Skip to main content

Levné letenky Tenerife

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Tenerife

Zajímavosti o Tenerife

Největší z Kanárských ostrovů, Tenerife, přitahuje turisty jako magnet. Není divu, kombinace jedinečných černých a zlatavých pláži, přírodní divy, zábavní parky a skutečně rušný noční život dělají z tohoto ostrova dovolenkovou destinaci snů.

Ve stínu obrovské sopky Teide plyne život přes den velmi klidně, ale v noci zde může být pěkně veselo. Výborná španělská kuchyně, skvělé víno a množství karnevalů dávají s lehkostí najevo, že místní si umí opravdu vychutnat život. Obyvatelé Tenerife na to mají i důvod navíc. Vždyť na "Ostrově věčného jara" je během celého roku tak krásné počasí.

Jak najít levné letenky na Tenerife

Ostrov je oblíbený i mezi našinci. Letenky na Tenerife nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Lety jsou obvykle s jedním nebo dvěma přestupy. Přímý let z Vídně trvá kolem pěti a půl hodiny a provozuje ho společnost Austrian Airlines. Lety můžete často najít i u společností: Iberia Airline a SWISS International Air Lines. Letiště na ostrově jsou dvě. Tenerife North Airport (Los Rodeos Airport) leží 11 km od hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Tenerife South Airport (Tenerife South-Reina Sofia Airport) se nachází na území samosprávy města Granadilla de Abona.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Tenerife

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Jaké je počasí na Tenerife?

Tenerife má subtropické příjemné klima, které si udržuje během celého roku. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 24° C, která se však přes den může vyšplhat i přes 30° C. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnými 17° C.

Teplota moře se během roku pohybuje v rozmezí 19 až 24° C. Nejvíce prší v prosinci, kdy spadne v průměru 56 mm srážek. Kdy je tedy dovolená na Tenerife správná volba? Tenerife můžete navštívit během celého roku. Pokud vám nevyhovují horka s teplotou kolem 30 ° C, vyhněte se období od července do září. Chcete-li se vyhnout dešti, nejezděte v prosinci.

TENERIFE Počasí

Jaké jsou ceny na Tenerife?

Národní měnou je euro, které si směníte kdekoli.

Hledáte hotel na Tenerife? Ubytování na ostrově nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Na ostrově zajišťuje veřejnou dopravu síť autobusů Titsa. Cena přepravního závisí na zvolené trase.

Lístek si můžete koupit u řidiče, ten však není povinen vydat vám zpět z bankovky v hodnotě nad 10 EUR. Na ostrově najdete také tramvaje, které jezdí na trase Santa Cruz de Tenerife a La Laguna. Pokud plánujete navštívit odlehlé vesničky, pečlivě si předem naplánujte cestu, protože frekvence spojení nebývá vysoká. V případě více cest, zvažte případnou koupi dobíjecího karty Bono Bus card, která poskytuje zvýhodněný tarif.

Zakoupit si ji můžete na autobusovém nádraží nebo ve vybraných novinových stáncích. Taxíky na Tenerife jsou obvykle bezproblémové. Poznáte je podle bílé barvy - zelené světlo na taxíku ukazuje, zda je právě taxík volný. Ideálním prostředkem k prozkoumání ostrova je rozhodně auto. To doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas na Tenerife?

Na Tenerife je o hodinu méně než v ČR.

Letecké statistiky o Tenerife

  • Přímým letem na Tenerife létají letecké společnosti Wizz Air, Ryanair a další.

  • Přímým letem na Tenerife můžete letět z míst: Norimberk, Varšava, Berlín, Vídeň, Budapešť, Katovice.

  • Počet mezinárodních letišť na Tenerife: 2.

Tipy, co vidět na Tenerife

10 zajímavostí o Tenerife

1
Tenerife je největším z Kanárských ostrovů. Jeho rozloha je přibližně 2034 km2.
2
Hlavní městem ostrova je Santa Cruz de Tenerife, které je jedním ze dvou hlavních měst Kanárských ostrovů. Tím druhým je město Las Palmas na ostrově Gran Canaria.
3
V hlavním městě Santa Cruz de Tenerife se každý únor koná druhý nejpopulárnější karneval světa, hned po karnevalu v Rio De Janeiro.
4
Tenerife je skvělým místem na pozorování velryb a delfínů v jejich přirozeném prostřední. Z přístavu Puerto Colón za nimi vyrážejí každý den lodní exkurze.
5
Na ostrově se natáčelo mnoho známých filmů, jako například Souboj Titánů (2010) a Rychle a zběsile 6 (2013) či Jason Bourne 5 (2016).
6
Populace Tenerife je okolo 900 000 obyvatel.
7
Tenerife má výborné víno. Jeho velkým fanouškem byl i William Shakespeare, který ho zmínil ve dvou ze svých her.
8
Blízkost při rovníku a nízká úroveň znečištění udělali z Tenerife jedno z nejlepších míst na pozorování hvězd. Koná se zde dokonce astronomický festival Starmus, který podporuje legenda, Stephen Hawking.
9
V roce 1797 zde přišel o ruku slavný britský admirál Horatio Nelson při tom, jak vedl útok na ostrov.
10
Tenerife má skutečně výjimečné pláže. Některé mají černou sopečnou barvu (El Socorro), jiné byly vytvořeny lidmi, kteří sem přivezli zlatavý písek Sahary (Las Teresitas). V turistických oblastech (Los Cristianos, Playa de las Américas a Costa Adeje) zas převládá písek v světlejších odstínech.
Byly informace na této stránce užitečné?