Skip to main content

Levné letenky Menorka

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Menorku

Zajímavosti o Menorce

Plážové bohatství Menorky nemá snad žádný jiný ostrov ve Středomoří. Španělská Menorca, která po desetiletí ležela ve stínu svých známějších Baleárských sousedů Mallorky a Ibizy, nabízí desítky nádherných pláží, z nichž mnohé jsou i v sezóně téměř bez turistů. Téměř neznámý a dlouho opomíjený ostrov má jednu z nejlepších, nejpestřejších a nejromantičtějších nabídek pláží v celém Středomoří.

Dovolená na Menorce Vás osloví, pokud máte objevitelského ducha. K mnohým plážím totiž nevedou cesty a díky tomu jsou zcela neporušené, navíc je omývá krystalicky průzračná voda, což dělá z celého z ostrova jednu z největších turistických atrakcí. Pobřeží Menorky měří totiž přes 200 kilometrů a ostrov má více pláží než Mallorca a Ibiza dohromady.

Ostrov vždy žil ve stínu svých slavnějších sestřiček. Převážně největší a nejznámější Mallorky, která po staletí hrála roli mocenského centra Baleárských ostrovů. A potom také Ibizy, která se stala luxusním střediskem mladých a bohatých Evropanů, kteří sem jezdili na párty.

Cestování autem po Menorce je velmi jednoduché. Dvě největší města, tedy Ciutadella na západě a hlavní město Mahon (či Mao) na východě (zde je také letiště) jsou od sebe vzdálené necelých 50 kilometrů a jsou spojené velmi dobrou cestou (cesta trvá přibližně půl hodiny). Z této tepny pak vedou odbočky k mnoha plážím a letoviskům na severním a jižním pobřeží.

Levné letenky na Menorcu z našich končin rezervujete obtížněji. Přímý let prakticky neexistuje, proto se z Prahy či Vídně létá s jedním přestupem. Na Menorcu létá Vueling, Iberia, British Airways či Lufthansa. Ideální letecké spojení nabízí právě Vueling, kdy jste s jedním přestupem na ostrově zhruba za 4 hodiny.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Menorce

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Počasí na Menorce

Na ostrově Menorca je podobně jako na ostatních Baleárských ostrovech středomořské klima, kde převládají dlouhá, teplá a slunečná léta a mírné zimy. Na Menorcu se vyplatí jet od začátku června do konce září. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen s maximálními teplotami nad 30 °C. V noci je na Menorce též velmi teplo, teplota zřídkakdy klesne pod 20 °C. Déšť Vás na letní dovolené s největší pravděpodobností nezastihne. Moře při plážích Menorky je v létě velmi teplé a na některých místech dosahuje 25 ° C. I neotužilí jedinci si zde mohou zaplavat v teplém moři od května až do konce října.

MENORCA Počasí

Ceny na Menorke

Národní měnou je euro, peníze tedy před cestou směňovat musíte. Sháníte hotel na Menorce? Ubytování zde dokážete najít i za 20-30 EUR (515-772 CZK) osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí města či ostrov na vlastní pěst, doporučujeme půjčit auto přímo u letiště. Auto si můžete rezervovat i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas na Menorce

Na Menorce je stejný čas jako v České republice.

Tipy, co vidět na Menorce

10 zajímavostí o Španělsku

1
Španělským národním sportem jsou kromě fotbalu i býčí zápasy (corrida de torros). Moderní podobu začali v městečku Ronda v roce 1784
2
Španělština je druhý nejrozšířenější jazyk na světě
3
Téměř polovina olivového oleje a 75% šafránu je vyprodukovaných právě ve Španělsku
4
Slavná Paella, kterou téměř v celém Španělsku podávají s mořskými plody, vznikla původně ve Valencii, kde dodnes dělají paellu se zeleninou, masem (kachna / králík) a slimáky
5
Barcelona má svůj vlastní valentýnský svátek, na den svatého Jiří (23. dubna) bylo zvykem vyměnit si růži a knihu s milovanou osobou.
6
Španělé vlastní více automobilů než mobilních telefonů
7
Španělsko je jediná země v Evropě, kde se pěstují banány
8
Espaňa nebo Spain pochází ze slova Ispania, což znamenalo území zajíců
9
Pokud budete chtít jít na oběd ve Španělsku o půl dvanácté, rovnou na to zapomeňte. Oběd se podává kolem 2-3. h odpoledne a večeře až o 21-22. h, takže na párty se dostanete až po půlnoci. Některé diskotéky otevírají až o 2. h ráno
10
Španělská jídla nejsou tak pikantní, jak se mnozí domnívají. Prakticky jedinými kořeněným pokrmem, který se ve Španělsku těší velké oblibě, jsou tzv. „patatas bravas" neboli divoké brambory podávané s velmi kořeněnou omáčkou.
Byly informace na této stránce užitečné?