Skip to main content

Levné letenky Barcelona

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Barcelony

Zajímavosti o Barceloně

Barcelona je hlavní město Katalánska a druhé největší město Španělska. Miliony lidí z celého světa zde každý rok fascinuje stále nedokončená Sagrada Família, kterou údajně staví déle než egyptské pyramidy.

Podmanivá katalánská metropole nabízí ohromující sbírku stavitelských skvostů, avantgardní parky a ty nejlepší tapas světa. Barcelona se rozprostírá na pobřeží Středozemního moře, jehož čtyři kilometry dlouhé pláže vám nabídnou zasloužený odpočinek po hodinách strávených prohlídkou města.

Krásné fotky si zhotovíte i při Gaudího stavbách, kterých je v Barceloně hned několik. Tento světoznámý symbol Barcelony zde má i svůj vlastní tématický park, s krásným výhledem na celé město.

Jak na levné letenky do Barcelony

Nejlevné letenky do Barcelony nejčastěji koupíte z Prahy (Vueling). Let bývá obvykle přímý a trvá kolem dvě a půl hodiny. Odlety jsou i z Vídně, kde spojení provozují zejména Eurowings a Air China.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Barceloně

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Jaké je počasí v Barceloně?

V Barceloně je příjemně během celého roku. Dovolenou si tu obzvlášť vychutnáte od května do konce července, kdy se teploty pohybují mezi 20° C a 30° C. Srpen bývá velmi horký. Teplota se často vyšplhá i přes 34° C a v ovzduší je cítit vysoká vlhkost, což zvyšuje pocitovou teplotu. Září s 26° C je výborným měsícem pro dovolenou. Od listopadu do února dominuje chladnější počasí s průměrnou teplotou 12° C. Ačkoli je chladno, během zimy se najde mnoho slunečných dnů.

BARCELONA Počasí

Jaké jsou ceny v Barceloně?

Protože je Španělsko členem euro zóny, národní měnou je euro. Hledáte hotel v centru Barcelony? Za centrum se považuje náměstí Plaça Catalunya, na které se napojuje bulvár Las Ramblas. Hotelové pokoje s výhledem na Las Ramblas jsou nesmírně drahé. Mnohem levnější ubytování se dá najít jen pár minut chůze od tohoto bulváru. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a ubytování rezervovat přímo přes Pelikán.

Pokud zvažujete koupi zájezdu do Barcelony a hledáte cenově nejvýhodnější balík letenek a ubytování, vyplatí se vám podívat i aktuální nabídku dovolených přímo na Pelikánu.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Barceloně?

V Barceloně je stejný čas, jako v ČR.

Letecké statistiky o Barceloně

  • Počet mezinárodních letišť v Barceloně: 1.

Tipy, co vidět v Barceloně 

10 zajímavostí o Barceloně

1
Všechny pláže v Barceloně jsou umělé a byly vybudovány až v roce 1992 - po rozhodnutí města hostovat olympijské hry.
2
Barcelona je třetím nejnavštěvovanějším městem Evropy. Každý rok do ní zavítá přes 8 milionů turistů.
3
V Barceloně má sídlo jeden z nejznámějších fotbalových klubů světa - FC Barcelona. Klubový stadion Camp Nou patří mezi ty největší v Evropě. Zápasy si tu může živě užít až 100 000 lidí.
4
Las Ramblas, nejznámější ulice Barcelony, je ve skutečnosti tvořena 5 bulváry, které spolu vytvářejí jednu dlouhou promenádu.
5
Barcelona se pyšní neobvyklou katalánskou tradicí, kterou je stavba "lidských věží". Mladí lidé lezou jeden na druhého ve snaze postavit co nejvyšší lidský kolos. Nejlépe věže dosahují výšky až 15 metrů.
6
Svátkem zamilované v Katalánsku není sv. Valentýn, ale Sant Jordi, který údajně přemohl draka, a tak zachránil svou milovanou princeznu. Svátek je kombinovaný s dnem růží a dnem knih. Zamilovaní si v tento den projevují svou lásku tak, že muž daruje ženě růži a ona jemu knihu.
7
Barceloně patří až 9 zápisů v seznamu světového dědictví UNESCO, 7 z nich díky Gaudího.
8
Flamenco je v Barceloně méně populární než v jiných částech Španělska. Mnohem více oblíbeným hudebním stylem je rock-n-roll.
9
Barcelona byla místem, v níž se zformoval jedinečný styl Pabla Picassa. Právě zde se z něj stal profesiální umělec. Přes 4000 prací tohoto génia můžete dodnes obdivovat v barcelonském muzeu.
10
Věděli, jste, že Eiffelova věž měla být původně postavena v Barceloně? Nabídka inženýra Eiffela však byla městem odmítnuta, a to kvůli údajně radikálnímu designu věže.
Byly informace na této stránce užitečné?