Skip to main content

Levné letenky Alicante

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Alicante

Zajímavosti o Alicante

Láká Vás čisté moře, dlouhé písečné pláže s kompletním servisem nebo opuštěné skalnaté zátoky, kde nepotkáte téměř nikoho? Costa Blanca ukrývá unikátní palmové háje v Elche, Murcia zase dokonale reprezentuje atmosféru horkého španělského vnitrozemí. Region Alicante je skutečně pestrý a z pohledu dovolené zaujme zejména Costa Blanca, což v překladu znamená Bílé pobřeží. Alicante je sice mezi turisty v Evropě již léta pojmem, ale Češi sem moc necestují. Přitom ve střední části španělského středozemního pobřeží tu najdete jednu z nejlépe vybavených turistických přímořských oblastí Evropy. Doporučujeme také půjčení auta.

Díky jižní poloze a výjimečně teplému a suchému podnebí se zde dá v moři koupat téměř šest měsíců v roce a na dohled je i řada historicky zajímavých míst. Zároveň tu není tak draho, jako například v Barceloně či Valencii.

Alicante, největší město na pobřeží, splňuje vše, co od středomořského letoviska očekáváte. Pokud se Vám k moři nechcete cestovat příliš daleko, můžete zkusit přímo městské pláže. I přesto, že se nacházejí téměř v centru, voda zde bývá velmi čistá a hlavně rodiny s dětmi ocení pozvolný vstup do moře.

Sami zde určitě nebudete, ale množství opalujících se lidí vyváží nádherné panorama. Když zvednete oči k nebi, spatříte strmou, asi 200 metrů vysokou skálu, na jejímž vrcholu stojí vzorně rekonstruovaný hrad Castillo Santa Barbara. Z něj je také nejlepší vyhlídka do okolí, takže ho při návštěvě Alicante určitě nevynechejte. Pokud se Vám v poledním horku nebude chtít šlapat nahoru, zkuste výtah zabudovaný přímo ve skále. Vyveze Vás až do hradu.

V samotném Alicante si projděte zejména staré město. Jeho uličky stoupají vzhůru k úpatí hradní skály a vedle několika kostelů si tu všimněte i ušlechtilé architektury radnice Ayuntamiento. Její interiér lze prozkoumat zdarma. Elegantní Modrý salonek nebo socha Salvadora Dalího za návštěvu určitě stojí.

Pokud zatoužíte po větším klidu, stačí z centra Alicante projet tramvají a kousek pěšky k poloostrovu, který severně od města vybíhá do moře. Městský ruch zde rychle utichá a slunící se turisty střídají party místních mladých, kteří u moře hrají fotbal. Ochutnáte tak skutečné Alicante, uvidíte domácí rybáře nebo rodinky při podvečerním pikniku.

Levné letenky na Alicante přímo z České republiky (Prahy) nenajdete. Avšak za velmi přijatelné ceny a navíc bez přestupu lze létat z Vídně díky aeroinkám Eurowings. Přímý let trvá 2 hodiny a 45 minut. S jedním přestupem se do Alicante dostanete se společnostmi Iberia či Vueling.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Alicante

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Jaké je počasí v Alicante?

Celé město je otočené k moři a z druhé strany chráněné horami, což udržuje příjemné přímořské podnebí a stabilní počasí během celého roku. Pokud máte rádi slunce a teplo, Alicante budete milovat. Skoro nikdy zde neprší, což se pak odráží samozřejmě i na místní vegetaci. Není zde téměř žádná, kromě palem a pár rododendronů. Lidé, kteří navzdory těmto podmínkám chtějí mít v zahradě trávník, musí investovat neskutečné peníze do polévání. Průměrná roční teplota je okolo 18 stupňů a je třeba počítat s vysokou vlhkostí.

ALICANTE Počasí

Jaké jsou ceny v Alicante?

Národní měnou je euro a peníze si tedy před cestou zaměňovat musíte. Hledáte hotel v Alicante? Ubytování zde můžete najít i za 20-30 EUR (515-770 CZK) osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí města či ostrov na vlastní pěst, doporučujeme si půjčit auto přímo u letiště. Auto si můžete rezervovat i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Alicante?

V Alicante je stejný čas jako v České republice.

Tipy, co vidět v Alicante

10 zajímavostí o Španělsku

1
Španělským národním sportem jsou kromě fotbalu i býčí zápasy (corrida de torros). Moderní podobu začali v městečku Ronda v roce 1784
2
Španělština je druhý nejrozšířenější jazyk na světě
3
Téměř polovina olivového oleje a 75% šafránu je vyprodukovaných právě ve Španělsku
4
Slavná Paella, kterou téměř v celém Španělsku podávají s mořskými plody, vznikla původně ve Valencii, kde dodnes dělají paellu se zeleninou, masem (kachna / králík) a slimáky
5
Barcelona má svůj vlastní valentýnský svátek, na den svatého Jiří (23. dubna) bylo zvykem vyměnit si růži a knihu s milovanou osobou.
6
Španělé vlastní více automobilů než mobilních telefonů
7
Španělsko je jediná země v Evropě, kde se pěstují banány
8
Espaňa nebo Spain pochází ze slova Ispania, což znamenalo území zajíců
9
Pokud budete chtít jít na oběd ve Španělsku o půl dvanácté, rovnou na to zapomeňte. Oběd se podává kolem 2-3. h odpoledne a večeře až o 21-22. h, takže na párty se dostanete až po půlnoci. Některé diskotéky otevírají až o 2. h ráno
10
Španělská jídla nejsou tak pikantní, jak se mnozí domnívají. Prakticky jedinými kořeněným pokrmem, který se ve Španělsku těší velké oblibě, jsou tzv. „patatas bravas" neboli divoké brambory podávané s velmi kořeněnou omáčkou.
Byly informace na této stránce užitečné?