Skip to main content

Levné letenky Miami

Usa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Miami

Zajímavosti o Miami

Miami se nachází na jihovýchodním cípu státu Florida v USA. Proslulé bílé pláže Miami Beach a vody zaplněné jachtami v zálivu Biscayne Bay jsou přímo stvořené pro ideální odpočinek.

Luxusní část South Beach ohromuje stylovými Art Deco budovami a těmi nejlepšími kluby Severní Ameriky. Říká se, že toto místo je skvělé pro pozorování hvězd, to ale v klubech a nikoli na obloze.

Historické budovy ve vzdálenějším Coral Gables či skvělá nákupní centra v Coconut Grove. V tomto městě si přijdou na své úplně všichni. Miami, vzdálené od Kuby vzdušnou čarou jen 531 kilometrů, pulzuje dynamickou kubánskou atmosférou. Obchody s doutníky a kávou na Calle Ocho v Little Havana a všudypřítomná černá fazole jasně demonstrují, proč se toto město nazývá také "Hlavní město Latinské Ameriky."

Miami začínají pomalu objevovat i našinci. Levné letenky do Miami nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Délka letu je minimálně třináct hodin, obvykle však bude let podstatně delší. Běžný je jeden nebo dva přestupy, často v New Yorku. Češi nejčastěji létají do Miami společnostmi Lufthansa, Air France, United Airlines, Swiss International Air Lines, a Turkish Airlines. Z Evropy se do Miami nejčastěji létá na letiště Miami International Airport (MIA). Doporučujeme také půjčit si auto.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Miami

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Jaké je počasí v Miami?

Miami má tropickou monzunové klima, kde se střídá horké a vlhké léto s krátkou teplou zimou. Nejteplejším měsícem je červenec s 28° C a nejchladnější leden s 20° C. Nejdeštivější měsíc je říjen s průměrnými srážkami až 234 mm.

Kdy se tedy rozhodnout pro dovolenou v Miami? Ideálním obdobím je leden až květen, kdy převážně svítí slunce a teploty se pohybují okolo příjemných 20° C (a více).

Pokud chcete navštívit Miami v létě nebo na podzim, vezměte si pro jistotu i deštník. Může se vám hodit během případných odpoledních srážek. V horším případě vám deštník nepomůže, od června do listopadu zde totiž přetrvává nebezpečí hurikánů.

MIAMI Počasí

Jaké jsou ceny v Miami?

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v ČR a také přímo v USA. Hledáte hotel v Miami? Pak pozor na resortní poplatky, které si účtují mnohé hotely v Miami.

Tyto poplatky se pohybují v rozmezí od 8 do 25 dolarů za noc a zahrnují v sobě použití slunečníků, ručníků a podobně. Před rezervováním hotelu se proto ujistěte, že vámi zvolený hotel si neúčtuje žádné dodatečné poplatky. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Autobusy v Miami nejsou dvakrát spolehlivé. Jsou sice čisté a klimatizované, ale jízda v dopravních špičkách způsobuje časté zpoždění. Dalším přepravním prostředkem je jednokolejný nadzemní vlak Metromover, který se pohybuje na krátkých úsecích v okolí Downtown. Metromover je sice zdarma, avšak trasa jeho spojení je značně omezená. Více využitelným způsobem přepravy je nadzemní vlakový systém Metrorail, který se však pohybuje jen po jedné trase - ze severu (Palmetto) na jih (Dadeland). Stejně omezující jako trasa vlakového spojení je i jeho frekvence.

O víkendech jezdí totiž pouze každou půlhodinu a po půlnoci nejede až do 5:00. Taxíky jsou v Miami velmi drahé a jejich cena se může snadno vyšplhat i přes 50 dolarů. Pokud se zdržíte na pár dní, vyplatí se vám půjčit si auto, které je pro výlety po Miami tím nejvhodnějším dopravním prostředkem. Navigace ve městě je velmi jednoduchá. Ceny pronájmu si můžete zkontrolovat a auto rezervovat přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Jaký je aktuální čas v Miami?

Miami se nachází v časové zóně UTC -5. To znamená, že v Miami je o šest nebo sedm hodin méně, než v ČR.

Tipy, co vidět v Miami

10 zajímavostí o Miami

1
Miami má více než 800 parků a je jediným severoamerickým městem, které je obklopeno až dvěma národními parky (Biscayne a Everglades).
2
Miami je jediné z hlavních měst států USA, které bylo založeno ženou. Julia Tuttle přesvědčila koncem 19. století Henryho Flagler, aby prodloužil železniční trať vedoucí z centrální Floridy až do Miami, což umožnilo vybudování města.
3
V Miami najdete množství zvláštních zákonů. Zakázaný je například pouliční prodej jídla nebo skatebordování na policejní stanici.
4
Ve městě najdete až 800 budov postavených ve stylu Art Deco, co dělá z Miami světového lídra Art Deco stylu. Styl vznikl a následně vzkvétal v 20. a 30. letech minulého století. Není divu, město zažilo právě v tomto období obrovský rozkvět a stalo se slavným dovolenkovým rájem.
5
Miami se považuje za hlavní město "vrakové-rekreačního" potápění. Každý rok sem přijde kolem 125 000 profesionálních potápěčů, aby prozkoumali více než 50 potápěčských míst. Nacházejí se zde vraky lodí, ropných stanic, armádních tanků či dokonce letadla Boeing 727.
6
Přístav Miami je světovou jedničkou v plavbách výletními loděmi. Na výletní plavbu se zde každoročně vybere přes 5 milionů lidí.
7
Tomuto místu vděčíme za opalovací krém. Bylo to právě slunečné počasí Miami, což v roce 1944 podnítilo farmaceuta Benjamina Greena k vynálezu ochranného faktoru.
8
Město dostalo své jméno podle původních obyvatel Mayaimi, kteří zde žili v letech 1600 až 1700.
9
Miami se stalo turistickým rájem díky podnikateli Carlovi G. Fisherovi. Fisher propojil pás půdy a bažin (dnešní Miami Beach) s městem mostem, vysušil bažiny a vybudoval infrastrukturu. Fisher tak doslova stvořil turistický resort snů a vydělal pohádkové peníze.
10
Přestože Miami je lukrativním místem plným milionářů, jeho veřejná správa vyhlásila v roce 2001 bankrot.
Byly informace na této stránce užitečné?