Skip to main content

Levné letenky USA

USA - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Usa

Zajímavosti o Usa

Letenky do USA patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější letenky pro Česi, ale i Slováky. Mezi nejoblíbenější destinace v Americe patří dlouhodobě New York, Washington, Chicago, Lost Angeles, Florida, či San Francisco.

USA toho ale nabízí mnohem víc. Nachází se zde množství překrásných národních parků, z nichž nejznámější je asi národní park Yellowstone.

Máte rádi dobrodružství? V tom případě si pořiďte letenky do USA na jednom konci země a let zpět si naplánujte z druhého konce. Na přesun určitě popřemýšlejte nad půjčením si auta, díky čemuž získáte možnost poznat velkou část této obrovské a rozmanité krajiny. Při letu do USA nezapomeňte na víza, které je pro Čechy jednoduché získat.

Odkud letět do USA

Do USA se z Česka nejjednodušeji dostaneme lety z Prahy, z Vídně, případně z Budapešti. Často však třeba počítat s alespoň jedním přestupem v některé z dalších evropských letišť. Délka letu do USA, pokud jde o přímý let, se pohybuje okolo 10 hodin.

Levné letenky do USA

Hledáte levné letenky do Ameriky? Chcete zažít New York, Chicago, Miami, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas nebo Washington? Rezervujte levně a rychle přes Pelikan.cz. Máme pro vás tipy na ubytování v hotelu, apartmánu, pronájem auta či pojištění.

Více Zobrazit méně

TOP města v Usa

New York

New York je jedno z největších a nejnavštěvovanějších měst světa. Epicentrum moderního světového umění, hlavní město výhodných nákupů a gastronomické nebe. Má neobyčejnou atmosféru čtyřiadvacet hodin denně.

Možná i proto si vysloužilo přezdívku: Město, které nikdy nespí. New York je kosmopolitní, hlučný a plný mrakodrapů. Rozprostírá se v ústí řeky Hudson a tvoří ho 5 městských čtvrtí: velkolepý Manhattan, lidnatý Brooklyn, různorodý Queens, chudší Bronx a zapomenutý Staten Island.

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do New Yorku nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Průměrná délka letu je přibližně deset hodin obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Češi nejčastěji létají do New Yorku společnostmi Air France, American Airlines, British Airways, Lufthansa, Swiss International Air Lines a United Airlines. Z našich končin se do New Yorku nejčastěji létá na letiště JFK, případně na letiště Newark International Airport a nakonec i na LaGuardia.

Los Angeles

Los Angeles je největším městem Kalifornie a po New Yorku druhým největším městem USA. Metropole známá také jako město andělů již přes století diktuje trendy světovému showbyznysu. I díky krásnému počasí zde našlo domov množství celebrit, které při troše štěstí můžete potkatv barech na Sunset Boulevard.

Samotné Los Angeles má 4 miliony obyvatel a je tvořeno mnoha městskými částmi. Nejslavnějšími jsou Hollywood, Downtown Los Angeles či Brentwood. Nicméně, když se mluví o Los Angeles, častokrát se tím rozumí celý městský konglomerát 'Los Angeles County' rozpínající se v okruhu přes 100 kilometrů od centra Los Angeles. Konglomerát má kolem 11 milionů obyvatel a skládá se z více než 80 míst, z nichž nejznámější jsou (kromě Los Angeles City): Beverly Hills či West Hollywood. Pod konglomerát spadají i slavné Malibu, Long Beach a Santa Monica, které se pyšní vskutku nádhernými plážemi.

Přemýšlíte nad dovolenou v Los Angeles? Nejlevnější letenky do Los Angeles obvykle koupíte z Prahy nebo Vídně. Průměrná délka letu do Los Angeles je přibližně od 13 do 17 hodin s jedním přestupem, případně dvěma. Délka letu však může být výrazně delší v závislosti na letenkách. Přímý let do Los Angeles provozuje letecká společnost Austrian Airlines z Vídně a trvá 12 hodin.

Češi nejčastěji létají do Los Angeles společnostmi Air Berlin, British Airways, Lufthansa, Austrian Airlines, LOT a Turkish Airlines. Z našich končin se do Los Angeles létá na letiště Los Angeles International Airport LAX.

Havajské ostrovy

Havajské ostrovy leží v centrální části Tichého oceánu, jihovýchodně od Japonska a severovýchodně od Austrálie. Ke Spojeným státům byly Havajské ostrovy přijaty 20.8.1959 jako 50. stát. Hlavní město Honolulu se nachází na ostrově Oahu.

Havajské ostrovy jsou státem, který leží nejdále od hlavního města USA. Od pobřeží Kalifornie jsou vzdáleny 3 800 kilometrů na jihozápad. Na Havaji leží nejjižnější místo celých Spojených států amerických (konkrétně jej najdete na Big Islandu a bývá označován jako South Point či v havajštině Ka Lae). Tolik k faktům.

Havaj jako dovolenkový ráj

A teď si představme Havajské ostrovy z té stránky, která láká lidi nejvíce. O Havaji se říká, že je to perla Pacifiku a vůbec se tomu nebudete divit. Dovolená na Havaji splní vaše sny o překrásných písečných plážích, koupání v azurovém moři a na každém kroku se budete kochat krásami havajské přírody. Tento kouzelný ráj na zemi, tvořený sopkami, vodopády, korálovými útesy, tropickými stromy a květy, zůstane navždy vaším nezapomenutelným zážitkem.

Havaj vás zkrátka okouzlí přátelskou atmosférou, polynéskou pohostinností a kulturními tradicemi. Souostroví tvoří 132 ostrovů vulkanického původu v řetězci 2400 km, z nichž nejdůležitějších je osm hlavních ostrovů - Hawaii, Maui, Oahu, Kauai, Molokai, Niihau, Lanai, Kahoolawe. Název Havajské ostrovy nesou dle svého nejrozsáhlejšího ostrova Hawaii (nazývaného také Big Island z důvodů, aby ho bylo možné odlišit od názvu celého souostroví).

Největším bohatstvím Havajských ostrovů je nádherná příroda, příjemné klima a husté pralesy s vodopády. Na ostrovech se nachází několik činných sopek. Ostrovy jsou známé i produkcí třtinového cukru a ananasů, těžbou santalového dřeva a rybaření,

Co vidět na Havaji

Ostrov Hawaii nebo také Hawaii Island případně Big Island, je největším ostrovem souostroví. Dodnes se zde vyskytují činné sopky a drtivá většina ostrova připomíná měsíční krajinu. Je největším, ale zároveň nejmladším havajským ostrovem. Ze všech obydlených ostrovů má ostrov Big Island nejmenší hustotu osídlení.

Nevynechejte určitě Waipio Valley. V minulosti místo využívali havajští králové na relaxaci, proto se mu také říká "údolí králů". Dnes zde žije nevelká komunita lidí. Uvidíte ty největší a zřejmě i nejkrásnější havajské vodopády, dopadající z výšky až 400 metrů. Něco nezapomenutelného.

Nejnavštěvovanějším místem na ostrově Big Island je Hawaii Volcanoes National Park, který se rozléhá kolem aktivní sopky Kilaluea. Národní parky na Havaji jsou speciální kategorie. Horolezcům poskytují například možnost zdolat sněhem pokrytou nejvyšší horu Mauna Kea, sledovat roztavenou lávu ze sopky Kilauea nebo si prohlédnout největší obnovený náboženský chrám na Havaji.

Vyhledávanou komoditou je také káva z Big Islandu. Ta se pěstuje na severu ostrova a na jihu od městečka Kona, odkud je její název Kona coffee. Toto místo je známé svou vulkanickou půdou a je nejlepším místem pro pěstování kávy.

Jak najít levné letenky na Havaj (Hawaii)?

Havaj je stále více oblíbenou destinací i v očích Čechů. Levné letenky na Havajské ostrovy lze rezervovat z Prahy a Vídně. Běžná cena letenek se pohybuje v průměru kolem 1 500 eur (v ceně i zpáteční). Průměrná délka letu je až 25 hodin obvykle se dvěma a více přestupy. Přímý let na Havajské ostrovy z našich končin bohužel neexistuje.

Celkem pohodlně se létá se společnostmi Austrian Airlines a United, případně KLM, Air France a American Airlines. Na ostrově Hawaii resp. Big Island se nacházejí dvě letiště - Kona a Hilo. Z našich končin lze s jedním či dvěma přestupy létat i na ostrovy Maui, Oahu, Kauai a Lanai.

Miami

Miami se nachází na jihovýchodním cípu státu Florida v USA. Proslulé bílé pláže Miami Beach a vody zaplněné jachtami v zálivu Biscayne Bay jsou přímo stvořené pro ideální odpočinek.

Luxusní část South Beach ohromuje stylovými Art Deco budovami a těmi nejlepšími kluby Severní Ameriky. Říká se, že toto místo je skvělé pro pozorování hvězd, to ale v klubech a nikoli na obloze.

Historické budovy ve vzdálenějším Coral Gables či skvělá nákupní centra v Coconut Grove. V tomto městě si přijdou na své úplně všichni. Miami, vzdálené od Kuby vzdušnou čarou jen 531 kilometrů, pulzuje dynamickou kubánskou atmosférou. Obchody s doutníky a kávou na Calle Ocho v Little Havana a všudypřítomná černá fazole jasně demonstrují, proč se toto město nazývá také "Hlavní město Latinské Ameriky."

Miami začínají pomalu objevovat i našinci. Levné letenky do Miami nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Délka letu je minimálně třináct hodin, obvykle však bude let podstatně delší. Běžný je jeden nebo dva přestupy, často v New Yorku. Češi nejčastěji létají do Miami společnostmi Lufthansa, Air France, United Airlines, Swiss International Air Lines, a Turkish Airlines. Z Evropy se do Miami nejčastěji létá na letiště Miami International Airport (MIA). Doporučujeme také půjčit si auto.

Další města
Washington

Washington nebo Washington DC je hlavní město Spojených států amerických a Federálního distriktu Kolumbie. Pokud jste se tedy někdy pozastavili nad zkratkou DC, jde o původní verzi - District of Columbia.

Své jméno toto město zdědilo po Georgeovi Washingtonovi, válečném vůdci Americké revoluce a prvnímu prezidentovi Spojených států. Najdete zde množství budov veřejných institucí a administrativních center. Co zde však budete hledat marně, jsou mrakodrapy.

Ve Washingtonu je totiž zakázáno, aby byla nějaká budova v rámci města vyšší než budova Kapitolu. Podívejte se, jak si uděláte dokonalý den ve Washingtonu.

Washington je stále více oblíbený I v očích Čechů. Levné letenky do Washingtonu nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Průměrná délka letu je přibližně dvanáct hodin obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Washingtonu provozuje letecká společnost Austrian Airlines (United Airlines) z Vídně.

Čeští turisté nejčastěji létají do Washingtonu společnostmi Austrian Airlines, KLM, Delta, British Airways, Lufthansa či Air France. Hlavní letiště ve Washingtonu se jmenuje Washington Dulles International Airport.

San Francisco

San Francisco se nachází na západním pobřeží Spojených států, je propletené klikatými uličkami a pozemními lanovkami, které představují jedinou pohyblivou historickou památku v USA. Se svými téměř 800 000 obyvateli patří mezi nejlidnatější, ale i nejhustěji obydlená města v USA. Američtí obyvatelé se zde původně usadili přibližně před 10 000 lety. V roce 1906 otřáslo základy města tak silné zemětřesení, že zničilo téměř tři čtvrtiny města.

Později se město revitalizovalo a v druhé polovině 20. století přilákalo velké množství malířů, spisovatelů, hippies a muzikantů. V současnosti je San Francisco považováno za město boháčů a doplňuje tak spolu s Londýnem, Moskvou a New Yorkem žebříček měst s největším počtem miliardářů.

San Francisco je díky své poloze důležitou dopravní křižovatkou a hlavní námořní centrálou severní Kalifornie. Nerovný terén a více než padesát kopců. Důvodem této charakteristiky města je jeho poloha na zlomu San Andreas.

San Francisco je stále více oblíbená destinace i u Čechů. Levné letenky do San Francisca, ale i celé Kalifornie nejčastěji koupíte z Prahy, nebo Vídně. Průměrná délka letu je přibližně čtrnáct hodin obvykle s jedním přestupem, případně dvěma Velmi pohodlně však můžete letět do San Francisca se společnostmi Austrian Airlines, KLM, Delta, SWISS, Air France či Air Canada.

Chicago

Chicago, známé také pod přezdívkami Větrné město či Druhé město, nikdy nehrálo druhé housle. Je jedním z nejvlivnějších měst světa, ze kterého vzešlo množství vynálezů a slavných osobností.

Chicago, jak ho známe dnes, zformoval požár, který v roce 1871 zničil třetinu města. Chicago však povstalo z popela, který nahradil první mrakodrapy planety. Metropole nedaleko Michiganského jezera diktuje dodnes trendy v architektuře, umění a kulinářství. S mrakodrapovým centrem města Loop, 109 muzei a 267 michelinskými restauracemi je Chicago světovým lídrem, který ročně navštíví miliony turistů.

Chicago stále více objevují i ​​Češi. Levné letenky do Chicaga nejčastěji koupíte z Prahy, či Vídně. Délka přímého letu je 10 a půl hodiny. Přímý let do Chicaga provozuje letecká společnost Austrian Airlines.

Levné lety však budou obvykle s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Chicaga společnostmi Air Berlin, Air France, United Airlines a Lufthansa. Z našich končin se do Chicaga nejčastěji létá na letiště O'Hare International Airport, které je vzdáleno 27 km od města.

Boston

Pro některé je symbolem hokeje, kde zastupuje sousední Slovensko hráč Zdeno Chára. Pro jiné je známější organizováním maratónu, který se v roce 2013 proměnil na teroristický útok, ale většině z nás zřejmě přijdou na mysl hodiny dějepisu, kdy nás učili o "Bostonském pití čaje", které odstartovalo americkou revoluci za nezávislost.

Vítejte v jednom z nejčarovnějších míst nejmladšího kontinentu světa, v Bostonu. "Fazolové město" či "Athény Ameriky", jak ho někteří nazývají, leží v americkém státě Massachusetts. Bylo založeno v roce 1630, puritány z Anglie. Do roku 1755 bylo největším městem Spojených států.

Je ekonomickým i kulturním centrem. Žije v něm přibližně 617 000 obyvatel, kterým nabízí množství vysokých škol, nemocnic s vysokou úrovní, či četné kulturní a profesionální sportovní organizace. Většina z nich pracuje v oblasti financí, zdravotní péče, vzdělávání a v oblasti služeb.

Boston se podle turistů vymyká atmosférou z typického obrazu amerických měst, urbanisticky spíše připomíná evropské město.

Philadelphia

Město se nachází v jihovýchodní části státu Pensylvánie na řece Delaware, přibližně 130 km jihovýchodně od New Yorku, na tzv. linii zlomu. Odděluje Atlantské pobřežní nížiny od náhorní plošiny Piedmont (podél východního okraje Appalačské pohoří). Mimochodem, název města pochází z řečtiny a znamená bratrská láska. Město tak pojmenoval William Penn, zakladatel provincie Philadelphia.

A jedna perlička - věděli jste, že Philadelphia je šestým nejlidnatějším městem USA? Celá oblast má přes šest milionů obyvatel.

Město hrálo velmi důležitou roli v historii USA, mimo jiné zde byla sepsána Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států. V letech 1790 - 1800 dokonce sloužilo jako dočasné hlavní město USA (historicky druhé, po New Yorku), než byl dostavěn Washington DC.

Ve městě se nachází množství univerzit a vysokých škol, mezi nimi i University of Pennsylvania, a také řada muzeí a vědeckých institucí - např. Franklin Institute s památníkem Benjamina Franklina, Akademie přírodních věd a další.

Philadelphia je také domovem první ZOO na území USA a jednoho z nejstarších a největších amerických městských parků, Fairmount Park.

Další ze slavných atrakcí města je Zvon svobody (Liberty Bell), který je dnes vystaven v budově Liberty Bell Center. Dne 8. července 1776 zval jeho tón z věže občany k prvnímu veřejnému vyhlášení Deklarace nezávislosti.

Pokud zde někdy budete, nevynechejte jižní část města a koloniální čtvrt Society Hill s historickými křivolakými uličkami, kde se podařilo zachránit a zrestaurovat více než 600 původních vil. Východně od Society Hill leží South Street, známá stará čtvrt vyznavače hnutí hippies s množstvím butiků, kaváren a barů.

Zajímavým místem je také Penn's Landing na nábřeží řeky Delaware, kam v roce 1682 připlul William Penn. V letních měsících se ve zdejším malém amfiteátru pořádají festivaly a koncerty.

Philadelphia není tak oblíbenou destinací východního pobřeží, jako New York či Washington, ale rozhodně má co nabídnout. Levné letenky do Philadelphie nejčastěji rezervujete z Vídně a Prahy. Pohodlné přímé lety do Philadelphie nabízejí American Airlines a to Prahy. Průměrná délka přímého letu je devět a půl hodiny. Pohodlně se ale také létá s Austrian Airlines, Lufthansou, SWISS, či British Airways.

Pittsburgh

Snad každý, kdo pár dní cestoval po východním pobřeží USA, navštívil Washington a Niagarské vodopády. Město Pittsburgh leží téměř uprostřed a tak není důvod, proč se zde nezastavit a nepodívat se na populární Pittsburgh zblízka.

Samotné město není ohromě velké, jako třeba New York, nebo Washington. I tak si ale zachovává svůj šarm menšího velkoměsta.

Centrum je dělené dvěma řekami. Allegheny přitéká ze severu a Monongahela přitéká z jihovýchodu. Jejich soutok dává vzniknout řece Ohio. Samotný soutok je přímo v centru města, které tvarově připomíná trojúhelník. Místní mu neřeknou jinak, než Golden Triangle.

V historii bylo toto místo důležitým a strategickým bodem pro Francouze, kteří zde v roce 1754 na soutoku řek postavili pevnost. O pár let později se pevnosti zmocnili Britové a od té doby nesla název Fort Pitt. Poloha tohoto místa byla velmi strategická, jednalo se o tzv. vstupní bránu na západ.

A co takhle jedna zajímavost? Pittsburgh je známý svým ocelářským průmyslem, který zde zažíval zlaté časy v první polovině 20. století. Až do roku 1960 populace města neustále rostla. Město bylo ekonomicky stabilní a prosperující. V ocelářském průmyslu pracovala více než polovina obyvatel. V roce 1950 žilo ve městě přes 676 000 lidí.

Nejkrásnější pohled na centrum města a soutok řek je z kopce Mt. Washington, který leží na druhém břehu řeky Monongahela. Na vyhlídku můžete vyjet buď autem, nebo lanovkou.

Pittsburgh není tak oblíbenou destinací východního pobřeží, jako New York či Washington, ale rozhodně má co nabídnout. Levné letenky do Pittsburghu nejčastěji rezervujete z Prahy a Vídně. Přímý let do Pittsburghu z našich končin prakticky neexistuje. Češi ale velice komfortně létají společnostmi Austrian Airlines, American Airlines, Air France, Condor, Delta, KLM či Air Canada. Průměrná délka letu do Pittsburghu je třináct hodin.

Las Vegas

Pokud ve svém americkém itineráři vynecháte Las Vegas, rozlučte se s největší zábavou, kterou za Velkou louží můžete zažít. Samozřejmě, když necháte celou výplatu u stolu s blackjackem tak to možná až taková zábava nebude, ale pokud se budete řídit pravidlem všeho s mírou, vše dobře dopadne.

Las Vegas nabízí všechny poklady světa - nespoutanou radost z gamblerství, luxusní hotely za babku, značkové outlety, světové koncerty a show, fantastické kulinářské dobroty, adrenalinové zážitky a je to skutečně jen na skok ke krásným přírodním pokladům. Za nás je to místo, které by jednoznačně nemělo chybět na vašem cestovatelském seznamu. Las Vegas je totiž město, které budete sledovat s otevřenými ústy.

as Vegas je stále více oblíbenou v očích Čechů. Levné letenky do Las Vegas, ale i celé Kalifornie nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Průměrná délka letu je přibližně patnáct hodin obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. přímý let do Las Vegas Francisca z našich končin neexistuje.

Velmi pohodlně se však léta s přestupi se společnostmi Austrian Airlines, Air Canada, United Airlines, American Airlines a British Airways. Nejlevnější letenky se dají rezervovat z Prahy či Vídně s nízkonákladovými aerolinkami Norwegian.

Newark

Newark je největší město ve státě New Jersey ve Spojených státech. Nachází se asi 8 km západně od Manhattanu a 3 km severně od Staten Islandu a proto je výborný výchozí bod pro turisty přilétajících z Evropy. Ve městě se totiž nachází Newark Liberty International Airport, což je hlavní letiště metropolitní oblasti New Yorku. Z Newarku se na Manhattan přepravíte komfortně a rychle vlakem, případně taxíkem.

Chcete zajímavost? Newark má největší portugalskou populaci ze všech amerických měst. První hotel tu otevřeli už v roce 1670 a z dalších zajímavostí zmíníme například největší množství třešňových květů ve Spojených státech, najdete zde jednu z nejnavštěvovanějších sportovních arén v zemi, obrovské kino Shaquilla O'Neala, jakož i největší sbírku tibetského umění mimo území jihovýchodní Asie. Levné letenky do Newarku lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines. Do Newarku lze komfortně s jedním mezipřistáním cestovat is aerolinkami SWISS, KLM či Lufthansa.

San Diego

San Diego je druhým největším městem státu California a šestým největším v USA. Nachází se na pobřeží Tichého oceánu, na samém jihu státu California, velmi blízko hranicím s Mexikem. Do severně ležícího Los Angeles je to odsud asi 180 km, přibližně dvě hodiny jízdy autem po dálnici.

San Diego je krásné a klidné město na západním pobřeží. My jsme při jeho návštěvě nevynechali městskou čtvrt La Jolla na severu města a vy byste neměli také. Toulejte se se po vrcholcích pobřežních útesů a sledujte neutuchající pelikány (naše kámoše;) a líné tuleně. Dokonce si můžete půjčit kajak a prohlédnout si tyto krasavce opravdu zblízka. Krátká procházka na sever vás pak zavede k piknikovým stolům, grilům a výhledům na zátoku La Jolla Cove, která je přímo pod chodníkem. Prostředí je tam opravdu malebné, takže to určitě nevynechejte!

Jednou z dalších věcí, které si na San Diegu vážíme, je Old Town, který se celý nese v mexickém duchu. Architektura, byznys, restaurace, hotely. A Mexiko ochutnáte i na talíři, mexická kuchyně je tu autentická a výborná.

Gaslamp Quarter je hlavní centrum nákupů, restaurací a především zábavy. Připravte si plnou peněženku - čepování třetinka piva stojí kolem 10 dolarů a míchaný drink zhruba 8. Pokud jste ranní ptáčata, vyplatí se přivstat si a zkusit oběhnout další čtyři oblíbené atrakce - USS Midway Museum, Balboa Park, San Diego Zoo a Hotel Coronado.

V USS Midway Museum se můžete pokochat například nejdéle sloužící letadlovou lodí amerického námořnictva. Pokud chcete vidět, jak tráví svůj volný čas obyvatelé San Diega, nevynechejte Balboa Park. Největší městský park v USA, s příjemnou promenádou El Prado, na které najdete divadla, muzea a nádherně upravené zahrady. V severní části parku je umístěna proslulá San Diego Zoo, která patří mezi osm největších zoologických zahrad na světě. Vstupné je 52 dolarů na osobu a nemusíte být ani dítě, abyste tam dokázali strávit celý den.

Poloostrov Coronado na jih od Downtownu vás vezme o více než 50 let zpět do minulosti. Přesně v té době se zde v Hotelu del Coronado totiž natáčel film Někdo to rád horké s Marilyn Monroe v hlavní roli. Pláže v okolí jsou nádherné a nemohou jim odolat jak turisté, tak i surfaři. Chcete-li mít o zážitek navíc, dopravte se na Coronado trajektem. Ten jezdí každou hodinu mezi přístavním molem Broadway Pier v přístavišti Embarcadero a přístavištěm Coronado Ferry Landing při ulici First Street, kde si můžete například v Bikes & Beyond půjčit kolo.

San Diego není tak oblíbenou destinací západního pobřeží, jako Los Angeles, Las Vegas či San Francisco, ale je stejně krásné. Levné letenky do San Diega nejčastěji rezervujete z Vídně a Prahy. Jelikož San Diego je z našich končin poměrně náročně dostupné, většinou absolvujete během cesty jeden či dva prostupy, přímý let do San Diega neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně patnáct hodin. Velmi pohodlně však Češi létají do San Diega se společnostmi Austrian Airlines, Lufthansa, SWISS, či British Airways.

Seattle

Luxusní hotely, exkluzivní restaurace, rozkvétající umělecké galerie nebo stále živá a zároveň výživná hudební scéna (ačkoliv ze sebe postupně vyloučila grunge) dělají Seattle turisticky atraktivnějším než kdykoliv předtím. Pod jeho novým leskem však město zůstává věrné svému bývalému já i zavedeným stereotypům: je místem, kde jsou skříně módních fajnšmekrů plné vlnám a větru vzdorného materiálu, kde si hipízáci ulítávají na broadwayském The Man. Právě toto dodává Seattlu ten správný šmrnc. Navštivte Seattle, město, které voní kávou a hraje nejrůznějšími hudebními styly.

Za čím byste se do Seattlu měli vydat? Když se hřejivé paprsky dotknou města, místní se scházejí kolem parků a jezer. V ostatní dny si můžete vybrat ze široké nabídky eklektických muzeí, věnovaných snad čemukoliv, od Pinballu až po rockovou hudbu. Ta nejoblíbenější prohlídka se však odehrává v podzemí. Tzv. Bill Speidel 's Underground Tour není nijak časově náročná, průvodce či průvodkyně se Vám v průběhu devadesáti minut pokusí nahromadit tolik informací, kolik to je jen možné a v tří blokové prohlídce Vás provede zapomenutými podzemními stezkami města, které byly po obrovském požáru v roce 1889 znovu vybudovány.

Levné letenky do Seattle nejčastěji rezervujete z Prahy a Vídně. Jelikož Seattle je z našich končin poměrně náročně dostupný, většinou absolvujete během cestu s jedním či dvěma přestupy. Přímý let do Seattlu od nás neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně patnáct hodin. Velmi pohodlně však Češi mohou do Seattle létat se společnostmi Austrian Airlines, Lufthansa, Air Canada, SWISS, či British Airways a velmi výhodnou alternativou jsou letenky nízkonákladové společnosti Eurowings.

Dallas

Jedno z nejrychleji rostoucích měst v USA - Dallas - má čím dál tím více lákadel pro návštěvníky z celého světa. Ať už kvůli umění, sportu, historii nebo nákupům. Dallas byste měli alespoň jednou za život vidět. Přestože Dallas nemá žádnou ikonickou budovu, kterou by každý z nás znal, může se pochlubit krásným panoramatem s mrakodrapy. Ve městě se nachází několik rooftop barů, ale i placená vyhlídka.

Dallas je také o krásné botanické zahradě, úžasném sochařském umění, a především může být i o Southforku. Southfork Ranch vám nic neříká? Musíte ho znát z televizních obrazovek, proslavil ho Džejár, Bobby a ostatní členové rodiny Ewing! Po necelé hodince cesty autem na sever od centra se tam můžete vydat na komentovanou prohlídku jak interiérů, tak i exteriérů. Velmi zvláštním faktem je to, že v Dallasu množství podniků a kaváren zavírají mezi 17-18. hodinou, což nás dost překvapilo. Pokud však hledáte rozmanitost a rádi zkoušíte lokální trhy, rozhodně doporučujeme oblíbený Dallas Farmers Market.

Levné letenky do Dallasu lze rezervovat i z odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky společností Austrian Airlines, Lufthansa, Air Canada či British Airways. Přímý let do Dallasu z našich končin neexistuje.

Charleston

Charleston, půvabné historické pobřežní městečko je plné památníků občanské války a malebných koloniálních budov, jejichž historie sahá do 16. století. Díky jeho estetice a tradici "Gullahu" (Gullah je výraz, zahrnující afroameričany, žijící v Georgii, na Floridě a v Jižní Karolíně) budete mít pocit, jako byste se sem přenesli strojem času.

Charleston má překrásné pláže, golfová střediska a mnoho uměleckých galerií. Natočena zde byla i většina scén z kultovního filmu The Notebook (2004), který v češtině známe jako Zápisník jedné lásky. Řada domů v barvách velikonočních vajíček leží v blízkosti historického nábřeží Charlestonu již od roku 1700. Prožily i druhou světovou válku a následnou rekonstrukci.

Levné letenky do Charlestonu lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí sledovat na Pelikánu akční nabídky leteckých společností Austrian Airlines, Delta Air Lines či Air France. Přímý let do Charlestonu z našich končin neexistuje.

Orlando

Orlando je 5. největším městem Floridy, ale včetně aglomerace se jedná o třetí největší metropolitní oblast tohoto státu. Nachází se v centrální části Floridy zhruba hodinu jízdy od Atlantického pobřeží. Orlando je metropolí známou zejména pro svůj zábavní průmysl. Ne nadarmo se mu říká "Hollywood východu". Vždyť zde stojí největší zábavní parky světa a obří televizní a filmová studia. Nacházejí se tu snad všechny, na které si vzpomenete. Od Hollywood studia přes Disneyland, Animal Kingdom až po Volcano bay.

Turisté navštěvují Orlando právě za cílem strávit dny plné zábavy v tématických parcích. Počasí v Orlandu je po celý rok velmi horké. V letních měsících se k němu přidávají srážky, vlhkost a časté bouřky.

Přesto jsou v Orlandu hlavní turistickou sezónou letní měsíce. Levné letenky do Orlanda lze rezervovat z Prahy a Vídně. Stačí sledovat akční nabídky společností Austrian Airlines, Delta Air Lines, Air Canada či Lufthansa.

Atlanta

Největší letiště na světě, krásné Američanky a Coca-cola kam se podíváte. Tak charakterizují cestovatelské bedkery největší město amerického státu Georgia, Atlantu. Atlanta leží na severu státu blízko Apalašského pohoří a v těsné blízkosti řeky Chattahoochee, po které je pojmenován i nedaleký národní park.

Atlanta je devátým největším městem v USA a zároveň také nejrychleji se rozvíjejícím městem. V Atlantě sídlí asi 500 mezinárodních společností a vznikla zde také slavná společnost Coca Cola, která se na celém světě proslavila svým tmavým bublinkovým nápojem. Atlanta je také městem sportu, v roce 1996 se zde konaly letní olympijské hry. Své sídlo zde má například i televizní stanice CNN a také velké banky a instituce, které zajišťují lidem zaměstnání v celé Americe.

Levné letenky do Atlanty lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Austrian Airlines, Delta Air Lines, Air Canada, Lufthansa či KLM. Přímý let do Atlanty z našich končin neexistuje.

Tampa

Tampa je sluneční metropolí, kterou najdete na západní Floridě. Leží téměř na pobřeží Tichého oceánu, v krásné zátoce Tampa Bay. Vyhledávaná je turisty zejména pro své atraktivní zábavní parky, stejně jako Orlando.

V Tampě se nachází velké mezinárodní letiště, kterým každý rok projde na 17 milionů cestujících. Stejně jako ve většině amerických měst je nejpohodlnějším způsobem přepravy po městě automobil. Tampa je také sportovním městem.

Kromě všudypřítomných golfových hřišť se můžete pokochat špičkovým sportem i z pozice diváka. Americký fotbal v podání místních Tampa Bay Buccaneers, lední hokej v podání Tampa Bay Lightnings a baseball díky Tampa Bay Rays.

Levné letenky do Tampy lze rezervovat i s odletem z Prahy a Vídně. Přímý let do Tampy sice z našich končin neexistuje, avšak poměrně komfortně lze cestovat s jedním přestupem s aerolinkami jako Austrian Airlines, Lufthansa či Air Canada.

Fort Lauderdale

Fort Lauderdale je jedno z největších měst na Floridě. Je významným kulturním a obchodním centrem poloostrova a je velmi hojně navštěvované turisty z celého světa.

Město často přirovnávají k Benátkám, neboť je protkáno mnoha kanály. Na Benátky se však podobá i proto, že zde najdete mnoho kvalitních restaurací, barů či divadel. Město mají v oblibě také milovníci nákupů, protože ceny jsou zde více než příznivé. Fort Lauderdale je především střediskem jachtingu. Pláže okouzlují turistů zlatavým pískem a celoročně příjemným počasím. Levné letenky do Fort Lauderdale lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně.

Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností Austrian Airlines, Lufthansa či Air Canada. Přímý let do Fort Lauderdale z našich končin neexistuje.

Denver

Denver je hlavní město státu Colorado a jsou to také výškové stavby schované v náručí Skalistých hor. Ta panoramata jsou nádherná. Nádherné je také to, že Denver má až 300 slunečných dní v roce, a to je více, než má například Miami Beach nebo San Diego.

I přesto, že ještě v roce 1858 zde nebyla ani noha, a historií nikoho nenadchne, disponuje Denver zajímavým artiklem. Je tu nejvíce pivovarů a pivních podniků v celých Spojených Státech. Pokud se zde objevíte v září, neváhejte navštívit Great American Beer Festival, kde budete moci vyzkoušet až 6 700 různých druhů piva. Co je na Denveru to nejzajímavější je to, proč se mu říká The Mile High City. Nachází se totiž v nadmořské výšce 1 609,34 m.n.m., tedy přesně jednu míli nad hladinou moře.

Díky tomu je zde jedinečná klima a vzduch. Levné letenky do Denveru lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Austrian Airlines, Lufthansa či Air Canada. Přímý let do Denveru z našich končin neexistuje.

Phoenix

Phoenix je hlavní město státu Arizona a nachází se na jihozápadě Spojených států. Leží přímo na řece Salt River v tzv. Valley of the Sun nebo česky v Slunečním údolí. Jde zároveň o největší město Arizony. Návštěvníci Phoenixu ocení množství muzeí, divadel a kulturních událostí, parků a rekreačních oblastí.

Vodní parky zase usnadní život v pouštním horku. Phoenix je známý i dvěma velkými zábavními parky a hraje se zde národní liga v hokeji, basketbalu, baseballu a fotbalu. Pro Phoenix je typické velmi suché a horké podnebí. Město má ze všech velkých amerických měst nejvyšší průměrnou teplotu, která překračuje neuvěřitelných 38 ° C.

Levné letenky do Phoenixu lze rezervovat i z našich končin. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností British Airways, United Airlines, Lufthansa či Air Canada.

Detroit

Detroit je největším městem amerického státu Michigan, s počtem obyvatel téměř jeden milion přímo v centru, a včetně okrajových oblastí s počtem téměř 5 miliónů lidí. Název města je odvozen od řeky Detroit. Detroit byl připojen k Spojeným státům v roce 1796. V roce 1815 bylo oficiálně prohlášeno za město a zároveň se stalo hlavním městem státu. Koncem 19. století se metropole stala uznávanou pro svou výstavní architekturu a nově elektrifikovanou hlavní třídu, proto si vysloužila označení "Paříž západu".

V současné době je Detroit jedním z nejprůmyslovějších měst Ameriky, a to i přes krach a krizi, která se zde před lety udála. Své zastoupení zde má hlavně automobilový průmysl, působí zde hned tři výrobci aut - Ford, Chrysler a General Motors. Město je proto často nazývané také "Motown". Levné letenky do Detroitu lze rezervovat i z našich končin. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností British Airways, United Airlines, Lufthansa či Air Canada.

San Antonio

San Antonio je druhým největším městem v americkém Texasu. Ještě jste o něm neslyšeli? Ve světě jde o velmi známou turistickou metropoli, ročně ji navštíví přes 20 milionů turistů. Zároveň je sedmým nejlidnatějším městem v USA a druhým v Texasu. Žije zde asi 1,8 milionu obyvatel, na ploše 1067 km2. Město je pojmenované po svatém Antonínu Peduánskom, který má svátek 13.6., tedy v den, kdy sem v roce 1692 dorazila španělská expedice. Nejdůležitější městskou tepnou je River Walk.

Najdete zde obrovské množství obchodů, restaurací či barů. Během roku se zde také uskutečňuje několik festivalů a slavností. V San Antoniu se setkává jedinečná směs historie a současnosti. Jeho zábavná čtvrť je postavena na řece, kde má město svou historii a právě sem proudí miliony návštěvníků ročně. Minulost představuje pevnost Alamo a palác, současnost zase atrakce jakými jsou vodní parky či golfové resorty.

Levné letenky do San Antonia lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stači na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Austrian Airlines, Lufthansa či KLM. Přímý let do San Antonia z Evropy neexistuje.

Indianapolis

Indianapolis je hlavní a největší město amerického státu Indiana. Často ho také přezdívají Naptown. Žije v něm téměř 900 tisíc obyvatel, což z Indianapolis dělá 14. největší město USA a po Chicagu a Detroitu třetí největší město středozápadu. V současnosti je město centrem vzdělávání, zdravotnictví i financí. A důležitou součástí místní ekonomiky je také cestovní ruch. Město se pravidelně stává dějištěm mnoha sportovních akcí, z nichž nejznámější je asi motocyklový závod "Velká cena Indianapolis".

K největším turistickým atrakcím města patří Indiana War Memorial Museum, které bylo postaveno po skončení první světové války a je součástí War Memorial Plaza Historic District. Nachází se přímo v centru města a zabírá plochu téměř 6000 metrů čtverečních. Muzeum bylo založeno na památku obětí 1. světové války.

Levné letenky do Indianapolisu lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Austrian Airlines, Lufthansa, Air Canada či KLM. Přímý let do Indianapolisu z našich končin neexistuje.

Columbus

Columbus je hlavní město amerického státu Ohio. Oblast dnešního Ohia byla dlouhodobě obydlená domorodými indiánskými kmeny. S příchodem Evropanů se však všechno změnilo. I tak je to však poměrně nové město, protože ho založili už v roce 1812. Hlavním městem se stalo již v roce 1816.

Je to největší město ve státě Ohio a s 1,7 miliony obyvatel je to 15. nejlidnatější město v USA. Dnes je Columbus největší a průmyslové centrum Ohia, velký dopravní uzel a sídlí zde několik univerzit. Mezi hlavní památky a objekty zájmu určitě patří sídlo parlamentu.

Levné letenky do města Columbus lze rezervovat i z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Austrian Airlines, Lufthansa, Air Canada či KLM. Přímý let do Columbus z Evropy neexistuje.

Maui

Maui je druhý najväčší havajský ostrov a jeden z tých najpopulárnejších. Aj keby ste sa chceli vyhnúť davom turistov, budete to mať ťažké. Maui totiž nie je obľúbený len tak pre nič.

Jedným z najobľúbenejších miest ostrova je „Road to Hana“, 83 kilometrov dlhá diaľnica pri pobreží, ktorá vedie z mesta Kahului do mesta Hana na východnej časti ostrova. Celá trasa trvá autom dve hodiny, no je viac ako isté, že potrvá dlhšie. Prečo? Garantujeme vám, že počas cesty niekoľko krát zastavíte a budete si užívať všetky tie krásne výhľady!

Pe’ahi, teda Surf Jaws v Maui je miesto považované za jedno z najlepších na die-hard surfovanie, kde vlny môžu vyskočiť až do výšky 36 metrov.

Lacné letenky na havajský ostrov Maui sa sem-tam objavia aj z našich končín. Odporúčame na Pelikáne sledovať najmä akciové ponuky leteckej spoločnosti United Airlines.

Lanai

Lanai je jeden z najmenších a najstarších havajských ostrovov. Domáci ho často prezývajú tiež ananásovým ostrovom. Aj napriek svojej veľkosti je šiesty najväčší havajský ostrov. Najvyšším vrchom je Lanaihale s výškou tesne nad tisíc metrov nad morom.

Ostrov Lanai leží ďaleko od ruchu každodenného života a celkom úspešne sa zatiaľ vyhýba obrovským masám turistov. Lanai je známy aj veľmi exkluzívnymi hotelovými rezortmi a zahráte si tu golf s najkrajším výhľadom široko-ďaleko.

Za návštevu nepochybbne stojí veľkolepá Záhrada bohov (Keahiakawelo) a nádherná pláž Polihua.

Lacné letenky na Lanai kúpite veľmi zriedka. Odporúčame však na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností United Airlines.

Kauai

Najsevernejší a najstarší havajský ostrov je svojou rozlohou štvrtý najväčší. Práve na tomto ostrove sa stretnete aj s fenoménom voľne pobehujúcich kohútov a sliepok. Tie na ostrove Kauai pobehujú úplne všade, od pláží až po miestne obchody.

To však nie je jediná atrakcia ostrova. Za návštevu určite stojí Waimea Canyon, nazývaný tiež Grand Canyon Pacifiku, práve kvôli jeho podobe s arizonským Grand Canyonom. Nachádza sa tu aj veľa peších chodníkov, kvôli prevýšeniu a strmým úsekom sú však trochu náročné.

Pre milovníkov vody je tu možnosť splavovať rieku Wailua. Ak sa až na takýto adrenalín necítite, môžete si spraviť nenáročný výlet loďkou k 25-metrovým vodopádom Wailua Falls. Juh ostrova pokrývajú tiež kávové a cukrové plantáže, ktoré možno navštíviť.

Lacné letenky na havajský ostrov Kauai sa sem-tam objavia aj z našich končín. Odporúčame na Pelikáne sledovať najmä akciové ponuky leteckej spoločnosti United Airlines.

Užitečné info o USA

Cena letenky do USA

Nejlevnější letenky do USA můžete najít od 8300 Kč. Běžně však zpáteční letenky stojí i 12 000 Kč, v závislosti na tom do které části USA letíte. Nejlevnější jsou většinou letenky do New Yorku, na Floridu a do Bostonu. Naopak, na západní pobřeží, čili do Los Angeles, Las Vegas a do San Francisca se prodávají dražší letenky kvůli větší vzdálenosti.

Jaké jsou aktuální cestovní omezení v USA?

Do USA se momentálně cestovat z důvodu turismu ještě nedá. Podle nejnovějších informací se však USA otevře očkovaných turistům z Evropy začátkem listopadu 2021. Potřebné bude mít při vstupu i negativní PCR test ne starší než 72 hodin. Více informací o aktuálních podmínkách cestování do USA přinášíme v článku USA v listopadu otevřou hranice pro očkovaných.

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Jaké je počasí v USA?

Pro New York a východní pobřeží USA je typické vlhké klima. Zimy jsou zde studené, ale díky poloze města jsou zdejší teploty mírně vyšší než ve vnitrozemí. Léta jsou horká a suchá. Každé léto je v průměru v 18 až 25 dnech dosažena teplota 32 ° C. Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí léto, kdy i teplota moře dosahuje v průměru 23 ° C.

Na Floridě je hlavní sezónou období od prosince do února. Klima je teplá a suchá. Od června do října rostou teploty a více prší. Florida má vysoký výskyt hurikánů. Během jejich sezóny (červenec -Listopad) se doporučuje kontrolovat předpovědi Národního centra hurikánů.

Podnebí v oblasti Kalifornie je subtropické, slunečné a teplé s jemným oceánským vánkem v létě. Tato oblast se vyznačuje nízkým počtem srážek, má průměrně 325 slunečných dní v roce.

Jelikož jde o obrovskou zemi, každá část USA má jinou hlavní dovolenkovou sezónu.

Je USA drahá země?

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v České republice i přímo v USA. Hledáte hotel či apartmán? Čím blíže k centru města, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Doporučujeme půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Převodník měn

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Letecké statistiky o Usa

  • Přímým letem do Usa létají letecké společnosti Austrian Airlines, United Airlines Inc a další.

  • Přímým letem do Usa můžete letět z míst: Vídeň, Frankfurt, Mnichov.

  • Počet mezinárodních letišť v Usa: 12.

  • Nejoblíbenější města v Usa jsou: New York, Los Angeles, Miami, San Francisco, Las Vegas.

Tipy co třeba vidět v USA

10 zajímavostí o USA

1
Americká vláda otrávila alkohol během prohibice - Zabila tak přes 10 000 lidí
2
25% Američanů věří v reinkarnaci.
3
Největší bankovka která byla kdy vytištěna měla hodnotu 10 000 dolarů.
4
Ve státě Kentucky je dodnes protizákonné nosit zmrzlinu v zadní kapse kalhot.
5
Jediný stát v USA, kde roste káva, je Havaj.
6
V nejužším bodě je od sebe USA a Rusko vzdálené jen 4 kilometry
7
Spojené státy nemají oficiální jazyk.
8
Pouze jeden stát USA sestává z jediné slabiky - a to stát Maine
9
Zábavní park Disneyland neprodává žvýkačky. Walt Disney nechtěl, aby návštěvníky parku znechutilo, kdyby šlápli na rozžvýkání žvýkačku.
10
Dolar lze rozměnit na mince 293 různými způsoby.
Byly informace na této stránce užitečné?