologických zahrad na světě. Vstupné je 52 dolarů na osobu a nemusíte být ani dítě, abyste tam dokázali strávit celý den.

Poloostrov Coronado na jih od Downtownu vás vezme o více než 50 let zpět do minulosti. Přesně v té době se zde v Hotelu del Coronado totiž natáčel film Někdo to rád horké s Marilyn Monroe v hlavní roli. Pláže v okolí jsou nádherné a nemohou jim odolat jak turisté, tak i surfaři. Chcete-li mít o zážitek navíc, dopravte se na Coronado trajektem. Ten jezdí každou hodinu mezi přístavním molem Broadway Pier v přístavišti Embarcadero a přístavištěm Coronado Ferry Landing při ulici First Street, kde si můžete například v Bikes & Beyond půjčit kolo.

San Diego není tak oblíbenou destinací západního pobřeží, jako Los Angeles, Las Vegas či San Francisco, ale je stejně krásné. Levné letenky do San Diega nejčastěji rezervujete z Vídně a Prahy. Jelikož San Diego je z našich končin poměrně náročně dostupné, většinou absolvujete během cesty jeden či dva prostupy, přímý let do San Diega neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně patnáct hodin. Velmi pohodlně však Češi létají do San Diega se společnostmi Austrian Airlines, Lufthansa, SWISS, či British Airways.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o San Diegu

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Počasí v San Diegu

Kdy je dovolená v San Diegu tím správným rozhodnutím? V podstatě kdykoliv. V San Diegu se totiž střídá suché teplé léto s mírnou zimou. S průměrem 284 slunečných dní v roce nabízí toto město fantastickou klima. Nejteplejší měsíc je srpen s teplotou maximálně okolo 28 ° C. Nejchladnější vám naopak bude v prosinci s průměrnou teplotou 9 ° C

SAN DIEGO Počasí

Ceny v San Diegu

Národní měnou je americký dolar, směníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v Česku i přímo v USA. Hledáte hotel či apartmán v San Diegu? Čím blíže k centru, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikan.cz

Doporučujeme půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Aktuální čas v San Diegu

Časový posun v San Diegu je pro našince značný. Město totiž leží v časovém pásmu PST / PDT -8, což znamená, že v San Diegu je o devět hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět v San Diegu

10 zajímavostí o USA

1
Americká vláda otrávila alkohol během prohibice - Zabila tak přes 10 000 lidí
2
25% Američanů věří v reinkarnaci.
3
Největší bankovka která byla kdy vytištěna měla hodnotu 10 000 dolarů.
4
Ve státě Kentucky je dodnes protizákonné nosit zmrzlinu v zadní kapse kalhot.
5
Jediný stát v USA, kde roste káva, je Havaj.
6
V nejužším bodě je od sebe USA a Rusko vzdálené jen 4 kilometry
7
Spojené státy nemají oficiální jazyk.
8
Pouze jeden stát USA sestává z jediné slabiky - a to stát Maine
9
Zábavní park Disneyland neprodává žvýkačky. Walt Disney nechtěl, aby návštěvníky parku znechutilo, kdyby šlápli na rozžvýkání žvýkačku.
10
Dolar lze rozměnit na mince 293 různými způsoby.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)