Skip to main content

Levné letenky Honolulu

Usa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Havaj

Zajímavosti o Havaji

Havajské ostrovy leží v centrální části Tichého oceánu, jihovýchodně od Japonska a severovýchodně od Austrálie. Ke Spojeným státům byly Havajské ostrovy přijaty 20.8.1959 jako 50. stát. Hlavní město Honolulu se nachází na ostrově Oahu.

Havajské ostrovy jsou státem, který leží nejdále od hlavního města USA. Od pobřeží Kalifornie jsou vzdáleny 3 800 kilometrů na jihozápad. Na Havaji leží nejjižnější místo celých Spojených států amerických (konkrétně jej najdete na Big Islandu a bývá označován jako South Point či v havajštině Ka Lae). Tolik k faktům.

Havaj jako dovolenkový ráj

A teď si představme Havajské ostrovy z té stránky, která láká lidi nejvíce. O Havaji se říká, že je to perla Pacifiku a vůbec se tomu nebudete divit. Dovolená na Havaji splní vaše sny o překrásných písečných plážích, koupání v azurovém moři a na každém kroku se budete kochat krásami havajské přírody. Tento kouzelný ráj na zemi, tvořený sopkami, vodopády, korálovými útesy, tropickými stromy a květy, zůstane navždy vaším nezapomenutelným zážitkem.

Havaj vás zkrátka okouzlí přátelskou atmosférou, polynéskou pohostinností a kulturními tradicemi. Souostroví tvoří 132 ostrovů vulkanického původu v řetězci 2400 km, z nichž nejdůležitějších je osm hlavních ostrovů - Hawaii, Maui, Oahu, Kauai, Molokai, Niihau, Lanai, Kahoolawe. Název Havajské ostrovy nesou dle svého nejrozsáhlejšího ostrova Hawaii (nazývaného také Big Island z důvodů, aby ho bylo možné odlišit od názvu celého souostroví).

Největším bohatstvím Havajských ostrovů je nádherná příroda, příjemné klima a husté pralesy s vodopády. Na ostrovech se nachází několik činných sopek. Ostrovy jsou známé i produkcí třtinového cukru a ananasů, těžbou santalového dřeva a rybaření,

Co vidět na Havaji

Ostrov Hawaii nebo také Hawaii Island případně Big Island, je největším ostrovem souostroví. Dodnes se zde vyskytují činné sopky a drtivá většina ostrova připomíná měsíční krajinu. Je největším, ale zároveň nejmladším havajským ostrovem. Ze všech obydlených ostrovů má ostrov Big Island nejmenší hustotu osídlení.

Nevynechejte určitě Waipio Valley. V minulosti místo využívali havajští králové na relaxaci, proto se mu také říká "údolí králů". Dnes zde žije nevelká komunita lidí. Uvidíte ty největší a zřejmě i nejkrásnější havajské vodopády, dopadající z výšky až 400 metrů. Něco nezapomenutelného.

Nejnavštěvovanějším místem na ostrově Big Island je Hawaii Volcanoes National Park, který se rozléhá kolem aktivní sopky Kilaluea. Národní parky na Havaji jsou speciální kategorie. Horolezcům poskytují například možnost zdolat sněhem pokrytou nejvyšší horu Mauna Kea, sledovat roztavenou lávu ze sopky Kilauea nebo si prohlédnout největší obnovený náboženský chrám na Havaji.

Vyhledávanou komoditou je také káva z Big Islandu. Ta se pěstuje na severu ostrova a na jihu od městečka Kona, odkud je její název Kona coffee. Toto místo je známé svou vulkanickou půdou a je nejlepším místem pro pěstování kávy.

Jak najít levné letenky na Havaj (Hawaii)?

Havaj je stále více oblíbenou destinací i v očích Čechů. Levné letenky na Havajské ostrovy lze rezervovat z Prahy a Vídně. Běžná cena letenek se pohybuje v průměru kolem 1 500 eur (v ceně i zpáteční). Průměrná délka letu je až 25 hodin obvykle se dvěma a více přestupy. Přímý let na Havajské ostrovy z našich končin bohužel neexistuje.

Celkem pohodlně se létá se společnostmi Austrian Airlines a United, případně KLM, Air France a American Airlines. Na ostrově Hawaii resp. Big Island se nacházejí dvě letiště - Kona a Hilo. Z našich končin lze s jedním či dvěma přestupy létat i na ostrovy Maui, Oahu, Kauai a Lanai.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Havajských ostrovech

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Jaké je počasí na Havaji?

Počasí na Havajských ostrovech je během celého roku velmi příznivé a stabilní. Vládnou zde prakticky jen dvě roční období - léto a zima. Léto trvá od května do října, zima pochopitelně od listopadu do dubna. Průměrná denní teplota v létě je téměř 30 stupňů Celsia, v zimě je to 25 stupňů Celsia (to je krása, že?). Průměrná teplota vody po celý rok je asi 23,3 stupně Celsia, v lése však pravděpodobně vyšplhá o tři až čtyři stupně výše. Zimní období je super pro všechny surfaře, protože se tvoří velké vlny.

Jaké jsou ceny v USA?

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v ČR i přímo v USA. Hledáte hotel či apartmán? Čím blíže k centru, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Doporučujeme půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Jaký je aktuální čas na Havaji?

Havaj se nachází v časové zóně GMT -10. To znamená, že na jeho ostrovech je o dvanáct hodin méně, než v ČR.

Letecké statistiky o Havaji

  • Počet mezinárodních letišť na Havaji: 1.

Tipy, co vidět na Havaji

10 zajímavostí o USA

1
Americká vláda otrávila alkohol během prohibice - Zabila tak přes 10 000 lidí
2
25% Američanů věří v reinkarnaci.
3
Největší bankovka která byla kdy vytištěna měla hodnotu 10 000 dolarů.
4
Ve státě Kentucky je dodnes protizákonné nosit zmrzlinu v zadní kapse kalhot.
5
Jediný stát v USA, kde roste káva, je Havaj.
6
V nejužším bodě je od sebe USA a Rusko vzdálené jen 4 kilometry
7
Spojené státy nemají oficiální jazyk.
8
Pouze jeden stát USA sestává z jediné slabiky - a to stát Maine
9
Zábavní park Disneyland neprodává žvýkačky. Walt Disney nechtěl, aby návštěvníky parku znechutilo, kdyby šlápli na rozžvýkání žvýkačku.
10
Dolar lze rozměnit na mince 293 různými způsoby.
Byly informace na této stránce užitečné?