Skip to main content

Levné letenky Ibiza

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Ibizu

Zajímavosti o Ibize

Nekonečná párty, uvolněná hippie nálada a nejvíce sexy ostrov Baleár. To vše je Ibiza. Ostrov, který se dostal do povědomí rekreantů jako destinace, v níž hraje hlasitě hudba, ve které potkáte dídžejskou smetánku světa, jednoduše ostrov, který musíte navštívit ještě před třicítkou. Neplatí to však úplně tak docela.

O krásných plážích Ibizy se mluví méně, přitom patří mezi ty nejlepší v Evropě. Křišťálově průzračná voda, skály mísící se s bílým pískem a v pozadí piniové lesy a olivové háje. Doporučujeme půjčit si auto nebo motorku a vydat se hledat tu nejkrásnější pláž na "vlastní pěst".

Ostrov rozlohou (571 km2) nepatří mezi velké útvary, avšak patří do souostroví Baleáry (dále Mallorca, Menorca a Formentera), které se tyčí nad mořskou hladinou asi 150 km východně od španělské pevniny.

Výlety pohupující se lodí patří mezi nejoblíbenější atrakce na každé dovolené. Ibiza má v tomto ohledu opravdu zajímavou nabídku. Z přístavu ve městě Eivissa vyplave denně 58 trajektů na sousední Formenteru. Ta je sice z Baleárského souostroví nejmenší, zato má téměř nedotčené bílé pláže, krásné útesy a klidnou krajinu. Pláž Playa de Ses Illetes dokonce cestovatelé před nedávnem na internetu ocenili jako pátou nejkrásnější na světě. To vše představuje sladkou odměnu za 23 km dlouhou plavbu. Výlet se dá podniknout na vlastní pěst a pak si na Formenteře půjčíte kola a ostrov vychutnáte právě z jejich sedla.

Nemalá část turistů míří na ostrov právě kvůli tanci, diskotékám a divokým hodinám po soumraku. Na internetu dokonce existuje kalendář, kde jsou přehledně vypsány všechny párty každý den v měsíci. A není jich málo. Po ostrově jezdí discobusy, které ochotně rozvážejí turisty po klubech. Moderní taneční hudba a vystoupení slavných DJ 's je každodenní záležitost. Největší párty, na kterých se tisknou tisíce lidí se konají v hlavním městě a ve středisku San Antonio. V nejlepších klubech necháte za vstupné od 50 eur (1300 Kč) až klidně k trojmístným číslům.

Ibiza je velmi oblíbenou destinací Čechů. Levné letenky na Ibizu můžete rezervovat například z Vídně, odkud provozuje přímé lety společnost Laudamotion (Ryanair), případně z Budapešti, odkud na Ibizu můžete letět rychle i s aerolinkami Wizz Air. S jedním přestupem se z Vídně na Ibizu dostanete se společností Eurowings nebo Vueling. Přímý let na Ibizu trvá přibližně 2 hodiny.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Ibize

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Počasí na Ibize

Na ostrově Ibiza je podobně jako na ostatních Baleárských ostrovech středomořské klima, kde převládají dlouhé, teplé a slunečné léta a mírné zimy. Na Ibizu se vyplatí jet na dovolenou od začátku června do konce září. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen s maximálními teplotami nad 30°C. V noci je na Ibize teplo nejen v klubech ale i venku, kde teplota zřídkakdy klesne pod 20 ° C. Déšť vás na letní dovolené na Ibize s největší pravděpodobností nezastihne. Moře při plážích Ibize je v létě velmi teplé a na některých místech dosahuje 25 ° C. I neotužilí si zde mohou zaplavat v teplém moři od května do konce října.

IBIZA Počasí

Ceny na Ibize

Národní měnou je euro. Hledáte hotel na Ibize? Ubytování zde můžete najít i za 20-30€ (520-780 Kč) osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí města či ostrov na vlastní pěst, doporučujeme půjčit auto už přímo u letiště. Auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas na Ibize

Na Ibize je stejný čas jako v Čechách.

Tipy, co vidět na Ibize

10 zajímavostí o Španělsku

1
Španělským národním sportem jsou kromě fotbalu i býčí zápasy (corrida de torros). Moderní podobu začali v městečku Ronda v roce 1784
2
Španělština je druhý nejrozšířenější jazyk na světě
3
Téměř polovina olivového oleje a 75% šafránu je vyprodukovaných právě ve Španělsku
4
Slavná Paella, kterou téměř v celém Španělsku podávají s mořskými plody, vznikla původně ve Valencii, kde dodnes dělají paellu se zeleninou, masem (kachna / králík) a slimáky
5
Barcelona má svůj vlastní valentýnský svátek, na den svatého Jiří (23. dubna) bylo zvykem vyměnit si růži a knihu s milovanou osobou.
6
Španělé vlastní více automobilů než mobilních telefonů
7
Španělsko je jediná země v Evropě, kde se pěstují banány
8
Espaňa nebo Spain pochází ze slova Ispania, což znamenalo území zajíců
9
Pokud budete chtít jít na oběd ve Španělsku o půl dvanácté, rovnou na to zapomeňte. Oběd se podává kolem 2-3. h odpoledne a večeře až o 21-22. h, takže na párty se dostanete až po půlnoci. Některé diskotéky otevírají až o 2. h ráno
10
Španělská jídla nejsou tak pikantní, jak se mnozí domnívají. Prakticky jedinými kořeněným pokrmem, který se ve Španělsku těší velké oblibě, jsou tzv. „patatas bravas" neboli divoké brambory podávané s velmi kořeněnou omáčkou.
Byly informace na této stránce užitečné?