Skip to main content

Levné letenky Madrid

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Madridu

Zajímavosti o Madridu

Madrid je srdcem Španělska, které bije přímo ve středu Pyrenejského poloostrova. Sídlo španělské vlády, královské rodiny a fotbalové šlechty Real Madrid. Najdete zde také jedny z nejlepších galerií a muzeí světa. Není divu. Vždyť v této sluneční metropoli tvořilo množství světoznámých umělců, jako například Velázquez, Goya, Dalí či dokonce Picasso. Po hodinách prohlídek umění Vám však rozhodně lahodí návštěva legendárních madridských tapas barů, kde dobijete energii pro další objevování nočního života. Ten je pro Madrid přímo pověstný. Madriďané se totiž opravdu umí bavit. Často až do bílého rána. Však přes víkend si odpočinou ve stínu stromů romantického parku Retiro či gigantického parku Casa de Campo. Na zemi prostě jen těžko najdete město s větší energií, jakou má Madrid.

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Madridu koupíte už přímo z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Let je přímý a trvá přibližně tři hodiny. Přímé lety za výhodné ceny však koupíte i z Vídně (Iberia). Lety s přestupem však najdete i z Prahy (Swiss International Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines) a z Vídně (Swiss International Air Lines). Z našich končin se do Madridu nejčastěji létá na letiště Adolfo Suárez Madrid-Barajas Airport (zkráceně jen Bajar), které je vzdáleno od centra města jen zhruba 14 km.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Madridu

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Počasí v Madridu

Nejteplejšími měsíci v roce jsou červenec a srpen s průměrnou teplotou 25 °C. Tyto měsíce však umí být pořádně horké a teplota zde častokrát přesahuje i 33 °C. Bohužel, Madrid nemá moře, které by osvěžilo pocit tepla mořským vánkem. Nejchladnějším měsícem je naopak leden s průměrnými 6 °C. Kdy je tedy dovolená v Madridu ta správná volba? Přestože Madrid se vyplatí navštívit během celého roku, nejideálnějším obdobím bude jaro a podzim. Nejlepšími měsíci na návštěvu jsou přitom květen a říjen, kdy teplota dosahuje v průměru příjemných 15 °C, která však často dosáhne teplotní maximum 21-22 °C.

MADRID Počasí

Ceny v Madridu

Národní měnou je Euro, peníze tedy před cestou zaměňovat musíte. Hledáte hotel v centru Madridu? Za centrum se považuje náměstí Puerta del Sol. Hotely na tomto náměstí jsou obvykle drahé, avšak v okolních uličkách najdete i podstatně levnější ubytování v rozmezí 20-30 EUR osoba / noc. Ceny ubytování a jeho polohu si můžete zkontrolovat a ubytování rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud zvažujete dovolenou v Madridu a hledáte cenově výhodný balíček letenky a ubytování, vyplatí se Vám podívat i aktuální nabídku dovolených přímo na Pelikánu. Náměstí Puerta del Sol je také hlavním dopravním uzlem města.

Městskou dopravu zde zajišťuje metro, autobusy, tramvaje a příměstské vlakové spojení. Nejrychlejším způsobem přepravy je metro, které je poměrně levné. Lístek stojí okolo 1,50 EUR až 2 EUR. Lístek si můžete koupit i na 10 jízd za 12,20 EUR nebo cenově zvýhodněné denní lístky na veřejnou dopravu. Ty se dají koupit na 1, 2, 3, 5 nebo 7 dní. V autobuse si musíte označit lístek hned po nastoupení, platí 60 minut. Metro jezdí od 06:00 do 01:30 hod. V noci můžete využít noční autobusy buhos (sovy), které jezdí od 23:30 do 06:00 hod. Více informací o cenách lístků najdete ZDE.

Na cestu městem můžete využít i železniční linky, které spojují dvě hlavní železniční stanice ve městě: Charmartín a Atocha. Řízení v Madridu je poměrně adrenalinovým zážitkem, a to kvůli agresivním řidičům a špatnému parkování. Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí Madridu tímto způsobem, auto doporučujeme půjčit už přímo u letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Madridu

Madrid se nachází ve stejné časové zóně jako Česká republika.

Tipy, co vidět v Madridu

10 zajímavostí o Madridu

1
Oficiálním symbolem Madridu je medvěd stojící na zadních, který kouše bobule stromu Madroño. Toto symbolizuje růst a rozkvět Madridu jako města.
2
V parku Retiro se nachází Socha padlého anděla (El Ángel CAID), která je umístěna symbolicky ve výšce 666 metrů nad mořem.
3
Podle údajů FIFA fotbalový klub Real Madrid je nejúspěšnější fotbalový klub 20. století. Jejich stadion se jmenuje Bernabéu a nachází se v severní části Madridu Chamartín. Zápasy Real Madridu si tu najednou užije až 85 000 diváků.
4
Madrid se stal hlavním městem Španělska až v roce 1561. Královským město Španělska bylo před Madridem Toledo.
5
Madrid je známým nákupním rájem. Pocházejí odtud slavné návrhářské značky, jako: Zara, Mango nebo Stradivarius.
6
Madriďanům zůstala přezdívka kocouři / kočky (gatos). Přestože jsou Madriďané stejně jako kočky nočními tvory, přezdívka má jiné kořeny. Legenda říká, že během arabské invaze města jeden udatný voják vyšplhal po hradbách podobně jako kocour. Jeho rodina proto hrdě přijala toto slovo jako své příjmení.
7
Pověstná španělská inkvizice probíhá v letech 1478 až 1834. Během tohoto období hrálo významné místo náměstí Plaza Mayor, na kterém probíhaly popravy a mučení. Dnes zde najdete mnoho kaváren a předražených restauraci.
8
Ve Španělsku jsou býčí zápasy regulovány na regionální úrovni. V Barceloně jsou například zakázané, v jiných velkých městech však můžete často najít jednu aktivní koridu. V Madridu jsou však překvapivě hned dvě: Las Ventas a Vista Alegre. Hlavní a mnohem větší korida je právě Las Ventas.
9
Z Madridu pochází množství slavných osobností, jako například: Penelope Cruz, Placido Domingo, Fernando Torres či Enrique Iglesias.
10
Madridské tapas mají zajímavou historii, která sahá až do 13. století. Povozníci s vozem se tehdy často zastavovali v tavernách na sklenici vína během jejich dlouhých cest. Zvykli se však tak opít, že ohrožovaly provoz. Vláda tedy přijala nařízení, že se sklenkou vína musí sníst i chleba se šunkou, kterým se přikryl vrch poháru. Slovo tapas je tak odvozeno ze slova tapar, což znamená přikrýt / zakrýt.
Byly informace na této stránce užitečné?