Skip to main content

Levné letenky Boston

Usa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Bostonu

Zajímavosti o Bostonu

Pro některé je symbolem hokeje, kde zastupuje sousední Slovensko hráč Zdeno Chára. Pro jiné je známější organizováním maratónu, který se v roce 2013 proměnil na teroristický útok, ale většině z nás zřejmě přijdou na mysl hodiny dějepisu, kdy nás učili o "Bostonském pití čaje", které odstartovalo americkou revoluci za nezávislost.

Vítejte v jednom z nejčarovnějších míst nejmladšího kontinentu světa, v Bostonu. "Fazolové město" či "Athény Ameriky", jak ho někteří nazývají, leží v americkém státě Massachusetts. Bylo založeno v roce 1630, puritány z Anglie. Do roku 1755 bylo největším městem Spojených států.

Je ekonomickým i kulturním centrem. Žije v něm přibližně 617 000 obyvatel, kterým nabízí množství vysokých škol, nemocnic s vysokou úrovní, či četné kulturní a profesionální sportovní organizace. Většina z nich pracuje v oblasti financí, zdravotní péče, vzdělávání a v oblasti služeb.

Boston se podle turistů vymyká atmosférou z typického obrazu amerických měst, urbanisticky spíše připomíná evropské město.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Bostoně

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Počasí v Bostonu

Většina území USA má kontinentální klima se studenými zimami a horkými léty a platí to i o Bostonu. Nejlépe tedy uděláte, pokud se sem vydáte během letních měsíců.

Jaké jsou ceny v USA?

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v ČR i přímo v USA. Hledáte hotel či apartmán? Čím blíže k centru, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Doporučujeme půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Aktuální čas v Bostonu

Boston se nachází v časové zóně GMT -5. To znamená, že v Bostonu je o pět hodin méně, než v České republice.

Tipy, co vidět v Bostonu

10 zajímavostí o USA

1
Americká vláda otrávila alkohol během prohibice - Zabila tak přes 10 000 lidí
2
25% Američanů věří v reinkarnaci.
3
Největší bankovka která byla kdy vytištěna měla hodnotu 10 000 dolarů.
4
Ve státě Kentucky je dodnes protizákonné nosit zmrzlinu v zadní kapse kalhot.
5
Jediný stát v USA, kde roste káva, je Havaj.
6
V nejužším bodě je od sebe USA a Rusko vzdálené jen 4 kilometry
7
Spojené státy nemají oficiální jazyk.
8
Pouze jeden stát USA sestává z jediné slabiky - a to stát Maine
9
Zábavní park Disneyland neprodává žvýkačky. Walt Disney nechtěl, aby návštěvníky parku znechutilo, kdyby šlápli na rozžvýkání žvýkačku.
10
Dolar lze rozměnit na mince 293 různými způsoby.
Byly informace na této stránce užitečné?