Skip to main content

Levné letenky Španělsko

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Španělska

Zajímavosti o Španělsku

Hledáte levnou letenku do Španělska? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut a pojištění. Mezi nejoblíbenější španělské destinace Čechů patří Madrid, Barcelona, ​​Malorka, Ibiza, Malaga, Valencia či Fuerteventuřa.

Do Španělska létá přímo z Prahy letecká společnost Ryanair (Madrid, Girona, Palma Mallorca a Malaga), z Vídně letecká společnost LEVEL a to přímo do Barcelony.

Kam jet na letet ve Španělsku?

Španělsko je země mnoha tváří. Známá je hlavně díky krásným plážím na pobřeží Středozemního moře a na ostrovech Mallorca a Ibiza, ale mezi nejkrásnější místa by se daly hravě zařadit i města jako Barcelona a Madrid. Pokud toužíte po větší exotice, určitě nevynechejte Kanárské ostrovy.

Své kouzlo mají i rybářské vesnice na pobřeží Atlantiku v Asturii. Často jsou postaveny na kopci, který se svažuje až k vodě a mnoho z nich si zachovalo architekturu svých domků už desítky až stovky let. Asturie je oblíbenou částí Španělů hlavně přes léto, protože jde asi o nejchladnější část Španělska.

Pokud toužíte po větším teple, doporučujeme Andalusii na jihu Španělska. Celé pobřeží v Andalusii je jako posypané překrásnými písečnými plážemi a je typickým místem pro dovolenou ve Španělsku.

Jak na levné letenky do Španělska

Levné letenky do Španělska seženete přímo z Prahy leteckou společností Ryanair (Madrid, Girona, Palma Mallorca a Malaga), z Vídně leteckou společností LEVEL přímo do Barcelony či Iberiou do Madridu, z Budapešti jsou k dispozici přímé lety se společností Wizzair na letiště El Prat v Barceloně. Díky nízkonákladovým leteckým společnostem jsou dnes už letenky do Španělska velmi dostupné a ve srovnání s jinými destinacemi i levné.

Více Zobrazit méně

TOP města ve Španělsku

Barcelona

Barcelona je hlavní město Katalánska a druhé největší město Španělska. Miliony lidí z celého světa zde každý rok fascinuje stále nedokončená Sagrada Família, kterou údajně staví déle než egyptské pyramidy.

Podmanivá katalánská metropole nabízí ohromující sbírku stavitelských skvostů, avantgardní parky a ty nejlepší tapas světa. Barcelona se rozprostírá na pobřeží Středozemního moře, jehož čtyři kilometry dlouhé pláže vám nabídnou zasloužený odpočinek po hodinách strávených prohlídkou města.

Krásné fotky si zhotovíte i při Gaudího stavbách, kterých je v Barceloně hned několik. Tento světoznámý symbol Barcelony zde má i svůj vlastní tématický park, s krásným výhledem na celé město.

Jak na levné letenky do Barcelony

Nejlevné letenky do Barcelony nejčastěji koupíte z Prahy (Vueling). Let bývá obvykle přímý a trvá kolem dvě a půl hodiny. Odlety jsou i z Vídně, kde spojení provozují zejména Eurowings a Air China.

Madrid

Madrid je srdcem Španělska, které bije přímo ve středu Pyrenejského poloostrova. Sídlo španělské vlády, královské rodiny a fotbalové šlechty Real Madrid. Najdete zde také jedny z nejlepších galerií a muzeí světa. Není divu. Vždyť v této sluneční metropoli tvořilo množství světoznámých umělců, jako například Velázquez, Goya, Dalí či dokonce Picasso. Po hodinách prohlídek umění Vám však rozhodně lahodí návštěva legendárních madridských tapas barů, kde dobijete energii pro další objevování nočního života. Ten je pro Madrid přímo pověstný. Madriďané se totiž opravdu umí bavit. Často až do bílého rána. Však přes víkend si odpočinou ve stínu stromů romantického parku Retiro či gigantického parku Casa de Campo. Na zemi prostě jen těžko najdete město s větší energií, jakou má Madrid.

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Madridu koupíte už přímo z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Let je přímý a trvá přibližně tři hodiny. Přímé lety za výhodné ceny však koupíte i z Vídně (Iberia). Lety s přestupem však najdete i z Prahy (Swiss International Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines) a z Vídně (Swiss International Air Lines). Z našich končin se do Madridu nejčastěji létá na letiště Adolfo Suárez Madrid-Barajas Airport (zkráceně jen Bajar), které je vzdáleno od centra města jen zhruba 14 km.

Mallorca

Největší baleárský ostrov, Mallorca, je jednou z nejoblíbenějších rekreačních destinaci v Evropě. Mnohé turisty lákají její oslnivé pláže s jemným zlatavým pískem, azurové moře a klidné zálivy.

Jiné přitahují klikaté cesty pohoří Sierra de Tramuntana, jejichž fascinující výhled přebije jakoukoli únavu při cyklistice či turistice. Vždyť baterky se dobijí později v malebných horských městečkách, které si zachovaly svébytný ráz a nabízejí nekonečné možnosti k objevování. Bez ohledu na část ostrova, kterou si vyberete, Mallorca vás nikdy nezklame.

Mallorca je velmi oblíbená i mezi našinci. Levné letenky na Mallorku nejčastěji koupíte už z Prahy, odkud přímo létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně dvě a půl hodiny.

Letět na Mallorcu můžete i z Vídně. Lety jsou obvykle buď přímé, nebo s jedním přestupem. Lety na Mallorcu provozují obvykle letecké společnosti SmartWings Travel Service, Lufthansa, Germanwings, Wizz Air a Swiss International Air Lines. Z našich končin se na Mallorku nejčastěji létá na letiště Palma Mallorca.

Fuerteventura

Pouštní ostrov s nejkrásnějšími plážemi. Tak by se dala ve zkratce charakterizovat Fuerteventura. Je nejdelší ze všech Kanárských ostrovů a často ji také přezdívají Saharou kanárů. Pro milovníky vodních sportů a dalekých pláží není krásnějšího ostrova. Pokud toužíte jet na dovolenou na "Kanáry", tak konec roku je ten pravý čas. Počasí je zde stabilní téměř během celého roku, koncem roku se vyhnete turistům i vysokým teplotám.

13 ostrovů je velmi rozmanitých a každý si tu najde to své. Tenerife je turisticky mimořádně oblíbené pro pláže a noční život. Kromě dokonalých kilometrových pláži nabízí super vlny a výborné možnosti na turistiku. Průměrné teploty se v zimě pohybují kolem 20 ºC a v létě kolem 30 ° C.

V nejteplejších letních měsících přesáhnou hranici 30 ° C. Levné letenky na Fuerteventuru lze rezervovat i z Prahy. Stačí sledovat na Pelikánu akční letenky společností Lauda, Eurowings nebo Vueling. Přímý let na Fuerteventuru trvá zhruba 4 a půl hodiny.

Další města
Malaga

Je lehké pochopit, z jakého důvodu je andaluiská Malaga hlavou fenomenálního pobřeží Costa del Sol. Kdysi chudá sestra Seville přitahují stále více a více cestovatelů svojí překrásnou pěší zónou, historickou čtvrtí, zajímavými muzei či temperamentním flamenkem.

Malaga je proslulá věčně sluneční klimatem a uvolněnou atmosférou. Starobylé město s trendy kavárničkami a gurmánskými restauracemi má vlastní jedinečný šarm, který dělá z Malagy perfektní dovolenovou destinaci. Bez ohledu na to, zda preferujete pláže, historické památky nebo nákupy - na své si zde přijdou snad úplně všichni.

Levné letenky do Malagy

Levné letenky do Malagy koupíte už přímo z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Let je přímý a trvá přibližně 3 hodiny a 40 minut. Přímé lety za výhodné ceny však koupíte i s odletem z Vídně (Lauda, Luftfahrt). Z našich končin se do Malagy nejčastěji létá na letiště Malaga Airport. Doporučujeme také pronánem auta.

Lanzarote

Biosférická rezervace UNESCO Lanzarote je neobyčejný a podmanivý ostrov. Nachází se zde okolo 300 sopek, které jednou provždy poznamenali scenérii ostrova proudy stékající lávy. Někdy až měsíční krajina s černými lávovými kameny a rozsáhlými krátery tak krásně kontrastuje s úžasnými pískovými plážemi, zelenými palmami, kaktusovými zahradami či svěžími vinicemi, z nichž pochází místní chutné víno. Azurově modré moře skrývá nevšední podmořský svět, který je plný života všech barev a tvarů. Sopečný a místy až surrealistický ostrov Lanzarote je tak stvořený na objevování a perfektní relax.

Ostrov začínají poznávat i našinci. Letenky na Lanzarote nejčastěji koupíte z Prahy, či Vídně. Lety jsou obvykle s jedním přestupem. Přímý let provozuje z Prahy společnost SmartWings Travel Service a trvá kolem pěti hodin.

Gran Canaria

Kanárský ostrov Gran Canaria, přezdívaný také jako "Miniaturní kontinent". Po příletu rychle pochopíte, proč si vysloužil tuto přezdívku. Sever ostrova je zelený a svěží, střed je zas hornatý s vysokými štíty.

Naopak jih ostrova je suchý, plný písečných dun a skvělých pláži s tím nejjemnějším pískem. Na relativně malé ploše tak zažijete skutečně rozmanité přírodní scenérie, pro které byste jinak museli procestovat celý kontinent. Gran Canaria nabízí nevyčerpatelné možnosti na klidný relax, jakož i adrenalinové záležitosti v oblasti turistiky, vodních sportů či cyklistiky. Gran Canaria je prostě synonymem perfektní dovolené.

Ostrov je oblíbený i mezi našinci. Letenky na Gran Canarii nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou obvykle s jedním přestupem. Přímý let z Prahy trvá kolem pěti hodin. Lety na Gran Canarii nabízejí z našich končin zejména společnosti SmartWings Travel Service, Czech Airlines, Niki Luftfahrt, Air Berlin, Eurowings, Ryanair a SWISS International Air Lines. Hlavním letištěm na ostrově je letiště Gran Canaria Airport.

Tenerife

Největší z Kanárských ostrovů, Tenerife, přitahuje turisty jako magnet. Není divu, kombinace jedinečných černých a zlatavých pláži, přírodní divy, zábavní parky a skutečně rušný noční život dělají z tohoto ostrova dovolenkovou destinaci snů.

Ve stínu obrovské sopky Teide plyne život přes den velmi klidně, ale v noci zde může být pěkně veselo. Výborná španělská kuchyně, skvělé víno a množství karnevalů dávají s lehkostí najevo, že místní si umí opravdu vychutnat život. Obyvatelé Tenerife na to mají i důvod navíc. Vždyť na "Ostrově věčného jara" je během celého roku tak krásné počasí.

Jak najít levné letenky na Tenerife

Ostrov je oblíbený i mezi našinci. Letenky na Tenerife nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Lety jsou obvykle s jedním nebo dvěma přestupy. Přímý let z Vídně trvá kolem pěti a půl hodiny a provozuje ho společnost Austrian Airlines. Lety můžete často najít i u společností: Iberia Airline a SWISS International Air Lines. Letiště na ostrově jsou dvě. Tenerife North Airport (Los Rodeos Airport) leží 11 km od hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Tenerife South Airport (Tenerife South-Reina Sofia Airport) se nachází na území samosprávy města Granadilla de Abona.

Menorka

Plážové bohatství Menorky nemá snad žádný jiný ostrov ve Středomoří. Španělská Menorca, která po desetiletí ležela ve stínu svých známějších Baleárských sousedů Mallorky a Ibizy, nabízí desítky nádherných pláží, z nichž mnohé jsou i v sezóně téměř bez turistů. Téměř neznámý a dlouho opomíjený ostrov má jednu z nejlepších, nejpestřejších a nejromantičtějších nabídek pláží v celém Středomoří.

Dovolená na Menorce Vás osloví, pokud máte objevitelského ducha. K mnohým plážím totiž nevedou cesty a díky tomu jsou zcela neporušené, navíc je omývá krystalicky průzračná voda, což dělá z celého z ostrova jednu z největších turistických atrakcí. Pobřeží Menorky měří totiž přes 200 kilometrů a ostrov má více pláží než Mallorca a Ibiza dohromady.

Ostrov vždy žil ve stínu svých slavnějších sestřiček. Převážně největší a nejznámější Mallorky, která po staletí hrála roli mocenského centra Baleárských ostrovů. A potom také Ibizy, která se stala luxusním střediskem mladých a bohatých Evropanů, kteří sem jezdili na párty.

Cestování autem po Menorce je velmi jednoduché. Dvě největší města, tedy Ciutadella na západě a hlavní město Mahon (či Mao) na východě (zde je také letiště) jsou od sebe vzdálené necelých 50 kilometrů a jsou spojené velmi dobrou cestou (cesta trvá přibližně půl hodiny). Z této tepny pak vedou odbočky k mnoha plážím a letoviskům na severním a jižním pobřeží.

Levné letenky na Menorcu z našich končin rezervujete obtížněji. Přímý let prakticky neexistuje, proto se z Prahy či Vídně létá s jedním přestupem. Na Menorcu létá Vueling, Iberia, British Airways či Lufthansa. Ideální letecké spojení nabízí právě Vueling, kdy jste s jedním přestupem na ostrově zhruba za 4 hodiny.

Sevilla

Zatímco pivo se zde podává výhradně ve dvoudecových sklenicích, porce zmrzliny má téměř čtvrt kila. Čtvrté největší španělské město Sevilla má nádhernou katedrálu i působivou historii. A uprostřed města ještě k tomu všemu i nefalšované UFO.

Přiletěli jste sem pozdě večer? Lépe jste udělat nemohli. Před půlnocí totiž je ten nejlepší čas vyrazit do ulic metropole. Sluncem rozžhavenou dlažbu už stačily pokropit čety uklízečů, které zároveň vyvezly z ulic odpadky, a tak připravily volný ring pro nadcházející fiestu, která zákonitě následuje po každodenní dlouhé siestě. A město pulzuje dlouho do rána. Místy tak hlasitě, že vlastně nedává smysl pokoušet se zde jít spát před druhou hodinou ráno.

Zatímco mnohé sevillské obchody, bary i zmrzlinárny poctivě dodržují za slunečního žáru siestu, o památkách to neplatí. Ty mají otevřeno právě přes den.

Není to však jen o historii. Nejnovějším hitem města je stavba, která připomíná UFO, které "přistálo" na náměstí Plaza de la Encarnacion. Říkají tomu Metropol Parasol, ale mimozemský původ bizarní stavby, vklíněné mezi historické měšťanské domy. Není to žádný bizarní pomník, žije to tu. V přízemí pulzuje tržnice s čerstvým zbožím a večer můžete navštívit spoustu hospod. V ulicích Sevilly najdete ještě jednu bizarnost. Hybridní tramvaje, které si vystačí v okolí katedrály bez trolejí.

Levné letenky do Sevilly rezervujete nejčastěji z Prahy či Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Laudamotion (Ryanair) za velmi příznivé ceny. Trvá 2 hodiny a 45 minut. S jedním přestupem se do Sevilly dostanete se společnostmi Iberia, Vueling, Austrian a Lufthansa.

Ibiza

Nekonečná párty, uvolněná hippie nálada a nejvíce sexy ostrov Baleár. To vše je Ibiza. Ostrov, který se dostal do povědomí rekreantů jako destinace, v níž hraje hlasitě hudba, ve které potkáte dídžejskou smetánku světa, jednoduše ostrov, který musíte navštívit ještě před třicítkou. Neplatí to však úplně tak docela.

O krásných plážích Ibizy se mluví méně, přitom patří mezi ty nejlepší v Evropě. Křišťálově průzračná voda, skály mísící se s bílým pískem a v pozadí piniové lesy a olivové háje. Doporučujeme půjčit si auto nebo motorku a vydat se hledat tu nejkrásnější pláž na "vlastní pěst".

Ostrov rozlohou (571 km2) nepatří mezi velké útvary, avšak patří do souostroví Baleáry (dále Mallorca, Menorca a Formentera), které se tyčí nad mořskou hladinou asi 150 km východně od španělské pevniny.

Výlety pohupující se lodí patří mezi nejoblíbenější atrakce na každé dovolené. Ibiza má v tomto ohledu opravdu zajímavou nabídku. Z přístavu ve městě Eivissa vyplave denně 58 trajektů na sousední Formenteru. Ta je sice z Baleárského souostroví nejmenší, zato má téměř nedotčené bílé pláže, krásné útesy a klidnou krajinu. Pláž Playa de Ses Illetes dokonce cestovatelé před nedávnem na internetu ocenili jako pátou nejkrásnější na světě. To vše představuje sladkou odměnu za 23 km dlouhou plavbu. Výlet se dá podniknout na vlastní pěst a pak si na Formenteře půjčíte kola a ostrov vychutnáte právě z jejich sedla.

Nemalá část turistů míří na ostrov právě kvůli tanci, diskotékám a divokým hodinám po soumraku. Na internetu dokonce existuje kalendář, kde jsou přehledně vypsány všechny párty každý den v měsíci. A není jich málo. Po ostrově jezdí discobusy, které ochotně rozvážejí turisty po klubech. Moderní taneční hudba a vystoupení slavných DJ 's je každodenní záležitost. Největší párty, na kterých se tisknou tisíce lidí se konají v hlavním městě a ve středisku San Antonio. V nejlepších klubech necháte za vstupné od 50 eur (1300 Kč) až klidně k trojmístným číslům.

Ibiza je velmi oblíbenou destinací Čechů. Levné letenky na Ibizu můžete rezervovat například z Vídně, odkud provozuje přímé lety společnost Laudamotion (Ryanair), případně z Budapešti, odkud na Ibizu můžete letět rychle i s aerolinkami Wizz Air. S jedním přestupem se z Vídně na Ibizu dostanete se společností Eurowings nebo Vueling. Přímý let na Ibizu trvá přibližně 2 hodiny.

Valencie

Máte rádi skvostnou architekturu, nádherné parky, exotická zvířata, nevšední gastronomii a velké, široké pláže? To vše najdete ve Valencii, třetím největším městě Španělska, tedy alespoň co se počtu obyvatel týče. Během návštěvy uvidíte mnoho zajímavého a ochutnáte řadu místních specialit včetně výborného vína.

Valencie si vedle slavné Barcelony a Madridu píše svůj vlastní příběh. Příběh nesmírně živého města s důrazem na kulturu, výborné jídlo a noční život. Město přetínané říčními toky Turie s úžasnou atmosférou, španělským temperamentem a místo jako stvořené pro návštěvu ve dvojici. Stačí se projít labyrintem historického centra a pochopíte jedinečnost Valencie. Aby se nezapomnělo, Valencie je také místem, kde vznikl úžasný pokrm přezdívaný paella.

Město neustále pulzuje rušnou kulturní scénou a nočním životem. Přes téměř celou Valencií se táhne zelený pás parku, kterým vede cyklistická cestička. Tou se dostanete až na pláž. Jízda kolem přes park je mimořádně příjemným zážitkem. Park je totiž plný soch, fontán a podobných uměleckých požitků. Vede dokonce i vedle obrovského futuristického komplexu Město umění a věd, který se svými obrovskými mělkými vodními nádržemi stojí rozhodně za bližší prozkoumání. Mimo jiné si ve Valencii přijdou na své i milovníci grafitů, které tu zdobí téměř každý roh.

Levné letenky do Valencie rezervujete nejčastěji z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Wizz Air za velmi příznivé ceny. Trvá 2 hodiny a 45 minut. S jedním přestupem se do Valencie dostanete se společnostmi Austrian, Lufthansa, SWISS.

Alicante

Láká Vás čisté moře, dlouhé písečné pláže s kompletním servisem nebo opuštěné skalnaté zátoky, kde nepotkáte téměř nikoho? Costa Blanca ukrývá unikátní palmové háje v Elche, Murcia zase dokonale reprezentuje atmosféru horkého španělského vnitrozemí. Region Alicante je skutečně pestrý a z pohledu dovolené zaujme zejména Costa Blanca, což v překladu znamená Bílé pobřeží. Alicante je sice mezi turisty v Evropě již léta pojmem, ale Češi sem moc necestují. Přitom ve střední části španělského středozemního pobřeží tu najdete jednu z nejlépe vybavených turistických přímořských oblastí Evropy. Doporučujeme také půjčení auta.

Díky jižní poloze a výjimečně teplému a suchému podnebí se zde dá v moři koupat téměř šest měsíců v roce a na dohled je i řada historicky zajímavých míst. Zároveň tu není tak draho, jako například v Barceloně či Valencii.

Alicante, největší město na pobřeží, splňuje vše, co od středomořského letoviska očekáváte. Pokud se Vám k moři nechcete cestovat příliš daleko, můžete zkusit přímo městské pláže. I přesto, že se nacházejí téměř v centru, voda zde bývá velmi čistá a hlavně rodiny s dětmi ocení pozvolný vstup do moře.

Sami zde určitě nebudete, ale množství opalujících se lidí vyváží nádherné panorama. Když zvednete oči k nebi, spatříte strmou, asi 200 metrů vysokou skálu, na jejímž vrcholu stojí vzorně rekonstruovaný hrad Castillo Santa Barbara. Z něj je také nejlepší vyhlídka do okolí, takže ho při návštěvě Alicante určitě nevynechejte. Pokud se Vám v poledním horku nebude chtít šlapat nahoru, zkuste výtah zabudovaný přímo ve skále. Vyveze Vás až do hradu.

V samotném Alicante si projděte zejména staré město. Jeho uličky stoupají vzhůru k úpatí hradní skály a vedle několika kostelů si tu všimněte i ušlechtilé architektury radnice Ayuntamiento. Její interiér lze prozkoumat zdarma. Elegantní Modrý salonek nebo socha Salvadora Dalího za návštěvu určitě stojí.

Pokud zatoužíte po větším klidu, stačí z centra Alicante projet tramvají a kousek pěšky k poloostrovu, který severně od města vybíhá do moře. Městský ruch zde rychle utichá a slunící se turisty střídají party místních mladých, kteří u moře hrají fotbal. Ochutnáte tak skutečné Alicante, uvidíte domácí rybáře nebo rodinky při podvečerním pikniku.

Levné letenky na Alicante přímo z České republiky (Prahy) nenajdete. Avšak za velmi přijatelné ceny a navíc bez přestupu lze létat z Vídně díky aeroinkám Eurowings. Přímý let trvá 2 hodiny a 45 minut. S jedním přestupem se do Alicante dostanete se společnostmi Iberia či Vueling.

Castellón de la Plana

Castellón de la Plana je malé španělské město ležící u Středozemního moře a je zároveň hlavním městem regionu Castellón. V španělských i evropských dějinách hrálo od dávná významnou roli. Centrum totiž zažilo například silný vzdor proti Napoleonovi nebo velké nepokoje během španělské občanské války ve třicátých letech 20.století. V té době bylo centrum velmi vážně poškozeno.

V současnosti je však Castellón de la Plana krásné slunečné město s temperamentním a rušným španělským životem, který se odehrává především na místních náměstích. A i když město není až takovým miláčkem turistů jako velké španělské metropole Madrid, Barcelona či Valencia, nabízí však řadu zajímavých památek. 58 metrů vysokou zvonici, katedrálu Notre Dame či nádhernou přístavní čtvrt. Levné letenky do Castelloe lze rezervovat iz našich končin.

Přímý let z Prahy a Vídně zajišťuje letecká společnost Wizz Air.

Santander

Santander často přezdívají španělským Karibikem. Krásné přírodní scenérie a velmi oblíbené místo pro odpočinek, které navštěvují zejména samotní Španělé. Zkuste i vy velmi oblíbenou linku z nedaleké Vídně a objevte opačné pobřeží Španělska, omývané Atlantikem. Samotné Španělsko patří mezi nejoblíbenější destinace českých turistů. Pokud však chcete něco nového a chcete se inspirovat samotnými Španěly, vydejte se do Santanderu.

Je to velmi oblíbená destinace místních, ale stále si zachovává jakýsi klid a pohodu. Je městem s jedinečnou atmosférou, kde nejsou davy turistů a ceny jsou velmi přijatelné. Santander leží severněji a je hlavním městem provincie Kantábrie. Místní říkají, že je to ráj v každém ročním období. Nachází se přímo u moře a poskytuje velmi rozmanitou paletu pláží, některé jsou bičovány silnými a velmi vysokými vlnami, jiné se pyšní klidnou vodou.

Setkáte se zde s písečnými i kamennými plážemi. A nechybí tu ani masivní útesy, podobné těm ve Velké Británii. Levné letenky do Santanderu lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Santanderu zajišťuje letecká společnost Ryanair. S jedním přestupem lze letět i z Vídně - například se společnostmi Iberia či Vueling.

Užitečné info o Španělsku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Jaké je počasí ve Španělsku?

Španělsko je čtvrtou největší zemí Evropy a má velmi rozmanitý povrch i podnebí. Podnebí Španělska můžeme rozdělit na tři odlišné typy, které jsou charakteristické pro jednotlivé oblasti.

Sever a severozápad Španělska jsou ovlivněny Atlantským oceánem, východní pobřeží má charakter středomořského podnebí a vnitrozemí Španělska, vymezené náhorní plošinou Meseta má podnebí typicky kontinentální.

Poloha a podnebí poskytuje velmi přívětivé podmínky na dovolenou během celého roku. Ideální čas na návštěvu je během letních měsíců, kdy teplota dosahuje téměř neustále teploty kolem 30 stupňů Celsia.

Výhodné je však navštívit Španělsko i během jara a podzimu - potkáte méně turistů, teploty jsou stále velmi přívětivé, ubytování levnější.

For 14 days
https://world-weather.info/forecast/usa/madison_1/

.ww-informers-box-854754{-webkit-animation-name:ww-informers54;animation-name:ww-informers54;-webkit-animation-duration:1.5s;animation-duration:1.5s;white-space:nowrap;overflow:hidden;-o-text-overflow:ellipsis;text-overflow:ellipsis;font-size:12px;font-family:Arial;line-height:18px;text-align:center}@-webkit-keyframes ww-informers54{0%,80%{opacity:0}100%{opacity:1}}@keyframes ww-informers54{0%,80%{opacity:0}100%{opacity:1}}

Jaké jsou ceny ve Španělsku?

Oficiálním platidlem ve Španělsku je euro. Ceny potravin a služeb jsou o něco vyšší než u nás. Potraviny a ovoce se vyplatí nakoupit v obchodě. Nápoje v restauraci nebo v kavárně jsou dva až třikrát dražší než v obchodě.

Ceny ubytování ve Španělsku doporučujeme zkontrolovat na stránce hotely.pelikan.cz. Mezi destinace s nejvyššími cenami ubytování v centru patří Barcelona, ​​Madrid a Valencia.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas ve Španělsku?

Vnitrozemí Španělska a jeho středomořské ostrovy se nacházejí ve stejné časové zóně jako ČR ,UTC +1. Na Kanárských ostrovech je o hodinu méně.

Letecké statistiky o Španělsku

  • Přímým letem do Španělska létají letecké společnosti Ryanair, Wizz Air, Smartwings a další.

  • Přímým letem do Španělska můžete letět z míst: Varšava, Gdaňsk, Norimberk, Berlín, Vídeň, Bratislava, Budapešť, Krakov, Katovice, Praha.

  • Počet mezinárodních letišť ve Španělsku: 17.

  • Nejoblíbenější města ve Španělsku jsou: Barcelona, Palma Malorca, Málaga, Madrid, Tenerife.

Tipy co vidět ve Španělsku

10 zajímavostí o Španělsku

1
Španělským národním sportem jsou kromě fotbalu i býčí zápasy (corrida de torros). Moderní podobu začali v městečku Ronda v roce 1784
2
Španělština je druhý nejrozšířenější jazyk na světě
3
Téměř polovina olivového oleje a 75% šafránu je vyprodukovaných právě ve Španělsku
4
Slavná Paella, kterou téměř v celém Španělsku podávají s mořskými plody, vznikla původně ve Valencii, kde dodnes dělají paellu se zeleninou, masem (kachna / králík) a slimáky
5
Barcelona má svůj vlastní valentýnský svátek, na den svatého Jiří (23. dubna) bylo zvykem vyměnit si růži a knihu s milovanou osobou.
6
Španělé vlastní více automobilů než mobilních telefonů
7
Španělsko je jediná země v Evropě, kde se pěstují banány
8
Espaňa nebo Spain pochází ze slova Ispania, což znamenalo území zajíců
9
Pokud budete chtít jít na oběd ve Španělsku o půl dvanácté, rovnou na to zapomeňte. Oběd se podává kolem 2-3. h odpoledne a večeře až o 21-22. h, takže na párty se dostanete až po půlnoci. Některé diskotéky otevírají až o 2. h ráno
10
Španělská jídla nejsou tak pikantní, jak se mnozí domnívají. Prakticky jedinými kořeněným pokrmem, který se ve Španělsku těší velké oblibě, jsou tzv. „patatas bravas" neboli divoké brambory podávané s velmi kořeněnou omáčkou.
Byly informace na této stránce užitečné?