Skip to main content

Levné letenky Sevilla

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Sevilly

Zajímavosti o Seville

Zatímco pivo se zde podává výhradně ve dvoudecových sklenicích, porce zmrzliny má téměř čtvrt kila. Čtvrté největší španělské město Sevilla má nádhernou katedrálu i působivou historii. A uprostřed města ještě k tomu všemu i nefalšované UFO.

Přiletěli jste sem pozdě večer? Lépe jste udělat nemohli. Před půlnocí totiž je ten nejlepší čas vyrazit do ulic metropole. Sluncem rozžhavenou dlažbu už stačily pokropit čety uklízečů, které zároveň vyvezly z ulic odpadky, a tak připravily volný ring pro nadcházející fiestu, která zákonitě následuje po každodenní dlouhé siestě. A město pulzuje dlouho do rána. Místy tak hlasitě, že vlastně nedává smysl pokoušet se zde jít spát před druhou hodinou ráno.

Zatímco mnohé sevillské obchody, bary i zmrzlinárny poctivě dodržují za slunečního žáru siestu, o památkách to neplatí. Ty mají otevřeno právě přes den.

Není to však jen o historii. Nejnovějším hitem města je stavba, která připomíná UFO, které "přistálo" na náměstí Plaza de la Encarnacion. Říkají tomu Metropol Parasol, ale mimozemský původ bizarní stavby, vklíněné mezi historické měšťanské domy. Není to žádný bizarní pomník, žije to tu. V přízemí pulzuje tržnice s čerstvým zbožím a večer můžete navštívit spoustu hospod. V ulicích Sevilly najdete ještě jednu bizarnost. Hybridní tramvaje, které si vystačí v okolí katedrály bez trolejí.

Levné letenky do Sevilly rezervujete nejčastěji z Prahy či Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Laudamotion (Ryanair) za velmi příznivé ceny. Trvá 2 hodiny a 45 minut. S jedním přestupem se do Sevilly dostanete se společnostmi Iberia, Vueling, Austrian a Lufthansa.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Seville

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Počasí v Seville

Pro Seville je typické středomořské podnebí, které vystihují horká, suchá léta a mírné zimy. Najdete zde tedy velmi příjemné horké podnebí a stabilní počasí během celého roku. Pokud máte rádi slunce a teplo, Sevillu si rychle zamilujete.

SEVILLA Počasí

Ceny v Seville

Národní měnou je euro, peníze si tedy před cestou zaměňovat musíte. Hledáte hotel v Seville? Ubytování zde víte najít i za 20-30 EUR / 500–750 CZK osoba / noc.

Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.cz. Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí města či ostrov na vlastní pěst, doporučujeme půjčit auto už přímo u letiště. Auto si můžete rezervovat i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Seville

V Seville je stejný čas, jako v České republice.

Tipy, co vidět v Seville

10 zajímavostí o Španělsku

1
Španělským národním sportem jsou kromě fotbalu i býčí zápasy (corrida de torros). Moderní podobu začali v městečku Ronda v roce 1784
2
Španělština je druhý nejrozšířenější jazyk na světě
3
Téměř polovina olivového oleje a 75% šafránu je vyprodukovaných právě ve Španělsku
4
Slavná Paella, kterou téměř v celém Španělsku podávají s mořskými plody, vznikla původně ve Valencii, kde dodnes dělají paellu se zeleninou, masem (kachna / králík) a slimáky
5
Barcelona má svůj vlastní valentýnský svátek, na den svatého Jiří (23. dubna) bylo zvykem vyměnit si růži a knihu s milovanou osobou.
6
Španělé vlastní více automobilů než mobilních telefonů
7
Španělsko je jediná země v Evropě, kde se pěstují banány
8
Espaňa nebo Spain pochází ze slova Ispania, což znamenalo území zajíců
9
Pokud budete chtít jít na oběd ve Španělsku o půl dvanácté, rovnou na to zapomeňte. Oběd se podává kolem 2-3. h odpoledne a večeře až o 21-22. h, takže na párty se dostanete až po půlnoci. Některé diskotéky otevírají až o 2. h ráno
10
Španělská jídla nejsou tak pikantní, jak se mnozí domnívají. Prakticky jedinými kořeněným pokrmem, který se ve Španělsku těší velké oblibě, jsou tzv. „patatas bravas" neboli divoké brambory podávané s velmi kořeněnou omáčkou.
Byly informace na této stránce užitečné?