Skip to main content

Levné letenky Santander

Španělsko - vstupní podmínky

Před vycestováním do Španělska doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky do Města Santander

Zajímavosti o Městě Santander

Santander často přezdívají španělským Karibikem. Krásné přírodní scenérie a velmi oblíbené místo pro odpočinek, které navštěvují zejména samotní Španělé. Zkuste i vy velmi oblíbenou linku z nedaleké Vídně a objevte opačné pobřeží Španělska, omývané Atlantikem. Samotné Španělsko patří mezi nejoblíbenější destinace českých turistů. Pokud však chcete něco nového a chcete se inspirovat samotnými Španěly, vydejte se do Santanderu.

Je to velmi oblíbená destinace místních, ale stále si zachovává jakýsi klid a pohodu. Je městem s jedinečnou atmosférou, kde nejsou davy turistů a ceny jsou velmi přijatelné. Santander leží severněji a je hlavním městem provincie Kantábrie. Místní říkají, že je to ráj v každém ročním období. Nachází se přímo u moře a poskytuje velmi rozmanitou paletu pláží, některé jsou bičovány silnými a velmi vysokými vlnami, jiné se pyšní klidnou vodou.

Setkáte se zde s písečnými i kamennými plážemi. A nechybí tu ani masivní útesy, podobné těm ve Velké Británii. Levné letenky do Santanderu lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Santanderu zajišťuje letecká společnost Ryanair. S jedním přestupem lze letět i z Vídně - například se společnostmi Iberia či Vueling.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Španělsku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Jaké je počasí ve Španělsku?

Španělsko je čtvrtou největší zemí Evropy a má velmi rozmanitý povrch i podnebí. Podnebí Španělska můžeme rozdělit na tři odlišné typy, které jsou charakteristické pro jednotlivé oblasti.

Sever a severozápad Španělska jsou ovlivněny Atlantským oceánem, východní pobřeží má charakter středomořského podnebí a vnitrozemí Španělska, vymezené náhorní plošinou Meseta má podnebí typicky kontinentální.

Poloha a podnebí poskytuje velmi přívětivé podmínky na dovolenou během celého roku. Ideální čas na návštěvu je během letních měsíců, kdy teplota dosahuje téměř neustále teploty kolem 30 stupňů Celsia.

Výhodné je však navštívit Španělsko i během jara a podzimu - potkáte méně turistů, teploty jsou stále velmi přívětivé, ubytování levnější.

For 14 days
https://world-weather.info/forecast/usa/madison_1/

.ww-informers-box-854754{-webkit-animation-name:ww-informers54;animation-name:ww-informers54;-webkit-animation-duration:1.5s;animation-duration:1.5s;white-space:nowrap;overflow:hidden;-o-text-overflow:ellipsis;text-overflow:ellipsis;font-size:12px;font-family:Arial;line-height:18px;text-align:center}@-webkit-keyframes ww-informers54{0%,80%{opacity:0}100%{opacity:1}}@keyframes ww-informers54{0%,80%{opacity:0}100%{opacity:1}}

Jaké jsou ceny ve Španělsku?

Oficiálním platidlem ve Španělsku je euro. Ceny potravin a služeb jsou o něco vyšší než u nás. Potraviny a ovoce se vyplatí nakoupit v obchodě. Nápoje v restauraci nebo v kavárně jsou dva až třikrát dražší než v obchodě.

Ceny ubytování ve Španělsku doporučujeme zkontrolovat na stránce hotely.pelikan.cz. Mezi destinace s nejvyššími cenami ubytování v centru patří Barcelona, ​​Madrid a Valencia.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas ve Španělsku?

Vnitrozemí Španělska a jeho středomořské ostrovy se nacházejí ve stejné časové zóně jako ČR ,UTC +1. Na Kanárských ostrovech je o hodinu méně.

Tipy, co vidět v Santanderu

10 zajímavostí o Španělsku

1
Španělským národním sportem jsou kromě fotbalu i býčí zápasy (corrida de torros). Moderní podobu začali v městečku Ronda v roce 1784
2
Španělština je druhý nejrozšířenější jazyk na světě
3
Téměř polovina olivového oleje a 75% šafránu je vyprodukovaných právě ve Španělsku
4
Slavná Paella, kterou téměř v celém Španělsku podávají s mořskými plody, vznikla původně ve Valencii, kde dodnes dělají paellu se zeleninou, masem (kachna / králík) a slimáky
5
Barcelona má svůj vlastní valentýnský svátek, na den svatého Jiří (23. dubna) bylo zvykem vyměnit si růži a knihu s milovanou osobou.
6
Španělé vlastní více automobilů než mobilních telefonů
7
Španělsko je jediná země v Evropě, kde se pěstují banány
8
Espaňa nebo Spain pochází ze slova Ispania, což znamenalo území zajíců
9
Pokud budete chtít jít na oběd ve Španělsku o půl dvanácté, rovnou na to zapomeňte. Oběd se podává kolem 2-3. h odpoledne a večeře až o 21-22. h, takže na párty se dostanete až po půlnoci. Některé diskotéky otevírají až o 2. h ráno
10
Španělská jídla nejsou tak pikantní, jak se mnozí domnívají. Prakticky jedinými kořeněným pokrmem, který se ve Španělsku těší velké oblibě, jsou tzv. „patatas bravas" neboli divoké brambory podávané s velmi kořeněnou omáčkou.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)