Skip to main content

Levné letenky Lanzarote

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Lanzarote

Zajímavosti o Lanzarote

Biosférická rezervace UNESCO Lanzarote je neobyčejný a podmanivý ostrov. Nachází se zde okolo 300 sopek, které jednou provždy poznamenali scenérii ostrova proudy stékající lávy. Někdy až měsíční krajina s černými lávovými kameny a rozsáhlými krátery tak krásně kontrastuje s úžasnými pískovými plážemi, zelenými palmami, kaktusovými zahradami či svěžími vinicemi, z nichž pochází místní chutné víno. Azurově modré moře skrývá nevšední podmořský svět, který je plný života všech barev a tvarů. Sopečný a místy až surrealistický ostrov Lanzarote je tak stvořený na objevování a perfektní relax.

Ostrov začínají poznávat i našinci. Letenky na Lanzarote nejčastěji koupíte z Prahy, či Vídně. Lety jsou obvykle s jedním přestupem. Přímý let provozuje z Prahy společnost SmartWings Travel Service a trvá kolem pěti hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Lanzarote

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Počasí na Lanzarote

Lanzarote má subtropické klima. Díky blízkosti k africkému pobřeží patří k nejteplejším z Kanárských ostrovů. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 25 ° C, která se však přes den může šplhat i přes 30 ° C. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 17 ° C. Teplota moře se během roku pohybuje v rozmezí 18 až 22 ° C. Nejvíce prší v prosinci, kdy spadne v průměru 29 mm srážek, což však není až tak mnoho.

Kdy je tedy dovolená na Lanzarote správná volba? Lanzarote je ideální destinací během celého roku. Pokud vám nevyhovují horka s teplotou kolem 30 ° C, vyhněte se období od července do září.

LANZAROTE Počasí

Ceny na Lanzarote

Národní měnou je euro, které směníte kdekoli.

Hledáte hotel na Lanzarote? Ubytování na ostrově nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Na ostrově zajišťuje veřejnou dopravu síť autobusů Intercity Bus Lanzarote. Na stránce dopravce si můžete předem ověřit cenu přepravy a číslo spojení. Pokud plánujete navštívit menší lokality, pečlivě si naplánujte cestu, protože frekvence spojení nebývá vysoká. V případě více cest, zvažte koupi dobíjecího karty Bono Bus card, se kterou ušetřete až 10% ceny přepravy.

Zakoupit si ji můžete na autobusovém nádraží. Ideálním prostředkem k prozkoumání ostrova je rozhodně auto. Toto doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas na Lanzarote

Na Lanzarote je o hodinu méně než v ČR.

Tipy, co vidět na Lanzarote

10 zajímavostí o Lanzarote

1
Lanzarote je čtvrtým největším z Kanárských ostrovů.
2
Populace Lanzarote je okolo 140 000 obyvatel.
3
Lanzarote se nachází přibližně 125 km od afrického pobřeží.
4
Scenérie národního parku Timanfaya připomíná měsíční krajinu. Park využila na různé testování i samotná NASA. Figuroval dokonce i ve Hvězdných válkách.
5
Tradičním jídlem jsou kromě Tapas, brambory Mojo, které se podávají se zelenou a červenou omáčkou.
6
Rozloha Lanzarote je přibližně 803 km2.
7
Hlavní městem je Arrecife, ve kterém žije okolo 60 000 obyvatel.
8
Jedná se o nejvíce sopečný ostrov ze všech Kanárských ostrovů. Poslední skutečně ničivé erupce proběhly v 18. století, kdy zničily mnoho vesnic v oblasti Montañas del Fuego.
9
Navzdory výrazně sopečné povaze je Lanzarote nejméně hornatý ostrov ze všech Kanárských ostrovů.
10
V okolí můžete navštívit tři malé ostrovy: Alegranza, Montana a Clara.
Byly informace na této stránce užitečné?