Skip to main content

Levné letenky Philadelphia

Usa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Philadelphie

Zajímavosti o Philadelphii

Město se nachází v jihovýchodní části státu Pensylvánie na řece Delaware, přibližně 130 km jihovýchodně od New Yorku, na tzv. linii zlomu. Odděluje Atlantské pobřežní nížiny od náhorní plošiny Piedmont (podél východního okraje Appalačské pohoří). Mimochodem, název města pochází z řečtiny a znamená bratrská láska. Město tak pojmenoval William Penn, zakladatel provincie Philadelphia.

A jedna perlička - věděli jste, že Philadelphia je šestým nejlidnatějším městem USA? Celá oblast má přes šest milionů obyvatel.

Město hrálo velmi důležitou roli v historii USA, mimo jiné zde byla sepsána Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států. V letech 1790 - 1800 dokonce sloužilo jako dočasné hlavní město USA (historicky druhé, po New Yorku), než byl dostavěn Washington DC.

Ve městě se nachází množství univerzit a vysokých škol, mezi nimi i University of Pennsylvania, a také řada muzeí a vědeckých institucí - např. Franklin Institute s památníkem Benjamina Franklina, Akademie přírodních věd a další.

Philadelphia je také domovem první ZOO na území USA a jednoho z nejstarších a největších amerických městských parků, Fairmount Park.

Další ze slavných atrakcí města je Zvon svobody (Liberty Bell), který je dnes vystaven v budově Liberty Bell Center. Dne 8. července 1776 zval jeho tón z věže občany k prvnímu veřejnému vyhlášení Deklarace nezávislosti.

Pokud zde někdy budete, nevynechejte jižní část města a koloniální čtvrt Society Hill s historickými křivolakými uličkami, kde se podařilo zachránit a zrestaurovat více než 600 původních vil. Východně od Society Hill leží South Street, známá stará čtvrt vyznavače hnutí hippies s množstvím butiků, kaváren a barů.

Zajímavým místem je také Penn's Landing na nábřeží řeky Delaware, kam v roce 1682 připlul William Penn. V letních měsících se ve zdejším malém amfiteátru pořádají festivaly a koncerty.

Philadelphia není tak oblíbenou destinací východního pobřeží, jako New York či Washington, ale rozhodně má co nabídnout. Levné letenky do Philadelphie nejčastěji rezervujete z Vídně a Prahy. Pohodlné přímé lety do Philadelphie nabízejí American Airlines a to Prahy. Průměrná délka přímého letu je devět a půl hodiny. Pohodlně se ale také létá s Austrian Airlines, Lufthansou, SWISS, či British Airways.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Philadelphii

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Počasí ve Philadelphii

Počasí ve Philadelphii je velmi podobné tomu newyorskému, takže typické je především vlhké podnebí. Zimy jsou chladnější, ale díky umístění poblíž pobřeží jsou zdejší teploty mírně vyšší, než ve vnitrozemí. Léta jsou horká a suchá. Každé léto je v průměru v 18 až 25 dnech dosaženo teploty 32° C! Ideálním obdobím na návštěvu je z hlediska počasí léto.

PHILADELPHIA Počasí

Je USA drahá země?

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v České republice i přímo v USA. Hledáte hotel či apartmán? Čím blíže k centru města, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Doporučujeme půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Převodník měn

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Aktuální čas ve Philadelphii

Philadelphia se nachází v časové zóně UTC -5. To znamená, že ve Filadelfii je o šest nebo sedm hodin méně, než v ČR - v závislosti od letního resp. zimního času.

Tipy, co vidět ve Philadelphii

10 zajímavostí o USA

1
Americká vláda otrávila alkohol během prohibice - Zabila tak přes 10 000 lidí
2
25% Američanů věří v reinkarnaci.
3
Největší bankovka která byla kdy vytištěna měla hodnotu 10 000 dolarů.
4
Ve státě Kentucky je dodnes protizákonné nosit zmrzlinu v zadní kapse kalhot.
5
Jediný stát v USA, kde roste káva, je Havaj.
6
V nejužším bodě je od sebe USA a Rusko vzdálené jen 4 kilometry
7
Spojené státy nemají oficiální jazyk.
8
Pouze jeden stát USA sestává z jediné slabiky - a to stát Maine
9
Zábavní park Disneyland neprodává žvýkačky. Walt Disney nechtěl, aby návštěvníky parku znechutilo, kdyby šlápli na rozžvýkání žvýkačku.
10
Dolar lze rozměnit na mince 293 různými způsoby.
Byly informace na této stránce užitečné?