Skip to main content

Levné letenky Gran Canaria

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Las Palmas

Zajímavosti o Las Palmas

Kanárský ostrov Gran Canaria, přezdívaný také jako "Miniaturní kontinent". Po příletu rychle pochopíte, proč si vysloužil tuto přezdívku. Sever ostrova je zelený a svěží, střed je zas hornatý s vysokými štíty.

Naopak jih ostrova je suchý, plný písečných dun a skvělých pláži s tím nejjemnějším pískem. Na relativně malé ploše tak zažijete skutečně rozmanité přírodní scenérie, pro které byste jinak museli procestovat celý kontinent. Gran Canaria nabízí nevyčerpatelné možnosti na klidný relax, jakož i adrenalinové záležitosti v oblasti turistiky, vodních sportů či cyklistiky. Gran Canaria je prostě synonymem perfektní dovolené.

Ostrov je oblíbený i mezi našinci. Letenky na Gran Canarii nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou obvykle s jedním přestupem. Přímý let z Prahy trvá kolem pěti hodin. Lety na Gran Canarii nabízejí z našich končin zejména společnosti SmartWings Travel Service, Czech Airlines, Niki Luftfahrt, Air Berlin, Eurowings, Ryanair a SWISS International Air Lines. Hlavním letištěm na ostrově je letiště Gran Canaria Airport.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Gran Canarii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Počasí na Gran Canarii

Gran Canaria má během celého roku subtropické, velmi příjemné klima. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 24 ° C, která se však přes den může šplhat i přes 30 ° C. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 18 ° C. Teplota moře se během roku pohybuje v rozmezí 19 až 23 ° C. Nejvíce prší v prosinci, kdy spadne v průměru 31 mm srážek, což však není až tak mnoho.

Kdy je tedy dovolená na Gran Canaria správná volba? Jelikož teploty na ostrově nikdy neklesnou pod 18 ° C, ostrov je skvělým místem na relax během celého roku. Pokud vám nevyhovují horka s teplotou kolem 30 ° C, vyhněte se období od července do září.

GRAN CANARIA Počasí

Ceny na Gran Canarii

Národní měnou je euro, které směníte za koruny kdekoli.

Hledáte hotel na Gran Canaria? Ubytování na ostrově nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Na ostrově je kvalitní veřejná doprava, kterou tvoří rozsáhlá síť autobusů společnosti Global. I do menších nebo vzdálenějších míst provozuje jedno nebo dvě spojení za den. Lístek ze stanice San Telmo v Las Palmas na letiště stojí přibližně 2,30 EUR. Lístek si můžete koupit přímo u řidiče.

Žluté autobusy společnosti Guaguas Municipales jezdí po metropolitní oblasti Las Palmas. Lístek stojí 1,40 EUR a platí se u řidiče. Pokud však chcete být pánem vlastního času, doporučujeme půjčit si auto, které je ideálním prostředkem k prozkoumání ostrova. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas na Gran Canarii

Na ostrově Gran Canaria je o hodinu méně než v ČR.

Tipy, co vidět na Gran Canarii

10 zajímavostí o Gran Canarii

1
Gran Canaria je třetím největším ostrovem z Kanárských ostrovů, hned po Tenerife a Fuerteventura.
2
Kanárské ostrovy jsou autonomním regionem Španělska s vlastním parlamentem a prezidentem.
3
Nejvyšším vrcholem ostrova je Pico de las Nieves (1949 m), ze kterého je vidět sousední Tenerife.
4
Rozloha Gran Canarie je přibližně 1560 km2.
5
Gran Canaria má přes osm set tisíc obyvatel, což je kolem 40% celkového počtu obyvatel Kanárských ostrovů.
6
Gran Canaria se nachází přibližně 210 km od pobřeží Afriky.
7
Kanárské ostrovy mají dokonce dvě hlavní města: Las Palmas de Gran Canaria a Santa Cruz de Tenerife.
8
Jedna třetina ostrova je pod ochranou UNESCO jako biosférická rezervace.
9
Ačkoliv Kanárské ostrovy většinou považujeme za evropskou prázdninovou destinaci, mají daleko blíže k Africe než k Evropě. Leží přibližně 100 kilometrů od pobřeží Maroka a od Západní Sahary. Od pobřeží Španělska jsou ale přes 1300 kilometrů daleko.
10
Oblíbeným jídlem na ostrově jsou Papas arrugadas - brambory uvařené ve slupce s červenou nebo zelenou omáčkou, jejíž základ tvoří olivový olej a různé koření a bylinky
Byly informace na této stránce užitečné?