Skip to main content

Levné letenky Španělsko

španělsko - základní COVID-19 informace

Do Španělska aktuálně mohou Češi cestovat. Je však možné, že bude vyžadován negativní test na COVID-19, nebo jiné omezení. Podrobnější podmínky cestování do Španělska si můžete přečíst v našem pravidelně aktualizovaném článku: Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy.

Akční letenky do Španělska

Zajímavosti o Španělsku

Hledáte levnou letenku do Španělska? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut a pojištění. Mezi nejoblíbenější španělské destinace Čechů patří Madrid, Barcelona, ​​Malorka, Ibiza, Malaga, Valencia či Sevilla.

Do Španělska létá přímo z Prahy letecká společnost Ryanair (Madrid, Girona, Palma Mallorca a Malaga), z Vídně letecká společnost LEVEL a to přímo do Barcelony.

Více Zobrazit méně

Top mestá ve Španělsku

Barcelona

Barcelona je hlavní město Katalánska a druhé největší město Španělska. Miliony lidí z celého světa zde každý rok fascinuje stále nedokončená Sagrada Família, kterou údajně staví déle než egyptské pyramidy.

Podmanivá katalánská metropole nabízí ohromující sbírku stavitelských skvostů, avantgardní parky a ty nejlepší tapas světa. Barcelona se rozprostírá na pobřeží Středozemního moře, jehož čtyři kilometry dlouhé pláže vám nabídnou zasloužený odpočinek po hodinách strávených prohlídkou města.

Krásné fotky si zhotovíte i při Gaudího stavbách, kterých je v Barceloně hned několik. Tento světoznámý symbol Barcelony zde má i svůj vlastní tématický park, s krásným výhledem na celé město.

Levné letenky do Barcelony nejčastěji koupíte z Prahy (Vueling). Let bývá obvykle přímý a trvá kolem dvě a půl hodiny. Odlety jsou i z Vídně, kde spojení provozují zejména Eurowings a Air China.

Mallorca

Největší baleárský ostrov, Mallorca, je jednou z nejoblíbenějších rekreačních destinaci v Evropě. Mnohé turisty lákají její oslnivé pláže s jemným zlatavým pískem, azurové moře a klidné zálivy.

Jiné přitahují klikaté cesty pohoří Sierra de Tramuntana, jejichž fascinující výhled přebije jakoukoli únavu při cyklistice či turistice. Vždyť baterky se dobijí později v malebných horských městečkách, které si zachovaly svébytný ráz a nabízejí nekonečné možnosti k objevování. Bez ohledu na část ostrova, kterou si vyberete, Mallorca vás nikdy nezklame.

Mallorca je velmi oblíbená i mezi našinci. Levné letenky na Mallorku nejčastěji koupíte už z Prahy, odkud přímo létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně dvě a půl hodiny.

Letět na Mallorcu můžete i z Vídně. Lety jsou obvykle buď přímé, nebo s jedním přestupem. Lety na Mallorcu provozují obvykle letecké společnosti SmartWings Travel Service, Lufthansa, Germanwings, Wizz Air a Swiss International Air Lines. Z našich končin se na Mallorku nejčastěji létá na letiště Palma Mallorca.

Malaga

Je lehké pochopit, z jakého důvodu je andaluiská Malaga hlavou fenomenálního pobřeží Costa del Sol. Kdysi chudá sestra Seville přitahují stále více a více cestovatelů svojí překrásnou pěší zónou, historickou čtvrtí, zajímavými muzei či temperamentním flamenkem.

Malaga je proslulá věčně sluneční klimatem a uvolněnou atmosférou. Starobylé město s trendy kavárničkami a gurmánskými restauracemi má vlastní jedinečný šarm, který dělá z Malagy perfektní dovolenovou destinaci. Bez ohledu na to, zda preferujete pláže, historické památky nebo nákupy - na své si zde přijdou snad úplně všichni.

Levné letenky do Malagy koupíte už přímo z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Let je přímý a trvá přibližně 3 hodiny a 40 minut. Přímé lety za výhodné ceny však koupíte i s odletem z Vídně (Lauda, Luftfahrt). Z našich končin se do Malagy nejčastěji létá na letiště Malaga Airport. Doporučujeme také pronánem auta.

Lanzarote

Biosférická rezervace UNESCO Lanzarote je neobyčejný a podmanivý ostrov. Nachází se zde okolo 300 sopek, které jednou provždy poznamenali scenérii ostrova proudy stékající lávy. Někdy až měsíční krajina s černými lávovými kameny a rozsáhlými krátery tak krásně kontrastuje s úžasnými pískovými plážemi, zelenými palmami, kaktusovými zahradami či svěžími vinicemi, z nichž pochází místní chutné víno. Azurově modré moře skrývá nevšední podmořský svět, který je plný života všech barev a tvarů. Sopečný a místy až surrealistický ostrov Lanzarote je tak stvořený na objevování a perfektní relax.

Ostrov začínají poznávat i našinci. Letenky na Lanzarote nejčastěji koupíte z Prahy, či Vídně. Lety jsou obvykle s jedním přestupem. Přímý let provozuje z Prahy společnost SmartWings Travel Service a trvá kolem pěti hodin.

Další města
Gran Canaria

Kanárský ostrov Gran Canaria, přezdívaný také jako "Miniaturní kontinent". Po příletu rychle pochopíte, proč si vysloužil tuto přezdívku. Sever ostrova je zelený a svěží, střed je zas hornatý s vysokými štíty.

Naopak jih ostrova je suchý, plný písečných dun a skvělých pláži s tím nejjemnějším pískem. Na relativně malé ploše tak zažijete skutečně rozmanité přírodní scenérie, pro které byste jinak museli procestovat celý kontinent. Gran Canaria nabízí nevyčerpatelné možnosti na klidný relax, jakož i adrenalinové záležitosti v oblasti turistiky, vodních sportů či cyklistiky. Gran Canaria je prostě synonymem perfektní dovolené.

Ostrov je oblíbený i mezi našinci. Letenky na Gran Canarii nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou obvykle s jedním přestupem. Přímý let z Prahy trvá kolem pěti hodin. Lety na Gran Canarii nabízejí z našich končin zejména společnosti SmartWings Travel Service, Czech Airlines, Niki Luftfahrt, Air Berlin, Eurowings, Ryanair a SWISS International Air Lines. Hlavním letištěm na ostrově je letiště Gran Canaria Airport.

Tenerife

Největší z Kanárských ostrovů, Tenerife, přitahuje turisty jako magnet. Není divu, kombinace jedinečných černých a zlatavých pláži, přírodní divy, zábavní parky a skutečně rušný noční život dělají z tohoto ostrova dovolenkovou destinaci snů.

Ve stínu obrovské sopky Teide plyne život přes den velmi klidně, ale v noci zde může být pěkně veselo. Výborná španělská kuchyně, skvělé víno a množství karnevalů dávají s lehkostí najevo, že místní si umí opravdu vychutnat život. Obyvatelé Tenerife na to mají i důvod navíc. Vždyť na "Ostrově věčného jara" je během celého roku tak krásné počasí.

Ostrov je oblíbený i mezi našinci. Letenky na Tenerife nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Lety jsou obvykle s jedním nebo dvěma přestupy. Přímý let z Vídně trvá kolem pěti a půl hodiny a provozuje ho společnost Austrian Airlines. Lety můžete často najít i u společností: Iberia Airline a SWISS International Air Lines. Letiště na ostrově jsou dvě. Tenerife North Airport (Los Rodeos Airport) leží 11 km od hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Tenerife South Airport (Tenerife South-Reina Sofia Airport) se nachází na území samosprávy města Granadilla de Abona.

Užitečné info o Španělsku

Cestovní doklady do Španělska

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Počasí ve Španělsku

Španělsko je čtvrtou největší zemí Evropy a má velmi rozmanitý povrch i podnebí. Podnebí Španělska můžeme rozdělit na tři odlišné typy, které jsou charakteristické pro jednotlivé oblasti.

Sever a severozápad Španělska jsou ovlivněny Atlantským oceánem, východní pobřeží má charakter středomořského podnebí a vnitrozemí Španělska, vymezené náhorní plošinou Meseta má podnebí typicky kontinentální.

Poloha a podnebí poskytuje velmi přívětivé podmínky na dovolenou během celého roku. Ideální čas na návštěvu je během letních měsíců, kdy teplota dosahuje téměř neustále teploty kolem 30 stupňů Celsia.

Výhodné je však navštívit Španělsko i během jara a podzimu - potkáte méně turistů, teploty jsou stále velmi přívětivé, ubytování levnější.

Ceny ve Španělsku

Oficiálním platidlem ve Španělsku je euro. Ceny potravin a služeb jsou o něco vyšší než u nás. Potraviny a ovoce se vyplatí nakoupit v obchodě. Nápoje v restauraci nebo v kavárně jsou dva až třikrát dražší než v obchodě.

Ceny ubytování ve Španělsku doporučujeme zkontrolovat na stránce hotely.pelikan.cz. Mezi destinace s nejvyššími cenami ubytování v centru patří Barcelona, ​​Madrid a Valencia.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas ve Španělsku

Vnitrozemí Španělska a jeho středomořské ostrovy se nacházejí ve stejné časové zóně jako ČR ,UTC +1. Na Kanárských ostrovech je o hodinu méně.

Letecké statistiky o Španělsku

  • Přímým letem do Španělska létají letecké společnosti Ryanair, Lauda, Wizz Air Hungary a další.

  • Přímým letem do Španělska můžete letět z míst: Berlín, Varšava, Vídeň, Katovice, Krakov, Budapešť, Vratislav, Praha.

  • Počet mezinárodních letišť ve Španělsku: 17.

  • Nejoblíbenější města ve Španělsku jsou: Barcelona, Palma Malorca, Málaga, Madrid, Tenerife.

10 zajímavostí o Španělsku

1
Španělským národním sportem jsou kromě fotbalu i býčí zápasy (corrida de torros). Moderní podobu začali v městečku Ronda v roce 1784
2
Španělština je druhý nejrozšířenější jazyk na světě
3
Téměř polovina olivového oleje a 75% šafránu je vyprodukovaných právě ve Španělsku
4
Slavná Paella, kterou téměř v celém Španělsku podávají s mořskými plody, vznikla původně ve Valencii, kde dodnes dělají paellu se zeleninou, masem (kachna / králík) a slimáky
5
Barcelona má svůj vlastní valentýnský svátek, na den svatého Jiří (23. dubna) bylo zvykem vyměnit si růži a knihu s milovanou osobou.
6
Španělé vlastní více automobilů než mobilních telefonů
7
Španělsko je jediná země v Evropě, kde se pěstují banány
8
Espaňa nebo Spain pochází ze slova Ispania, což znamenalo území zajíců
9
Pokud budete chtít jít na oběd ve Španělsku o půl dvanácté, rovnou na to zapomeňte. Oběd se podává kolem 2-3. h odpoledne a večeře až o 21-22. h, takže na párty se dostanete až po půlnoci. Některé diskotéky otevírají až o 2. h ráno
10
Španělská jídla nejsou tak pikantní, jak se mnozí domnívají. Prakticky jedinými kořeněným pokrmem, který se ve Španělsku těší velké oblibě, jsou tzv. „patatas bravas" neboli divoké brambory podávané s velmi kořeněnou omáčkou.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)